O co chodzi z 420?

Święto marihuany czyli 20 kwietnia

Skąd się wzięła i dlaczego jest symbolem wszystkich miłośników marihuany? Mowa oczywiście o liczbie 420, która obecnie jest znana każdemu palaczowi trawki. Na początku liczba ta znana była jako symbol palenia marihuany jedynie w Stanach Zjednoczonych, a dokładnie w San Rafael, w Kalifornii. Wiele pisze się o tym, że było to tajne hasło tamtejszych studentów umawiających się po kryjomu na jointa o godzinie 16:20 czyli 4:20 PM. Ciekawostką jednak jest skąd wzięły się takie spotkania.

420 świeto marihuany Kalifornia

Skąd się wzięło 420?

Historia liczby 420 sięga aż 1971 roku i  zaczęła się od tajemniczej mapy, którą grupa młodych ludzi otrzymała od kolegi. Spotkanie zainteresowanych okrywaniem nieznanego miało rozpocząć się pod pomnikiem Louisa Pasteura w San Rafael o 4:20 po południu. Mapa miała zaprowadzić grupę do skarbu, który okazał się być ukrytym polem konopi.

Nastolatkom tak bardzo spodobało się to miejsce i całe przedsięwzięcie, że zaczęli regularne spotkania właśnie w celu konsumpcji magicznej rośliny. Po pewnym czasie hasło 420 było już tak popularne, że zaczęło wykraczać poza granicę miasta. Czasopismo High Times natomiast za sprawą swojego artykułu rozpowszechniło symbolikę 420 na całe Stany Zjednoczone! Dzisiaj 420 to międzynarodowy symbol miłośników marihuany.

Święto 420

Światowy dzień wielbicieli konopi czyli święto 420, obchodzone jest każdego roku 20-tego kwietnia. W jaki sposób można uczcić święto marihuany? No oczywiście w towarzystwie wspomnianej rośliny. Tego dnia organizowane są większe i mniejsze wydarzenia zrzeszające ludzi o radosnym usposobieniu, którzy nie boją się przyznać do tego, że konsumują konopie. Nie rzadko wydarzenia tego typu organizowane są w miejscach, gdzie marihuana pozostaje nielegalna. Ogromna liczba osób paląca symbolicznego skręta w jednym miejscu ma być swego rodzaju protestem lub sygnałem konieczności zmiany prawa.
Wiele osób jednak wybiera świętowanie w mniejszej grupie w plenerze lub w zaciszu domowym, gdzie mogą bezpiecznie odpalić swoje konopie.

Wydarzenia 420 na świecie

Co roku przybywa większych, zorganizowanych wydarzeń z okazji dnia marihuany i z pewnością taka tendencja się utrzyma, a nawet wzrośnie. Do znanych corocznych wydarzeń z tej okazji należą m.in.:

  • 420 Hippie Hill Festival  organizowane w parku Golden Gate w San Francisco,
  • Hyde Park w Londynie,czy otwarte spotkania na Parliament Hill w Ottawie, w Kanadzie oraz w Washington Square Park w Nowym Jorku.
hippiehill

Hippie Hill Festival - święto marihuany 420

Gdzie świętować 420 w 2022 roku w Polsce ?

Jak wiadomo – w grupie raźniej, a w większej grupie jeszcze raźniej. Jeśli zastanawiasz czy w Polsce również są wydarzenia z okazji 20-tego kwietnia to odpowiedź brzmi TAK. W tym roku można uczcić ten dzień w dużym gronie, w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie tutaj