Jaka odmiana marihuany na początek?

Czyli coś dla początkujących miłośników konopi indyjskich

Popularność marihuany z roku na roku, z miesiąca na miesiąc nawet z dnia na dzień rośnie. Widać to nie tylko wśród wyrastających jak grzyby po deszczu sklepach konopnych, nawet w Polsce (gdzie legalne są tylko póki co konopie włókniste – konopie indyjskie nadal są obwarowana sankcjami prawnymi, poza medyczną marihuaną dostępną w aptekach). Ponieważ same nasiona marihuany, ich posiadanie oraz handel w Polsce są na szczęście legalne, bardzo dużo nowych, początkujących kolekcjonerów zastanawia się co najlepiej wybrać na starcie swojej przygody z ziarnami konopi indyjskich. W tym wpisie odpowiemy na pytanie jaka odmiana marihuany na pierwszy raz jest najlepsza dla konopnych amatorów?

odmiana marihuany na pierwszy raz

Dobrze dobrana odmiana marihuany na pierwszy raz pozwoli zdobyć doświadczenie, poznać z czym co się je i cieszyć się z własnego plonu.

Jakie odmiany dla początkujących?

Poniżej znajdziecie tylko odmiany marihuany, które są idealne na pierwszy raz. Najwięksi producenci nasion konopi indyjskiej na świecie nie zostawiają nowych, niedoświadczonych growerów skazanych na porażkę. Wręcz przeciwnie. Tworzą oni swoje odmiany marihuany tak, by bez większego doświadczenia można było sobie poradzić z hodowlą. Tak więc amatorzy w tej materii mogą spać spokojnie. Pamiętajcie tylko, żeby przed przystąpieniem do kiełkowania nasion w kraju, w którym zamierzacie hodować konopie indyjskie, zapoznać się z obowiązującym prawem, by później nie było niemiłych niespodzianek. Nie wszędzie bowiem uprawa jest jeszcze legalna (na szczęście coraz więcej państw legalizuje uprawę na własny użytek). Dla tych co nie mogą uprawiać, prawdopodobnie mogą posiadać nasiona. Warto je kolekcjonować, przetrzymywać w lodówce i czekać na zmianę prawa. Wtedy kupiona już odmiana marihuany na pierwszy raz, tj. na początek przygody będzie na nas już czekać.

Jakie nasiona na pierwszy raz?

Na pierwszy raz najlepiej skorzystać z nasion feminizowanych automatycznych. Dlaczego? Po pierwsze. Nasiona feminizowane dają 99,99% gwarancji, że otrzymamy żeńską konopie, czyli tą która w fazie kwitnienia produkuje kwiat – najbardziej wartościową dla większości część marihuany. To właśnie kwiat jest najcenniejszy bo to z niego wytwarza się szusz, olejki, kosmetyki itp. To właśnie kwiatostan zawiera najwięcej kannabinoidów.

Przeciwieństwem nasion feminizowanych są nasiona regularne – są tańsze ale tutaj nie mamy pewności czy nie otrzymamy męskiej marihuany – czyli nie to czego oczekujemy. Sam wygląd nasion nie pozwala rozpoznać czy nasiona są feminizowane czy regularne, ukaże się to dopiero podczas wzrostu rośliny.

Natomiast jeżeli chodzi o automatyczne nasiona – rosną szybko, są niskie i z reguły łatwe w uprawie. Z tego względu, automatyczne odmiany marihuany na pierwszy raz są najlepszym wyborem.

Poniżej znajdziecie same feminizowane automatyczne odmiany marihuany na pierwszy raz nadające się znakomicie. A jaka jedna jedyna odmiana marihuany na pierwszy raz, która będzie idealna? Tutaj wyboru musicie dokonać sami, spośród poniżej dostępnych, gdyż każda ma coś w sobie a każdy z nas jest inny i ma inne oczekiwania:

Jakie nasiona na pierwszy raz outdoor?

Jeżeli jest w Tobie odwaga, to na outdoor warto zainteresować się łatwymi w uprawie odmianami ale w wersji pełnosezonowwej. Wymagać będą zdecydowanie więcej cierpliwości, gdyż czas od ziarna do zbioru może przekraczać na spokojnie 6-7 miesięcy, oczywiście wszystko w zależności od odmiany i warunków klimatycznych, panujących na danej szerokości geograficznej. Jeżeli mieszkasz np. w Hiszpanii to wybór światłolubnych sativ, które potrzebują dużo światła będzie strzałem w dziesiątkę. Te same odmiany na szerokości geograficznej o umiarowym klimacie np. Holandia, w uprawie outdoor w zasadzie mogą nie przynieść takich samych korzyści. Trzeba bardzo dobrze dobrać nasiona na pierwszy raz outdoor, by być w pełni usatysfakcjonowanym pod koniec sezonu. Tak wiec odmiana marihuany na pierwszy raz w słonecznych państwach będzie inna niż w krajach gdzie tego słońca jest mniej i co za tym idzie średnia temperaturą również może być niższa. Tam gdzie klimat jest bardziej zimny, należy szukać jaka odmiana marihuany na pierwszy raz jest odporna na pleśń i dobrze znosi niższe temperatury.

Odmiana marihuany na pierwszy raz

Jeżeli nie wiesz jaka odmiana marihuany na pierwszy raz będzie dla Ciebie odpowiednia – zadzwoń do nas. Nasz zespół pomoże Ci wybrać odpowiednią odmianę skrojoną dla Twoich potrzeb. A jaka Waszym zdaniem jest najlepsza odmiana marihuany na pierwszy raz? Dajcie znać w komentarzu. Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik).

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz