window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-162850864-1'); ...

Półautomaty

Nasiona marihuany półautomaty

Jest mnóstwo zwolenników nasion automatycznie kwitnących, ze względu na ich szybkość uprawy. Nie zawsze jednak efekt końcowy jest zadowalający dla hodowców. Mowa oczywiście o jakości i ilości zbiorów. Dodatkowo automaty nie dają hodowcom tak dużej swobody i możliwości ingerencji w proces uprawy, etapy wegetacji i kwitnienia, jak odmiany fotoperiodyczne. Dla tych, dla których liczy się szybkość i wpływ na zachodzące procesy, proponujemy nasiona półautomatyczne do kolekcji!

Czytaj więcej

 

Czym są półautomaty i kiedy wybrać takie nasiona do swojej kolekcji?

Półautomaty, inaczej nasiona fast flowering to nasiona, których cykl zależny jest od cyklu światła, a szybkość uprawy może konkurować z szybkością automatów. Dzieje się tak dlatego, ze te genetyki nazywane również jako fast version lub Quick, czy Fast flower, powstały z krzyżówki odmiany automatycznej z odmianą fotoperiodyczną.

UWAGA! Pamiętaj, że w Polsce uprawa konopi innych niż włókniste jest zabroniona, nasiona w tym sklepie sprzedawane są wyłącznie w celach kolekcjonerskich.

Jak długo kwitną półautomaty?

Na pytanie ile czasu rośnie półautomat, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo zależy to od tego czy są to warunki indoor, outdoor i jaką genetykę bierzemy pod uwagę. Długość samego kwitnienia półautomatów podawana jest w opisie producentów jako średnia. Nowe odmiany FF od Fast Buds kwitną nawet zaledwie w 6-7 tygodni!

Półautomaty Indoor

W przypadku półautomatów na indoor, growerzy mają pełny wpływ na długość fazy wegetatywnej i moment kwitnienia półautomatu. Kiedy kwitną półautomaty? Jeśli utrzymuje się powyżej 12 godzin światła dziennie, rośliny pozostają w fazie wegetatywnej. Hodowcy mogą więc sami zainicjować kwitnienie. Dzięki takiej genetyce growerzy z krajów liberalnie podchodzących do uprawy marihuany, mogą zaoszczędzić swój czas i pieniądze!

Top półautomaty

Do topowych odmian marihuany niewątpliwie można zaliczyć pozycje od Royal Queen Seeds tj. Candy Kush Express (Fast Flowering),
Honey Cream (Fast Flowering), a także nowości od Fast BUDS: Wedding Cheesecake FF, czy GG4 Sherbet FF / Fast Buds.

Półautomaty NOWOŚCI

Interesują Cię nowości wśród feminizowanych nasion półautomatycznych? Mamy dla Ciebie coś extra! Nowość 2023 od Fast Buds, czyli experta w produkcji nasion automatycznie kwitnących. Fast Buds dotychczas oferował wyłącznie automaty, a teraz przychodzi do nas z odmianami fast flower. Znajdziecie m.in. takie genetyki jak: Orange Sherbet FF, Gorilla Cookies FF, Purple Lemonade FF, Tropicana Cookies FF i inne! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą w naszych sklepie.

Półautomaty outdoor

Nasiona feminizowane półautomatyczne zachowują wszystkie zalety odmian fotoperiodycznych, a przy tym mają skrócony czas kwitnienia, w niektórych przypadkach nawet do 6 tygodni! Będzie to ogromny plus dla hodowców outdoorowych, w krajach gdzie uprawa jest legalna. Zbiory z takich nasion można zbierać szybciej, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko trafienia na gorszą pogodę.

Półautomaty outdoor fotorelacje

 

Tytuł