Koronawirus kontra Marihuana: Naukowcy w natarciu. WSTĘPNIE: Konopie indyjskie pomagają na COV-19?

MARIHUANA MOŻE WYLECZYĆ Z KORONAWIRUSA

W tych badaniach konkretnie brano pod uwagę wyciągi z marihuany.

Wnioski jakie się nasuwają na chwilę obecną zapewniają, że wyciąg z dużą zawartością CBD (kannabidiolu) z wybranych szczepów konopi (głównie badano Cannabis Sativa L. nasiona marihuany automaty ) doprowadza do obniżenia liczy receptorów ACE2 (ang. angiotensin-converting enzyme 2) i to nawet o 73%.

Dowiedziono, że wspominane wyżej receptory mogą pomagać COVID-owi-19 zadomowić się w płucach człowieka. Wyciągi z marihuany ograniczają ich liczbę w efektywny sposób prowadząc do zmniejszenia ryzyka infekcji wirusem zachęcamy do zakupu nasiona marihuany.

Olej z nasion marihuany

Kanadyjscy badacze z University of Lethbridge w Calgary analizują ponad 400 różnych odmian konopi indyjskiej, a wstępne fazy badań dają obiecujące wyniki. Na horyzoncie jednak widać czarne chmury. O co chodzi? Jak zwykle o pieniądze. Nielegalność marihuany w przeważającej części państw na świecie odstrasza potencjalnych inwestorów.

Badania nad tą wspaniałą rośliną głównie odbywają się w krajach, w których marihuana jest legalna, a przynajmniej tak jest w Kanadzie. Kanada bowiem jest państwem, w który palenie oraz nabywanie oryginalnych wyrobów z konopi jest zgodne z prawem.

Dr Igror Kovalchuk o badaniach

– Potrzeba dalszych badań, by zrozumieć czy to CBD, THC (czynnik psychoaktywny marihuany), czy może ich kombinacja obniżają liczbę receptorów – wyjaśnia badacz, dr Igor Kovalchuk w dzienniku „Calgary Herald”. – dodając: Gdy zmniejsza się liczba receptorów, zmniejsza się też ryzyko infekcji.

Z poprzednich badań wiadomym jest, że kannabidiol posiada właściwości przeciwzapalne. Co więcej, podawanie go nie jest jednoznaczne z upośledzeniem funkcji umysłowych czy zaburzeniem czynności ruchowych u pacjenta.

Prowadzone aktualnie badania, właśnie w Kanadzie, mają związek z zapobieganiem infekcjom koronawirusa w płucach, jelitach i ustach.

Co z tego wyjdzie – zobaczymy. My trzymamy kciuki i popieramy wszelkie inicjatywy i badania mogące prowadzić do legalizacji marihuany. Szczególnie tej, która może pomóc ludziom w wszelakiej maści chorobach czy schorzeniach, a nawet w walce z wirusami. Wyniki walki koronawirus kontra marihuana? Po pierwszej rundzie jest 0 do 1 dla marihuany, pytanie czy będą następne rundy?

źródło: nczas.com, focus.pl

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz