Legalizacja marihuany w Izraelu

Wiele znaków na niebie i ziemi wskazuje, że kolejny kraj dołączy do zacnego grona państw, które mogą pochwalić się prawem legalizującym konopie i wykorzystywanie ich w celach rekreacyjnych. Izrael, bo o tym kraju mowa, rozpoczyna prace nad przygotowaniem prawa regulującego status marihuany.

Procedowanie nowego prawa ma potrwać 9 miesięcy. W wyniku kilkumiesięcznych prac specjalnej komisji powołanej właśnie w celu zmiany statusu konopi, izraelski minister sprawiedliwości Avi Nissenkorn i Ministerstwo Sprawiedliwości opracują nowe prawo, które znosić będzie karanie za posiadanie marihuany. Ale to nie wszystko, bowiem ma powstać w pełni legalna gałąź przemysłu konopnego, która przyniesie znaczące korzyści dla samego państwa.

Legalizacja marihuany w Izraelu

Legalizacja marihuany w Izraelu – proces legislacyjny.

Oczywiście droga legislacyjna nowego przepisu nie skończy się tylko na jego opracowaniu. Projekt musi zostać zaakceptowany przez Specjalną Komisję ds. Narkotyków i Alkoholu oraz ma znaleźć umocowanie w prawie. Założeniem jakie towarzyszyć ma tworzeniu nowego prawa w Izraelu, ma być wzór kanadyjski, gdzie jest duży nacisk na edukację oraz profilaktykę wśród młodych ludzi. Jednym z głównych założeń projektu jest powstrzymanie nieletnich przed zażywaniem marihuany. W budżecie mają znaleźć się środki na diagnozę i leczenie problemów związanych z uzależnieniem, na śledzenie danych użytkowników marihuany oraz na poprawę zdrowia psychicznego. By zapewnić finansowanie tych założeń ma powstać specjalnie przeznaczony do tego fundusz, który będzie zasilany pieniędzmi z legalnego handlu konopiami indyjskimi.

Wzór – Kolorado

Colorado marihuana

Czy legalizacja marihuany w Izraelu przebiega podobnie jak w to miało miejsce w stanie Colorado?

Izraelski minister sprawiedliwości podaje, że pierwsze czytanie w Knesecie (parlamencie Izraela) odbędzie się w przyszłym miesiącu, natomiast cały proces ustawodawstwa ma potrwać 9 miesięcy. Prace nad tą ustawą rozpoczęto po dogłębnej analizie zysków i strat wynikających z polityki wdrażania legalizacji i dekryminalizacji marihuany w innych krajach. Główne założenia przyjęto na bazie doświadczeń stanu Kolorado w Stanach Zjednoczonych, gdzie konopie indyjskie są legalne już od 2012 roku.

Zastępca prokuratora generalnego Amit Merari zdaje sobie sprawę, że konopie indyjskie są powszechnym środkiem stosowanym codziennie przez sporą cześć społeczeństwa, w związku z tym nie ma uzasadnienia by zakazywać ludziom korzystania z ich dobrodziejstw. Kiedy cały proces legislacji zostanie zakończony, w Izraelu będzie można kupić marihuanę i palić kwiat tej wspaniałej rośliny. Warunkiem ma być ukończenie dwudziestego pierwszego roku życia i to niezależnie czy jesteś obywatelem Izraela czy tylko turystą. Póki co przed parlamentem izraelskim dużo pracy, gdyż nowe prawo musi być zgodne z innymi regulacjami prawnymi. My nie możemy się doczekać kiedy w Polsce posłowie pochylą się nad taką ustawą, bo przecież dobroczynnych aspektów związanych z legalnym wykorzystaniem konopi w najróżniejszych dziedzinach zdrowia i gospodarki jest bardzo dużo.

Źródło: www.wolnekonopie.org

Jeżeli podobał Ci się ten artykuł: “Legalizacja marihuany w Izraelu” możesz zostawić komentarz poniżej. Zapraszamy do polubienia nas na Facebooku – klik – gdzie znajdziecie aktualności, nowości, promocje i konkursy i wiele więcej. Oryginalne nasiona marihuany (w tym automatyczne nasiona konopi), kosmetyki/susz/olejki cbd znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź sam!

Legalizacja marihuany w Izraelu | legalne konopie Izrael

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz