Legalność nasion konopi

Marihuana w XXI wieku nadal niestety pozostaje w wielu krajach nielegalną rośliną i rzadko same nasiona są legalne. Choć samo to stwierdzenie na logikę jest abstrakcyjne niestety jest to rzeczywistość w jakiej żyje większość ludzi. Nasiona, które są elementem konopi, w wielu krajach są dozwolone zarówno jeżeli chodzi o posiadanie, jak również handel. Na tym często się kończy, bo wsadzenie nasiona marihuany (którego kwiat będzie zawierać THC – ale o tym później) jest często równoznaczne z nałożeniem przez władzę sankcji prawnych. W tym artykule poniżej opisane zostało pokrótce prawo, jakie panuje w wymienionych krajach. Legalizacja marihuany przybiera ostatnimi czasy bardzo pozytywny kierunek. Liczymy wspólnie z Wami że ten trend zainspiruje pozostałych przywódców, by na całym świecie konopie indyjskie były legalne.

Prawo w wybranych państwach UE

Unia Europejska nie reguluje prawnie nasion marihuany. Kwestia z tym związana zostaje w rozstrzygnięciu u poszczególnych władz danego państwa. Legalne nasiona kupisz w większości państw Unii Europejskiej.

Legalne nasiona w Polsce

Zaczynamy listę w naszym rodzimym kraju. W Rzeczypospolitej Polsce prawo nie zakazuje posiadania i sprzedaży nasion marihuany. Dzięki czemu można bez obawy o jakiekolwiek sankcje zakupić oryginalne nasiona konopi. Jednak należy pamiętać że nie można wsadzać do ziemi pestek konopi.
Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tutaj Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 nasiona nie są zakwalifikowane jako prekursor do produkcji narkotyków. Należy pamiętać, że klienci sklepu ziarnozycia.pl poprzez notkę prawną, która została wyszczególniona na stronie internetowej świadomi są informacji o obowiązującym stanie prawnym na terenie RP. Świadomość ta dotyczy również kiełkowania, czyli hodowli, która w Polsce jest zabroniona. Zakupione legalne nasiona marihuany w naszym sklepie służą tylko i wyłącznie celom kolekcjonerskim. Wszelkie informacje dotyczące specyfikacji, uprawy czy właściwości są jedynie formą informacji lub/i ciekawostką. Większość danych została zaczerpnięta bezpośrednio ze stron producentów nasion.

prawo nasiona marihuany