Najmniej pachnace odmiany marihuany

Jak wiadomo konopie indyjskie są roślinami, które wydzielają specyficzny, ostry zapach. Niektóre z odmian mają taki zestaw terpenów (związków aromatycznych), że ich zapach oraz smak może przypominać owoce np. cytrusy, borówki czy truskawki, ale także przyprawy korzenne, czy kwaśne, drzewne nuty.

Terpeny, oprócz tego, że nadają konopi różnego rodzaju aromaty oraz smak, wykazują również wiele korzystnych właściwości na organizm ludzki. Na przykład Limonen, który jest terpenem nadającym cytrusowego zapachu i smaku, jednocześnie wykazuje działanie przeciwutleniające i przeciwbakteryjne. Z kolei korzenny i ziemisty Mircen, wywołuje efekt relaksujący i działa nasennie. Jak widać, zapach konopi zwiastuje m.in. jej dobroczynne właściwości, co jest zdecydowanie pożądane dla każdego użytkownika. Czasami jednak zbyt duża ilość terpenów w roślinie może być kłopotliwa. Wtedy należy szukać najmniej pachnace odmiany marihuany.

Najmniej pachnace odmiany marihuany automatyczne:

Green Crack Auto Fast Buds

Green Crack Auto / Fast Buds

Auto Duck Dutch Passion

Auto Duck / Dutch Passion

Quick One AUTO RQS

Quick One Auto / RQS

Jack Herer Auto Fast Buds

Jack Herer Auto / Fast Buds

Dyskretne odmiany marihuany

Problem z nadmiernym zapachem konopi pojawia się w przypadku jej uprawy, a nie koniecznie w momencie konsumpcji np. marihuany medycznej. W wielu krajach uprawa konopi, nawet na własny użytek, jest nielegalna. Istnieją jednak kraje takie jak np. Holandia, gdzie marihuana na własny użytek jest tolerowana, a za uprawę pary krzaków, nie ma kary pozbawienia wolności. Nie znaczy to jednak, że policja nie skonfiskuje roślinek, gdy je znajdzie, a wrogo nastawieni do marysi sąsiedzi, nie zaczną na nas krzywo patrzeć. W takim przypadku warto zrobić wszystko, by uprawa pozostała w ukryciu. Delikatny, dyskretny aromat konopi, będzie tutaj pożądany.

Najmniej pachnace odmiany marihuany

Na szczęście na rynku istnieje duży wybór genetyczny konopi, również takich, które słyną z mniej intensywnego zapachu. Część z nich posiada związki aromatyczne obecne również w innych popularnych i znanych roślinach czy przyprawach. Dzięki takim profilom terpenowym dana odmiana marihuany nie wydziela tradycyjnych, kojarzących się z ziołem zapachów. Jej aromat przypomina coś co nie wzbudza podejrzeń, ze względu na podobieństwo do znanych nam zapachów np. zapachu pomarańczy, cytrusów, czy lekko wyczuwanej słodyczy truskawki.

Czy krzak marihuany śmierdzi?

czy krzak marihuany śmierdzi

Tak, krzaki marihuany mogą wydzielać intensywny zapach, szczególnie w fazie kwitnienia. Zapach ten jest charakterystyczny dla konopi i może być dość silny, zależnie od odmiany rośliny. Niektóre odmiany konopi mają słodszy, bardziej owocowy aromat, podczas gdy inne mogą mieć bardziej ziemisty lub żywiczny zapach.

Zapach kwitnącej konopi może być na tyle intensywny, że niektórzy określą go jako cuchnący. W takich przypadkach zazwyczaj mamy do czynienia z genetyką SKUNK lub genetyką CHEESE. Odmiany oparte na tych genach raczej nie będą należały do tych mało pachnących lub dyskretnych. Taki zapach, w przypadku mocno pachnących krzaków marihuany, może być uciążliwy, duszący, a nawet przyprawiający o ból głowy.

Intensywność zapachu jest również związana z zawartością terpenów w roślinie, które są odpowiedzialne za jej unikalne aromaty. Terpeny są naturalnymi związkami chemicznymi występującymi w wielu roślinach i mają znaczący wpływ na zapach konopi.

Warto zaznaczyć, że silny zapach marihuany może być problemem w przypadku uprawy w miejscach, gdzie obowiązują restrykcyjne przepisy prawne lub w sytuacjach, gdy hodowca chce zachować dyskrecję. W takich przypadkach stosuje się różne metody, aby kontrolować lub ograniczać zapach, np. systemy filtracji powietrza czy uprawa w zamkniętych systemach.

Jak zamaskować zapach marihuany?

W przypadku wspomnianych wyżej, bardziej intensywnych w zapachu genetyk, warto zaopatrzyć się w specjalne filtry powietrza lub neutralizatory zapachu marihuany. Jednak takie rozwiązania poleca się również w przypadku odmian mało-pachnących. Receptory węchu mają to do siebie, że szybko się męczą, filtry i neutralizatory zapachów, będą pomocne, gdy nasze nosy stracą czujność.

Jeśli przyszło Ci do głowy, aby zamaskować ostry zapach konopi, innym zapachem, pomyśl tylko jak taka ilość drażniących cząstek zapachowych wpłynie na Twoje samopoczucie…Nie jest to dobre rozwiązanie.

Przykładowe genetyki konopi o delikatnym zapachu

master-kush-Dutch Passion

Master Kush / Dutch Passion

Northern Light RQS

Northern Light / Royal Queen Seeds

Maroc Female Seeds

Maroc / Female Seeds

Strawberry Cough Dutch Passion

Strawberry Cough / Dutch Passion

Najmniej pachnace odmiany marihuany – podsumowanie.

Jeśli mieszkasz w kraju, w którym za uprawę marihuany nic Ci nie grozi, ale chcesz utrzymać roślinki w tajemnicy, warto wybrać odmianę o delikatniejszym zapachu. Dobrym wyborem będą tzw. owocowe odmiany marihuany, ale także genetyki o lekkich aromatach ziemistych. Przykładowe genetyki zostały przytoczone w tym wpisie wraz z linkami do ich pełnej charakterystyki! Zapraszamy do zakupów w sprawdzonym i profesjonalnym sklepie z nasionami marihuany z całego świata – Ziarno Życia.

Przypominamy, że w Polsce prawo zabrania uprawy konopi innych niż włókniste, a wszystkie informacje odnośnie uprawy służą celom edukacyjnym. W krajach, gdzie uprawa jest legalna, zawartą we wpisie wiedzę, można traktować jako cenne wskazówki, natomiast w pozostałych miejscach na mapie świata, wszystkie informacje należy traktować jako ciekawostkę.

Jeżeli podobał Ci się wpis “Najmniej pachnące odmiany marihuany” zostaw komentarz. Śledź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąco.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz