Rekordowa sprzedaż marihuany w Kolorado.

W Stanach Zjednoczonych stan Colorado przekroczył obecnie 10 miliardów dolarów całkowitej sprzedaży legalnych konopi od czasu rozpoczęcia legalnego handlu w 2014 roku. Jak podaje stanowy departament w styczniu 2021 sprzedaż marihuany osiągnęła 187 603 697 dolarów.

torby marihuany

Podatki i opłaty za marihuanę są naliczane zarówno w odniesieniu do marihuany rekreacyjnej, jak i medycznej. Dochody z podatków i opłat trafiają do samorządów i placówek oświatowych. Obliczono że od 2014 roku, ze sprzedaży marihuany wpływ do kasy stanu wyniósł 1.6 miliarda dolarów.

Trzy czwarte dochodu z podatku i opłat za marihuanę trafia do stanowego funduszu gotówkowego na podatek od marihuany, który zapewnia finansowanie, między innymi urzędowi gubernatora, wydziałowi edukacji i prokuratorowi generalnemu.

Kolejne 15,56 procent trafia do ogólnego funduszu stanu, a pozostałe 12 procent do stanowego funduszu szkół publicznych, jak podają bezpartyjni pracownicy Rady Legislacyjnej.

Dochody z podatków są pobierane z 2,9-procentowego stanowego podatku od sprzedaży marihuany sprzedawanej w sklepach, 15-procentowego podatku od detalicznej marihuany sprzedawanej w sklepach i 15-procentowego podatku akcyzowego od detalicznej marihuany od sprzedaży hurtowej lub transferów detalicznej marihuany. Przychody z opłat pochodzą z opłat licencyjnych za marihuanę i opłat aplikacyjnych.

W lutym Kolorado zebrało 34 747 575 dolarów z podatków i opłat za marihuanę. Departament dochodów stanu Kolorado opublikuje całkowitą sprzedaż za ten miesiąc w kwietniu. Kolorado zebrało w tym roku łącznie 69 728 521 dolarów z podatków i opłat za marihuanę.

Jak widać na powyższym przykładnie opłaca się legalizować marihuanę. Wpływ do budżetu jest znaczny, przy jednoczesnym wyeliminowaniu czarnego rynku konopnego. Mamy nadzieje, że w Polsce doczekamy się takiego stanu prawnego, który jak widać na powyższym przykładzie, może w znaczącym stopniu pomóc w łataniu dziury budżetowej. Póki co możemy kupić legalnie produkty CBD, lub nasiona marihuany THC, ale te drugie bez możliwości legalnego wysiewu.

źródło: https://www.marijuanamoment.net/

sprzedaż marihuany

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz