Uprawa hydroponiczna marihuany

Metod uprawy konopi jest wiele. Dzięki ich specjalnemu treningowi można uzyskać porządne rezultaty, o czym doskonale wiedzą hodowcy z takich krajów jak Kolumbia, Kostaryka, Meksyk, Portugalia czy Urugwaj. Jednocześnie należy pamiętać, że uprawa konopi w Polsce jest niedozwolona. Z kolei kolekcjonowanie nasion jest legalne. Warto jednak wiedzieć, jak wyglądają poszczególne metody upraw i wykorzystać je w momencie, gdy hodowla w Polsce będzie możliwa. Jedną z nich jest uprawa hydroponiczna konopi – na czym polega i jaki korzyści niesie?

Czym jest uprawa hydroponiczna konopi?

uprawa hydroponiczna marihuany

Hydroponika

Mianem uprawy hydroponicznej określa się inaczej metodę bezglebową. Wykorzystuje się jedynie wodę i rozpuszczoną w niej odżywkę. Rośliny umieszcza się w donicach wypełnionych podłożem (na przykład otoczakami czy wermikulitem), którego zadaniem jest kumulowanie tlenu, składników odżywczych i wody, a następnie dostarczenie ich do systemu korzeniowego. Tak przygotowane doniczki wiesza się nad zbiornikiem z wodą.

Można wyróżnić kilka rodzajów systemów hydroponicznych. Dzieli się je na aktywne i pasywne. W tych pierwszych roztwór ze składnikami odżywczymi jest wprowadzany w ruch (na przykład napełnianie z drenowaniem, nawożenie powierzchniowe). Systemy pasywne polegają na stosowaniu tak zwanych tamponów, czyli podłoża, które stale wchłania wodę, zapewniając odpowiedni dostęp korzeniom do składników odżywczych. Nie ma tutaj żadnych urządzeń, w związku z czym koszty takiej uprawy są stosunkowo niskie.

Systemy hydroponiczne można podzielić również na odzyskiwalne i nieodzyskiwalne. Do tych pierwszych należy metoda przepływowa i nawożenia powierzchniowego. Roztwór wody z odżywkami jest odzyskiwany po drenażu i można go ponownie użyć. Przy nieodzyskiwalnych metodach to, co dostanie się do obojętnego podłoża, nie nadaje się do ponownego użycia. Najczęściej ma to miejsce w przypadku użycia podłoża z piasku. W przypadku zastosowania tej metody świetnie sprawdzą się nasiona marihuany automaty, które kwitną niezależnie od czasu naświetlania. Zalicza się do nich również marihuana medyczna.

Korzyści wynikające z uprawy

Hydroponiczny sposób uprawy konopi niesie ze sobą wiele korzyści. Podłoże po odpowiednim zdezynfekowaniu można wykorzystać ponownie, co generuje oszczędności. Taka metoda sprawdza się na terenach o słabej jakości gleby lub w miejscach, gdzie uprawa ziemna jest utrudniona, na przykład w klimacie suchym. Sam wzrost sadzonek jest szybszy, dzięki temu, że woda, składniki odżywcze i powietrze są bezpośrednio doprowadzone do korzeni, a to przekłada się na wydajność. Ta metoda pozwala również ograniczyć występowanie szkodników, które mogą pojawić się w glebie, co pozwala na lepsze kiełkowanie nasiona. Automaty (potocznie określenie dla nasion automatycznych) łatwiej dostosowują się do panujących warunków, przez co mają odpowiednie warunki do wzrostu. Dzięki regulacji temperatury, poziomu wilgotności czy odpowiedniemu oświetleniu możesz zapewnić roślinie jeszcze lepsze warunki do rozwoju. Brak gleby to również mniej sprzątania, co przekłada się na łatwiejszą uprawę.

Auto Ultimate Dutch Passion

Nasiona marihuany Auto Ultimate Dutch Passion

Sprawdzone odmiany do uprawy hydroponicznej

Do uprawy metodą hydroponiczną świetnie sprawdzą się odmiany konopi Dutch Passion. Wydajne nasiona (automaty) Auto Ultimate z pewnością zaskoczą każdego hodowcę – charakteryzują się dużym wzrostem, a ich pąki są pokryte kryształkami, które po zmieleniu tworzą olejek o przyjemnym, kojącym zapachu. Kolejną wartą uwagi odmianą są nasiona marihuany Auto Glueberry O.G. Warto zwrócić na nie uwagę, chociażby ze względu na mocną genetykę Gorilla Glue x OG x Auto Blueberry. Należą również do odmian medycznych. Nasiona marihuany tego gatunku stanowią wyjątkową wartość kolekcjonerską, dlatego warto mieć je w swoich zbiorach.

Uprawa hydroponiczna może przynieść duży plon i wiele korzyści każdemu hodowcy. Warto również mieć na względzie aspekty prawne i pamiętać, że aktualnie każdy rodzaj uprawy konopi indyjskich w Polsce jest nielegalny, natomiast można kolekcjonować nasiona marihuany.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz