Marihuana w zależności od odmiany może działać pobudzająco lub relaksująco. Prozdrowotne właściwości tej rośliny łagodzą ból i stany lękowe, rozszerzają oskrzela, działają rozkurczająco i antynowotworowo. Jednak ze względu na posiadaną w swoim składzie substancję THC, uznawana jest ona za narkotyk. Są jednak kraje, w których uprawa marihuany jest legalna. Sprawdź, czy jednym z nich jest Holandia.

Czy istnieją legalne plantacje marihuany w Holandii?

Jeśli zastanawiasz się, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś posiadał plantacje marihuany w Holandii, to niestety czeka Cię rozczarowanie.  Hodowla marihuany w Holandii jest bowiem nielegalna. Jeszcze w latach 70. ubiegłego wieku tamtejszej władze nie sprawiały problemów, gdy ktoś miał kilkadziesiąt roślin na własny użytek, jednak coraz więcej osób rozpoczynało działalność przemysłową i tworzyło tym samym ogromne plantacje marihuany. W Holandii w związku z tym procederem rozpoczęto protesty, aż w 1996 roku zaostrzono na tym terenie prawo i ograniczono ilość konopi indyjskich, jakie może posiadać obywatel do pięciu roślin. Jak zatem nazwać sytuację, gdy konopie indyjskie nie są legalne, ale z drugiej strony dopuszcza się posiadanie niewielkich ilości na własny użytek? Jest to dekryminalizacja. Choć legalne plantacje marihuany w Holandii nie istnieją, to przy sobie możesz posiadać do 5 gram suszu konopi. Należy mieć jednak na uwadze, że władze poszczególnych państw pod naciskiem opinii publicznej, kierują się w stronę obniżenia kar za posiadanie i konsumpcję tego miękkiego narkotyku. Choć w Polsce hodowla marihuany legalna nie jest, to dopuszcza się posiadanie kolekcji, na którą składają się nasiona marihuany. Jednak posadzić je będziesz mógł dopiero u południowego sąsiada, jakim są Czechy, gdzie roślina ta została częściowo zdekryminalizowana. Przebywając na terenie tego kraju możesz posiadać 15 gram marihuany lub pięć roślin konopi. Częściowa dekryminalizacja w pierwszej połowie 2022 roku obowiązuje także w Austrii, Belgii, Chorwacji, Hiszpanii, Niemczech i Portugalii.  Nadal jednak hodowla marihuany legalna nie jest w większości państw – na terytorium Bułgarii, Danii, Estonii czy Irlandii obowiązują w związku z nią surowe kary.

W jakich krajach można legalnie uprawiać konopie?

Gdzie marihuana jest legalna?

Chociaż legalne plantacje marihuany w Holandii nie istnieją, to nie musisz całkowicie rezygnować z tego pomysłu. Legalizacji dokonały bowiem niektóre stany Ameryki Północnej (np. Nevada, Colorado i California), a także Kanada. Odpowiedź na pytanie, gdzie marihuana jest legalna nie jest prosta. Nawet na Jamajce, która bezsprzecznie kojarzy się z jointami i paleniem skrętów przy dźwiękach muzyki Boba Marleya, obowiązują pewne ograniczenia – zakazuje się tam między innymi palenia w miejscach publicznych. Inne prawo obowiązuje także społeczność miejscowych Rastafarian, dla których ganja, czyli marihuana jest pewnego rodzaju sakramentem podczas obrządków religijnych. Na pewno świetnie odnajdą się tu osoby, którym marzyła się hodowla marihuany w Holandii. Jeśli wciąż zastanawiasz się, gdzie marihuana jest legalna, warto sprawdzić przepisy obowiązujące na Malcie. W grudniu 2021 roku w tym kraju zaczęło obowiązywać prawo, które zezwala na  posiadanie nawet 7 gram konopi oraz uprawę czterech roślin w domu. W Polsce legalnym rozwiązaniem pozostają holenderskie nasiona marihuany lub wycieczki w bardziej sprzyjające miłośnikom jointów tereny.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz