Legalne nasiona marihuany

Legalne nasiona marihuuany

Posiadanie oraz handel nasionami marihuany jest w Polsce dozwolona przez prawo

Marihuana w XXI wieku, w wielu krajach, nadal pozostaje nielegalną rośliną, nasiona natomiast w części Państw UE pozostają legalne. Mimo, że wydaje się to być mało logiczne, w rzeczywistości nasiona nie są uważane za prekursor do tworzenia substancji psychotropowych. Dzięki temu posiadanie oraz handel nasionami marihuany m.in w Polsce pozostają legalne. Na ten moment w krajach, w których obowiązuje analogiczne prawo, co w  Polsce, pozostaje możliwość kolekcjonowania nasion tego wyjątkowego i niezwykle różnorodnego gatunku roślin z rodziny konopiowatych. Dzięki temu, że istnieją również Państwa, w których hodowla marihuany z THC jest w pewnych stopniu dozwolona (np. Holandia, Hiszpania, niektóre Stany USA) z roku na rok powstają nowe, niezwykłe odmiany tej rośliny.  Każda z nowo powstających odmian marihuany to niepowtarzalny zbiór cech, podyktowanych mieszanką genetyczną istniejących już odmian. Powstają nowe smaki, kolory, kształty oraz właściwości.
Nasiona są jak silnie strzeżone puszki,  w których wszystkie te cechy są zamknięte. Możemy je przechowywać w celach kolekcjonerskich do momentu, aż okoliczności prawne w  kraju, w którym przebywamy się zmienią lub do momentu, aż sami zmienimy kraj, w którym przebywamy ;)

Legalność nasion konopi w naszym kraju

Podsumowując: w Polsce posiadanie, przechowywanie oraz handel nasionami marihuany jest legalny. Sytuacja zmienia się w momencie wsadzenia nasiona marihuany do ziemi w celu uzyskania rośliny, która będzie zawierała w swoich kwiatach związek psychoaktywny – THC. Taki zabieg prowadzi do złamania prawa i naraża nas na poniesienie konsekwencji prawnych z tym związanych.

Kara za posiadanie i uprawę konopi na własny użytek to, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4 listopada 2014 roku, pozbawienie wolności do lat 3

Poniżej opisane zostało pokrótce prawo, jakie panuje w wybranych krajach. Legalizacja marihuany zmierza ostatnimi czasy w dobrym kierunku. Liczymy wspólnie z Wami, że ten trend zainspiruje pozostałych rządzących, by na całym świecie konopie indyjskie były legalne.

Prawo w wybranych państwach UE

Unia Europejska nie reguluje prawnie nasion marihuany. Kwestia z tym związana zostaje w rozstrzygnięciu u poszczególnych władz danego państwa. Legalne nasiona kupisz w większości państw Unii Europejskiej.

Legalne nasiona w Polsce

Zaczynamy listę w naszym rodzimym kraju. W Rzeczypospolitej Polsce prawo nie zakazuje posiadania i sprzedaży nasion marihuany. Dzięki czemu można bez obawy o jakiekolwiek sankcje zakupić oryginalne nasiona konopi. Jednak należy pamiętać że nie można wsadzać do ziemi pestek konopi.

Ustawa

Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tutaj Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 nasiona nie są zakwalifikowane jako prekursor do produkcji narkotyków. Należy pamiętać, że klienci sklepu ziarnozycia.pl poprzez notkę prawną, która została wyszczególniona na stronie internetowej świadomi są informacji o obowiązującym stanie prawnym na terenie RP. Świadomość ta dotyczy również kiełkowania, czyli hodowli, która w Polsce jest zabroniona. Zakupione legalne nasiona marihuany w naszym sklepie służą tylko i wyłącznie celom kolekcjonerskim. Wszelkie informacje dotyczące specyfikacji, uprawy czy właściwości są jedynie formą informacji lub/i ciekawostką. Większość danych została zaczerpnięta bezpośrednio ze stron producentów nasion.

prawo nasiona marihuany