Prawo i legalne nasiona marihuany

Legalne nasiona marihuuany

Legalne nasiona marihuany w Polsce możecie kupić min. w naszym sklepie www.ziarnozycia.pl

Dowiedz się, czy zakup i posiadanie nasion marihuany jest legalne w Polsce. Zapoznaj się z aktualnymi przepisami i uniknij kłopotów z prawem.

Marihuana w XXI wieku, w wielu krajach, nadal pozostaje nielegalną rośliną, jeżeli chodzi o uprawę i posiadanie. Część państw Unii Europejskiej dopuszcza do obrotu legalne nasiona marihuany. Mimo, że wydaje się to być mało logiczne, to w rzeczywistości nasiona nie są uważane za prekursor do tworzenia substancji psychotropowych. Dzięki temu posiadanie oraz handel min. w Polsce są dozwolone.

Na ten moment w krajach, w których obowiązuje analogiczne prawo, co w Polsce, pozostaje możliwość kolekcjonowania nasion tego wyjątkowego i niezwykle różnorodnego gatunku roślin z rodziny konopiowatych. Dzięki temu, że istnieją również Państwa, w których hodowla marihuany z THC jest w pewnym stopniu dozwolona (np. Holandia, Hiszpania, niektóre Stany USA) z roku na rok powstają nowe, niezwykłe odmiany tej rośliny.  Każda z nowo powstających odmian marihuany to niepowtarzalny zbiór cech, podyktowanych mieszanką genetyczną istniejących już odmian. Powstają nowe smaki, kolory, kształty oraz właściwości, dlatego legalne nasiona marihuany zyskują na popularności i wiele osób zaczyna je kolekcjonować.

Nasiona są jak silnie strzeżone puszki, w których wszystkie te cechy są zamknięte. Możemy je przechowywać w celach kolekcjonerskich do momentu, aż okoliczności prawne w  kraju, w którym przebywamy się zmienią lub do momentu, aż sami zmienimy kraj, w którym przebywamy ;)

Czy nasiona marihuany są legalne w Polsce?

TAK, nasiona marihuany są legalne: W Polsce posiadanie, przechowywanie oraz handel nasionami marihuany jest legalny. Sytuacja zmienia się w momencie wsadzenia ziarna konopi indyjskiej do ziemi w celu uzyskania rośliny, która będzie zawierała w swoich kwiatach związek psychoaktywny – THC. Taki zabieg prowadzi do złamania prawa i naraża nas na poniesienie konsekwencji prawnych z tym związanych.

Kara za posiadanie i uprawę konopi na własny użytek to, zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 4 listopada 2014 roku, pozbawienie wolności do lat 3

Czy zakup nasion jest legalny?

prawo nasiona marihuany

Prawo w wybranych państwach UE

Unia Europejska nie reguluje prawnie nasion konopi indyjskich. Kwestia z tym związana zostaje w rozstrzygnięciu u poszczególnych władz danego państwa. Legalne nasiona marihuany kupisz w większości państw Unii Europejskiej.

Legalne nasiona marihuany w Polsce

Zaczynamy od prawa obowiązującego w naszym rodzimym kraju. W Rzeczypospolitej Polsce prawo nie zakazuje posiadania i sprzedaży nasion marihuany. Dzięki czemu można bez obawy o jakiekolwiek sankcje zakupić oryginalne nasiona konopi. Jednak należy pamiętać że nie można wsadzać do ziemi pestek konopi.

Ustawa

Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tutaj Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485 nasiona nie są zakwalifikowane jako prekursor do produkcji narkotyków. Należy pamiętać, że klienci sklepu ziarnozycia.pl poprzez notkę prawną, która została wyszczególniona na stronie internetowej świadomi są informacji o obowiązującym stanie prawnym na terenie RP.

Świadomość ta dotyczy również kiełkowania, czyli hodowli, która w Polsce jest zabroniona. Zakupione legalne nasiona marihuany w naszym sklepie służą tylko i wyłącznie celom kolekcjonerskim. Legalne nasiona marihuany swoją popularność zyskują każdego roku, gdyż coraz więcej państw legalizuje konopie indyjskie, a poszczególnych genetyk, szczególnie tych czystych, legendarnych, nie przybywa.

Wszelkie informacje dotyczące specyfikacji, uprawy czy właściwości są jedynie formą informacji lub/i ciekawostką. Większość danych została zaczerpnięta bezpośrednio ze stron producentów nasion.

Czy w Niemczech są legalne nasiona marihuany?

Nasi zachodni sąsiedzi nie mają tak liberalnego prawa jak my, w kontekście posiadania nasion marihuany. Tam wymagane jest specjalne zezwolenie. W przypadku jego braku, mogą być przestawione osobie posiadającej nasiona konopi indyjskiej w Niemczech zarzuty popełnienia przestępstwa, którego widełki maksymalnego wyroku kończą się na 5 latach pozbawienia wolności.

Gdzie w Europie można kupić legalne nasiona marihuany?

legalne nasiona marihuany

W Europie wiele krajów zezwala na legalny obrót nasionami konopi. Wśród państw gdzie znajdują się legalne nasiona marihuany znajdują się między innymi:

  1. Holandia – jest jednym z pierwszych krajów, który zezwolił na legalną sprzedaż nasion marihuany.
  2. Hiszpania – legalne jest posiadanie nasion konopi oraz uprawa do dwóch roślin na własny użytek.
  3. Szwajcaria – legalne jest posiadanie i sprzedaż nasion, ale uprawa jest dozwolona tylko przy uzyskaniu specjalnego zezwolenia.
  4. Austria – sprzedaż nasion marihuany jest legalna, ale uprawa jest dozwolona tylko za specjalnym pozwoleniem.
  5. Czechy – posiadanie i uprawa do pięciu roślin jest legalna, ale tylko na własny użytek.

Warto jednak pamiętać, że w każdym kraju istnieją różne przepisy dotyczące legalności posiadania, uprawy i sprzedaży nasion konopi, dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne przepisy w danym kraju.

LEGALNE NASIONA MARIHUANY | PRAWO | CZY NASIONA MARIHUANY SĄ W POLSCE LEGALNE| POLSKA | LEGALNY SKLEP Z NASIONAMI KONOPI