window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-162850864-1'); ...

Feminizowane

Feminizowane nasiona marihuany i konopi

​Nasiona marihuany feminizowane są wyjątkowe, bo hodowane po to, by męskie chromosomy zostały wyeliminowane. Marihuana męska nie dostarcza żywicznych pąków czyli kwiatów, które to są obiektem zainteresowań hodowców. Dlatego też w naszym sklepie sprzedajemy tylko i wyłącznie feminizowane (żeńskie) nasiona marihuany. Wyselekcjonowane ziarna dają niemal stu procentową pewność, że klienci dostaną to czego potrzebują, do swojej kolekcji. Kolekcja feminizowanych nasion marihuany powinna być pokaźna dla zachowania genetyki i własnej satysfakcji.

Czytaj więcej

Feminizowane – co to dokładnie znaczy?

Nasiona marihuany i konopi feminizowane żeńskie

Nasiona marihuany co to znaczy?

Nasiona marihuany feminizowane to specjalna odmiana nasion konopi indyjskich, które zostały poddane procesowi feminizacji. Proces ten polega na wprowadzeniu zmian w genetyce rośliny, w wyniku czego powstają jedynie żeńskie rośliny. Dzięki takiemu zabiegowi unikamy ryzyka uzyskania męskiej rośliny, która nie przyniesie nam oczekiwanych efektów.

Nasiona marihuany feminizowane są często wybierane przez hodowców, którzy cenią sobie łatwość w uprawie, a także chcą uniknąć strat wynikających z przypadkowego uzyskania rośliny męskiej. Rośliny żeńskie posiadają bowiem kwiaty z wysoką zawartością THC, czyli substancji psychoaktywnej odpowiedzialnej za pożądane działanie konopi indyjskich.

Warto jednak pamiętać, że uprawa nasion marihuany feminizowanej wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Rośliny te wymagają bowiem specjalnej pielęgnacji, a także kontrolowania parametrów klimatycznych i składników odżywczych. Dlatego przed rozpoczęciem uprawy warto dokładnie zapoznać się z tematem i zaczerpnąć wiedzy u specjalisty. Należy również zapoznać się z obowiązującym prawem w państwie, na terenie którego chcemy hodować żeńskie nasiona konopi indyjskiej. Uprawa takich nasion np. w Polsce jest nielegalna.

Biologiczne spojrzenie na feminizowane nasiona marihuany

Feminizowane nasiona marihuany to tzw. żeńskie nasiona. Cała sztuczka polega na selekcji chromosomów. Roślina może posiadać chromosomy X i Y. Gdy hodowcy zmodyfikują ją tak, by występowały dwa chromosomy żeńskie (X) to na 99,99% roślina stanie się żeńska. Szczep posiadający dwa rodzaje chromosomów X i Y – niemal na pewno będzie męską rośliną.

Producenci feminizowanych nasion konopi

Najlepsi, światowi producenci nasion marihuany w swoich ofertach mają głównie żeńskie odmiany marihuany. O to chodzi kolekcjonerom. Dlaczego? Gdyż żeńska marihuana produkuje kwiaty bardziej obfite i bogate w zdecydowanie większą ilość CBD, CBN oraz THC – czyli składników aktywnych w odróżnieniu od męskiej wersji. Każda partia nasion marihuany jest dokładnie sprawdzana, przed wejściem serii na rynek. Stabilność genetyki jest kluczowym elementem w tej branży. Kwiaty feminizowanych szczepów mogą przybierać przepiękne kolory, czyniąc z konopi indyjskiej prawdziwe dzieło sztuki. Należy również pamiętać, że to właśnie dzięki żeńskim kwiatom wykorzystanie marihuany ma tak szeroki zakres, od gospodarki, po przez medycynę, budownictwo na rekreacji kończąc.

Nasz sklep Ziarno Życia w swojej ofercie posiada tylko i wyłącznie nasiona marihuany feminizowane. Świeże, żeńskie pestki wysokiej jakości od najlepszych marek na świecie. Feminizowane ziarna są najbardziej poszukiwanymi pestkami konopi indyjskich na świecie, dlatego każdy szanujący się kolekcjoner wybiera właśnie żeńskie nasiona marihuany. Zapraszamy serdecznie do zakupów.

W jaki sposób uzyskuje się nasiona marihuany feminizowane?

Konopie to rośliny rozdzielnopłciowe rozmnażające się praktycznie w każdych warunkach. W naturze nie występują więc nasiona marihuany feminizowane.

Jak stworzyć feminizowane nasiona marihuany?

Aby otrzymać feminizowane nasiona konopi, należy sztucznie zapylić osobniki żeńskie, podając im inhibitory etylenu lub regulując światło, temperaturę w celu zatrzymania procesu kwitnienia. Z roku na rok pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na nasiona marihuany feminizowane. Wynika to z faktu, że osobniki męskie nie przydają się z punktu widzenia kolekcjonerskiego – charakteryzują się niższą wydajnością, nie wydają pąków żywicznych. Należy podkreślić, że krzyżowanie roślin jest w pełni bezpieczne, ponieważ nasiona konopi feminizowane nie są modyfikowane na poziomie DNA.

Zastosowanie składników aktywnych pozyskiwanych z feminizowanych konopi

Rośliny pochodzące z nasion konopi feminizowanych odznaczają się wyjątkowym składem – naukowcy wyodrębnili w nich przeszło 500 różnych związków chemicznych. Do najważniejszych należą kannabinoidy, czyli substancje aktywne o właściwościach leczniczych. Ponieważ uzyskuje się je tylko z nasion marihuany feminizowanej, większość hodowców decyduje się na uprawę wyłącznie konopi żeńskich. Rozwiązanie to jest dużo korzystniejsze pod względem ekonomicznym.

Nasiona feminizowane

Wśród najpopularniejszych substancji, które uzyskuje się, sadząc feminizowane nasiona konopi, trzeba wymienić THC. Składnik ten obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe, zmniejsza napięcie mięśni, chroni komórki układu nerwowego, a ponadto ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe (1). Do substancji czynnych wyodrębnianych z roślin, z nasion konopi feminizowanych należy również CBD. Ten kannabinoid (kannabidiol) stosuje się u chorych na padaczkę – związek oddziałuje na receptory, enzymy oraz kanały jonowe. Dodatkowo CBD pomaga w zmniejszeniu bólu, eliminuje nudności i wymioty, zapobiega niedokrwieniom (1). Oddziaływanie tych dwóch kannabinoidów oraz setek innych kannabinoidów konopnych na organizm, możliwe jest dzięki układowi endokannabinoidowemu, który występuje m.in u człowieka.

Jak przechowywać nasiona konopi feminizowane?

Warto pamiętać, że nasiona marihuany feminizowane nie różnią się od tradycyjnych w zakresie pielęgnacji. Męskie i żeńskie odmiany przechowuje się dokładnie w taki sam sposób. Do kluczowych kwestii zalicza się dbałość o zapewnienie stabilnej temperatury – produkty poleca się umieścić w lodówce. Optymalna temperatura podawana przez wielu producentów to  4-8 stopni Celsjusza. Ziarna powinny być szczelnie zamknięte (najlepiej w ogóle nie odpieczętowywać oryginalnego opakowania). Dodatkowo nasiona konopi feminizowane trzeba pozbawić dostępu do światła. Dobrym sposobem na uzyskanie pożądanego rezultatu jest owinięcie artykułów ciemną folią lub włożenie ich do nieprzezroczystego pojemnika. Na szczęście większość firm wytwarzających feminizowane ziarna, pakuje je w nieprzezroczyste oryginalne opakowania.

Odpowiednie warunki magazynowania stanowią niezwykle istotny element wpływający na wskaźnik kiełkowania. Jeśli kolekcjonerzy przestrzegają wszystkich zaleceń, a dodatkowo posiadają nasiona marihuany feminizowane ze sprawdzonych źródeł, mogą liczyć, że przeszło 90% z nich wyda plon. Warto wiedzieć, że ziarna zachowują swoje właściwości nawet przez 5 lat, ale pod warunkiem, że uważa się na zmiany temperatur – częste zmiany przechowywania nasion np. wyciąganie z lodówki na dłuższy czas i wkładanie z powrotem, mogą sprawić, że nasiona stracą swoje właściwości.

Źródła:
  1. „Konopie – substancje aktywne, właściwości lecznicze i zastosowanie”, A. Horanin, I. Bryndal, Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, nr 494/2017, https://dbc.wroc.pl/Content/41206/PDF/Horanin_Konopie_Substancje_Aktywne_Wlasciwosci_Lecznicze_2017.pdf

​

Nasz sklep Ziarno Życia w swojej ofercie posiada tylko i wyłącznie nasiona marihuany feminizowane. Kupując u nas masz pewność, że ziarenka były przechowywane w odpowiedni sposób!

U nas kupujesz świeże, żeńskie nasiona marihuany wysokiej jakości od najlepszych marek na świecie. Feminizowane nasiona konopi są najbardziej poszukiwanymi pestkami konopi indyjskich na świecie, dlatego każdy szanujący się kolekcjoner wybiera właśnie żeńskie nasiona. Zapraszamy serdecznie do zakupów.

CIEKAWOSTKA!

Czy wiesz, że określenie Sensimilla, tak często przytaczane m.in. w piosenkach Reggae, dotyczy właśnie feminizowanej marihuany?
Tą nutę na pewno znacie – Natural Dread Killaz – Good sensi ;)

Więcej na temat Sensi – milli przeczytasz tutaj!

Tytuł