Czym są nasiona marihuany szybko kwitnące?

Zacznijmy od tego, że szybkość w naszych czasach jest bez wątpienia czymś na czym zależy każdemu. Chyba codziennie zastanawiamy się jak przyspieszyć pewne  procesy lub czynności, po to by zyskać więcej czasu i wykorzystać go na kolejne działania. To samo dzieje się z produkcją np. towarów. Ważne jest żeby zautomatyzować procesy, dzięki czemu w krótszym czasie otrzymamy więcej produktów, które przyniosą nam SZYBCIEJ większe efekty. Podobnie jest w przypadku nasion marihuany. Wielu komercyjnych hodowców zastanawiało się jak przyspieszyć wzrost, rozwój i kwitnienie roślin. Z pomocą przyszli im producenci nasion. Dzięki pracy doświadczonych osób powstała genetyka szybko kwitnących nasion konopi.

Nasiona marihuany szybko kwitnące

Nasiona marihuany szybko kwitnące

Nasiona marihuany szybko kwitnące zależne od światła – dlaczego są pożądane?

Czym są odmiany szybko kwitnące i dlaczego w ogóle powstały? Może zacznijmy od tego czym są tzw. Automatyczne nasiona marihuany, które najbardziej kojarzą nam się z nasionami, które kwitną szybko. Odmiany Automatyczne to genetyka konopi indyjskich, która kwitnie szybko i automatycznie. Kwitnienie takich roślin nie jest zależne od długości dnia i nocy, czyli godzin światła. Wielu hodowców decyduje się na taką automatyczną genetykę marihuany m.in. ze względu na krótszy czas kwitnienia w porównaniu z odmianami pełnosezonowymi. Niestety geny automatyczne w porównaniu z genami roślin, których kwitnienie zależy od cyklu światła, charakteryzują się mniejszymi i uboższymi w kannabinoidy plonami. Stąd pomysł na stworzenie szybkich pełnosezonówek! Szybka pełnosezonówka to tzw. odmiana fast flowering. Takie odmiany kwitną dużo szybciej, jednak zachowują zależność od cyklu światła, dzięki czemu można liczyć na pokaźne zbiory i dużą moc kannabinoidów w zbiorach!

Polecane szybkie pełnosezonówki

Najlepsze odmiany nasion marihuany szybko kwitnące z pewnością będą pochodziły od jednego z najlepszych producentów nasion na świecie. Royal Queen Seeds to producent holenderskich nasion marihuany,  które cieszą się bardzo dużą liczbą fanów – kolekcjonerów i growerów. Wśród nasion w ich kolekcji można znaleźć nasiona pełnosezonowe, nasiona automatyczne, ale także tzw, nasiona fast flowering!

Royal Queen Seeds - nasiona marihuany szybko-kwitnące

Royal Queen Seeds - nasiona marihuany szybko-kwitnące

Speedy Chile nasiona marihuany szybko kwitnące

Speedy Chile nasiona marihuany szybko kwitnące

Candy Kush Express (Fast Flowering) / Royal Queen Seeds

Candy Kush Express czyli szczególnie pożądane proporcje Indicy i Sativy zamknięte w ziarenku marihuany. Wyważone geny pochodzą od odmian Sweet Special oraz O.G. Kush. Prosta i szybka odmiana marihuany czyli Candy Kush! To szybka pełnosezonówka, która potrzebuje zaledwie 7-9 tygodni by zakwitnąć. Możliwe zbiory w warunkach Outdoor już na początku września. W uprawie zewnętrznej konopie te osiągają wysokość  w granicach 100-170 cm ze zbiorami na poziomie 450-500 g z jednej rośliny. Dzięki sporej zawartości THC oraz odpowiednim proporcjom genów Sativa i Indica, te konopie wykorzystywane są we wspomaganiu leczenia depresji, ale także w różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Poza tym Candy Kush Express wykazuje działanie relaksujące i euforyczne.

Speedy Chile (Fast Flowering) / Royal Queen Seeds

Feminizowane nasiona Speedy Chile rodzą roślinę szybko-dojrzewającą, co umożliwia zbiory już po ok. 8 tygodniach kwitnienia. Odmiana ta charakteryzuje się niewielkimi wymaganiami, dlatego polecana jest także początkującym growerom. Doświadczeni hodowcy mogą wydobyć z rośliny jeszcze większy potencjał poprzez korzystanie z różnego rodzaju odżywek i nawozów. W uprawie outdoor Speedy Chile potrzebuje około 1-2 tygodnie mniej niż inne odmiany, dając przy tym ok 500 g zbiorów z jednej rośliny mierzącej średnio 1,4 m wysokości. Efekt jaki wywołuje ta odmiana to połączeniu relaksu oraz radosnych, euforycznych doznań. Smak i aromaty to mieszanka przypraw, owoców i nut leśnych.

Candy Kush Express Fast Flovering

Candy Kush Express Fast Flovering

Honey Cream (Fast Flowering) / Royal Queen Seeds

Honey Cream to bardzo szybko kwitnąca hybryda pochodząca z Hiszpanii. Geny wykorzystane do jej stworzenia pochodzą, aż od trzech różnych odmian marihuany. Wybrano bardzo wartościowe i mocne szczepy Indica tj.: Maple Leaf Indica, White Rhino oraz BlueBlack. W efekcie uzyskano odmianę, która ma wiele fenotypów różniących się głównie smakiem i aromatem. Krzaki tej odmiany osiągają niewielkie rozmiary, rozrastają się głównie w poziomie. Honey Cream w pełni zakwitnie już po ok. 6-7 tygodniach, jednak warto wstrzymać się ze zbiorami. Te dodatkowe dni dodadzą jej aromatu i mocy. W uprawie zewnętrznej można zebrać już na początku października nawet ok. 650 gram kwiatów. W przypadku uprawy Indoor zbiory z metra kwadratowego wyniosą w granicach 500-550 gram. Tę odmianę poleca się głównie fanom Indic. Honey Cream zmniejsza odczuwanie różnego rodzaju bóli, a także relaksuje ciało i umysł. Aromaty niektórym kojarzą się z zapachem karmelu.

NOTA PRAWNA
Wszelkie informacje w treści wpisu, dotyczące uprawy marihuany służą wyłącznie celom informacyjnym. W Polsce uprawa marihuany pozostaje nielegalna. Kolekcjonowanie nasion marihuany w celu przetrwania gatunku jest legalne. Na świecie jest wiele Państw, w których uprawa marihuany rekreacyjnej jest legalna lub nie jest karana. Ziarno Życia nie namawia do łamania prawa! Przed decyzją o uprawie osoba zainteresowana jest zobowiązana sprawdzić prawo obowiązujące na terenie kraju, w którym ową uprawę planuje.

Jeżeli podobał Ci się wpis zostaw komentarz. Śledź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąco.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz