Jakie są odmiany nasion marihuany?

Odmiany nasion marihuany

Najlepsze odmiany nasion marihuany znajdziecie w naszym sklepie www.ziarnozycia.pl

Konopie indyjskie, również znane jako marihuana – zaliczane są do najbardziej rozpoznawalnych roślin na naszej kochanej planecie. Niestety, władze większości państw widzą w tej cudownej roślinie głównie zagrożenie. Z tego względu legalny, prawny dostęp do niej oraz produktów z niej wytwarzanych, został uniemożliwiony w większości Państw. W ten oto sposób grupa ludzi prawnie odcięła człowieka od tego, co z zamysłem stworzyła natura. Na szczęście wszechobecna technologia pomaga ludziom poszerzać swoją wiedzę i świadomość. Ludzie budzą się z letargu i coraz częściej i głośniej mówią, że łatka “narkotyku“, tak skrzętnie przypisywana przez media marihuanie, zostaje wraz z rozpowszechniającą się wiedzą zerwana. Możemy zaobserwować globalny trend związany z popularyzacją konopi. Zarówno jeżeli mówimy o medycznej marihuanie jak i tych odmianach bardziej przeznaczonych do rekreacyjnego użytku. USA ostatnimi czasy legalizują marihuanę i pozwalają ludziom (w niektórych stanach) posiadać, a co najważniejsze, hodować konopie. W Europie Maroko, w Azji Tajlandia również wykonały piękną robotę w temacie liberalizacji przepisów prawa dotyczących marihuany. W skali świata uświadamianie ludzi dopiero nabiera tempa. A to jest bardzo dobra wiadomość.

Marihuana – praca u podstaw

Na całe szczęście, na samym dole władzy, są ludzie pełni pasji do tej niesamowitej rośliny jaką jest niewątpliwie marihuana. Dzięki ich uporowi, fanatycznemu podejściu, często w cieniu prawa uprawiają tą świętą roślinę, narażając się poniekąd na konsekwencje chorego systemu prawnego. Jest to akt odwagi. Trud takich ludzi przekłada się na ilość odmian, które mamy na rynku. To plantatorzy pracujący nad krzyżowaniem odmian marihuany, nad wyodrębnianiem najlepszych genów z tych szczepów konopi dają nam owoce swojej pracy w postaci nasion. Nasiona te zawierają w sobie nowe, wspaniałe właściwości, smaki, kolory itp. Krzyżowanie odmian konopi, selekcjonowanie tych najlepszych genów przełożyło i przekłada się na to, że dziś nie sposób policzyć wszystkich odmian marihuany, jakie występują na Ziemi. Dobrze bo od przybytku głowa nie boli, a szczególnie w tym przypadku.

​Podstawowy podział odmian marihuany

Odmiany marihuany możemy sobie podzielić według kliku kryteriów. Indica i sativa – taki podstawowy podział jeżeli chodzi o efekt działania, który przecież nierzadko zależy również od poziomu THC. Kolejnym podziałem jest miejsce zastosowania nasion marihuany: outdoor (na dworze) czy indoor (w pomieszczeniach), więc kwestia wysokości rośliny też wchodzi w rachubę. Czas kwitnienia, wymagania przy uprawie, intensywność zapachów – to też przyszli kolekcjonerzy biorą pod uwagę podczas wyboru ziaren marihuany. Jest zatem nad czym się zastanawiać podczas kupna. W naszym sklepie znajdziecie to co najlepsze.  Zapraszamy do zakupów po najlepsze odmiany nasion marihuany.