window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-162850864-1');

Pytania? +48 504-550-331

Feminizowane

Feminizowane nasiona marihuany i konopi

Nasiona marihuany i konopi feminizowane żeńskie

​Nasiona marihuany feminizowane są wyjątkowe, bo hodowane po to, by męskie chromosomy zostały wyeliminowane. Marihuana męska nie dostarcza żywicznych pąków czyli kwiatów, które to są obiektem zainteresowań hodowców. Dlatego też w naszym sklepie sprzedajemy tylko i wyłącznie feminizowane (żeńskie) nasiona marihuany. Wyselekcjonowane ziarna dają niemal stu procentową pewność, by klienci dostali to czego potrzebują do swojej kolekcji. Kolekcja feminizowanych nasion powinna być pokaźna dla zachowania genetyki i własnej satysfakcji.

Czytaj więcej

Feminizowane – co to dokładnie znaczy?

Feminizowane nasiona to tzw. żeńskie nasiona. Cała sztuczka polega na selekcji chromosomów. Roślina może posiadać chromosomy X i Y. Gdy hodowcy zmodyfikują ją tak, by występowały dwa chromosomy żeńskie (X) to na 99,99% roślina stanie się żeńska. Szczep posiadający dwa rodzaje chromosomów X i Y – niemal na pewno będzie męską rośliną.

Producenci nasion feminizowanych

Nasiona feminizowane

Najlepsi, światowi producenci nasion marihuany w swoich ofertach mają głównie żeńskie odmiany marihuany. O to chodzi kolekcjonerom. Dlaczego? Gdyż żeńska marihuana zapewnia zdecydowanie większą zawartość CBD, CBN oraz THC – czyli składników aktywnych w odróżnieniu od męskiej wersji. Każda partia nasion marihuany jest dokładnie sprawdzana, przed wejściem serii na rynek. Stabilność genetyki jest kluczowym elementem w tej branży. Kwiaty feminizowanych szczepów mogą przybierać przepiękne kolory, czyniąc z konopi indyjskiej prawdziwe dzieło sztuki. Należy również pamiętać, że to właśnie dzięki żeńskim kwiatom wykorzystanie marihuany ma tak szeroki zakres, od gospodarki, po przez medycynę, budownictwo na rekreacji kończąc.

Nasz sklep Ziarno Życia w swojej ofercie posiada tylko i wyłącznie nasiona marihuany feminizowane. Świeże, żeńskie pestki wysokiej jakości od najlepszych marek na świecie. Feminizowane ziarna są najbardziej poszukiwanymi pestkami konopi indyjskich na świecie, dlatego każdy szanujący się kolekcjoner wybiera właśnie żeńskie nasiona. Zapraszamy serdecznie do zakupów.

W jaki sposób uzyskuje się nasiona marihuany feminizowane?

Konopie to rośliny rozdzielnopłciowe rozmnażające się praktycznie w każdych warunkach. W naturze nie występują więc nasiona marihuany feminizowane. Aby je otrzymać, należy sztucznie zapylić osobniki żeńskie, podając im inhibitory etylenu lub regulując światło, temperaturę w celu zatrzymania procesu kwitnienia. Z roku na rok pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na nasiona marihuany feminizowane. Wynika to z faktu, że osobniki męskie nie przydają się z punktu widzenia kolekcjonerskiego – charakteryzują się niższą wydajnością, nie wydają pąków żywicznych. Należy podkreślić, że krzyżowanie roślin jest w pełni bezpieczne, ponieważ nasiona konopi feminizowane nie są modyfikowane na poziomie DNA.

Zastosowanie składników aktywnych pozyskiwanych z feminizowanych konopi

Rośliny pochodzące z nasion konopi feminizowanych odznaczają się wyjątkowym składem – naukowcy wyodrębnili w nich przeszło 500 różnych związków chemicznych. Do najważniejszych należą kannabinoidy, czyli substancje aktywne o właściwościach leczniczych. Ponieważ uzyskuje się je tylko z nasion marihuany feminizowanej, większość hodowców decyduje się na uprawę wyłącznie konopi żeńskich. Rozwiązanie to jest dużo korzystniejsze pod względem ekonomicznym.

Wśród najpopularniejszych substancji, które uzyskuje się, sadząc nasiona konopi feminizowane, trzeba wymienić THC. Składnik ten obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe, zmniejsza napięcie mięśni, chroni komórki układu nerwowego, a ponadto ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe (1). Do substancji czynnych wyodrębnianych z roślin, z nasion konopi feminizowanych należy również CBD. Ten kannabinoid (kannabidiol) stosuje się u chorych na padaczkę – związek oddziałuje na receptory, enzymy oraz kanały jonowe. Dodatkowo CBD pomaga w zmniejszeniu bólu, eliminuje nudności i wymioty, zapobiega niedokrwieniom (1).

Jak przechowywać nasiona konopi feminizowane?

Warto pamiętać, że nasiona marihuany feminizowane nie różnią się od tradycyjnych w zakresie pielęgnacji. Męskie i żeńskie odmiany przechowuje się dokładnie w taki sam sposób. Do kluczowych kwestii zalicza się dbałość o zapewnienie stabilnej temperatury – produkty poleca się umieścić w lodówce. Ziarna powinny być szczelnie zamknięte (najlepiej w ogóle nie odpieczętowywać oryginalnego opakowania). Dodatkowo nasiona konopi feminizowane trzeba pozbawić dostępu do światła. Dobrym sposobem na uzyskanie pożądanego rezultatu jest owinięcie artykułów ciemną folią lub włożenie ich do nieprzezroczystego pojemnika.

Odpowiednie warunki magazynowania stanowią niezwykle istotny element wpływający na wskaźnik kiełkowania. Jeśli kolekcjonerzy przestrzegają wszystkich zaleceń, a dodatkowo posiadają nasiona marihuany feminizowane ze sprawdzonych źródeł, mogą liczyć, że przeszło 90% z nich wyda plon. Warto wiedzieć, że ziarna zachowują swoje właściwości nawet przez 5 lat, ale pod warunkiem, że uważa się na zmiany temperatur – częste otwieranie oraz zamykanie lodówki powoduje, że nasiona konopi feminizowane tracą swoje cenne wartości.

Źródła:
  1. „Konopie – substancje aktywne, właściwości lecznicze i zastosowanie”, A. Horanin, I. Bryndal, Prace Naukowe Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, nr 494/2017, https://dbc.wroc.pl/Content/41206/PDF/Horanin_Konopie_Substancje_Aktywne_Wlasciwosci_Lecznicze_2017.pdf

Nasz sklep Ziarno Życia w swojej ofercie posiada tylko i wyłącznie nasiona marihuany feminizowane. Świeże, żeńskie pestki wysokiej jakości od najlepszych marek na świecie. Feminizowane ziarna są najbardziej poszukiwanymi pestkami konopi indyjskich na świecie, dlatego każdy szanujący się kolekcjoner wybiera właśnie żeńskie nasiona. Zapraszamy serdecznie do zakupów.