Sensimilla co to znaczy?

sensimilla

Sensimilla Żeńskie kwiaty konopi indyjskich

Sensimilla, a właściwie sinsemilla to słowo pochodzące z języka hiszpańskiego. Dosłownie “sin semilla” tłumaczy się jako: “bez nasion”. Termin też przyjął się  już w latach 70-tych i oznaczał kwiaty konopi indyjskich pochodzące z niezapłodnionych roślin żeńskich. Chodzi więc o specjalnie hodowany rodzaj marihuany.  Rośliny żeńskie czyli inaczej feminizowane są specjalnie hodowane w celu uzyskania z nich jak największej ilości żywicy. Aby do tego doszło należy hodować żeńskie osobniki z dala od męskich, by zapobiec zapyleniu i tym samym wytworzeniu nasion.

Na początku konopie hodowane były głównie pod gołym niebem, bez specjalnej opieki oraz bez stosowania specjalnych technik uprawy marihuany. W efekcie otrzymywano rośliny z mizernymi pąkami i z nasionami. Niestety pyłek z osobników męskich jest tak stworzony przez naturę, by bardzo łatwo zapylić osobniki żeńskie, nawet gdy te są w miarę oddalone. Kiedy hodowcy zaczęli oddzielać osobniki żeńskie od męskich, rośliny zaczęły produkować bujne, soczyste pąki. Takie kwiaty były nieporównywalnie lepsze i bardziej wartościowe, dlatego to na nich zaczęto skupiać uwagę. Obecnie mając feminizowane nasiona i uprawiając konopie w warunkach indoor, nie jest już żadną trudnością uzyskać wysokiej klasy rośliny sensimilla.

Sinsemilla

Mówi się, że Sinsemilla rozweseli każdego, za sprawą dużej ilości żywicy bogatej w THC. Bo właśnie rośliny, które całą swoją moc wkładają w rozwój kwiatów, są tymi najsmaczniejszymi i najmocniejszymi. Zamiast produkować nasiona, produkują bardziej soczyste, bogate w żywicę, w terpeny i kannabinoidy pąki. Oczywiście większa “moc” czyni konopie indyjskie w większości państw jeszcze bardziej “niebezpiecznymi” roślinami. Mimo, że to właśnie medyczna marihuana stosowana już na świecie przez lekarzy, zawiera największe ilości psychoaktywnego THC.

Sensimilla Nasiona feminizowane

rośliny sensimilla - indoor

Uprawa indoor konopi żeńskich

Dzięki producentom z całego świata, którzy zajęli się tworzeniem nasion feminizowanych, hodowcy nie musza się już martwić, że trafią na jednego męskiego osobnika, który zepsuje im plony. Takie nieuniknione ryzyko jest zawsze, gdy korzysta się z tzw. nasion regularnych. Wszystkie Nasiona marihuany kolekcjonerskie, które znajdziecie w ofercie naszego sklepu to tzw. nasiona Sensimilla! Sprzedajemy wyłącznie feminizowane nasiona, z których (w krajach, w których prawo na to pozwala) wyrosną wyłącznie osobniki żeńskie. Jeśli kolekcjonujesz najlepsze odmiany marihuany to też jest dla Ciebie ważna informacja! Najcenniejsze geny dla kolekcjonerów to właśnie geny roślin feminizowanych.