Przechowywanie nasion marihuany jest bardzo ważne!

Nasiona marihuany i konopi feminizowane żeńskie

Natura potrafi zaskoczyć swoimi rozwiązaniami każdego. Nie inaczej jest w przypadku nasion marihuany. Posiadają one twardą łuskę, która sprawia że nasiono konopi jest dość trwałe. Ta wytrzymała łupina stworzona właśnie przez naturę sprawia, że samo ziarno jest odporne na różne warunki zewnętrzne np. temperaturę czy wilgotność, ale nie czyni nasiona niezniszczalnym. Gwałtowne zmiany czynników zewnętrznych mogą wpływać negatywnie na nasiona marihuany. Odpowiednie przechowywanie pestek konopi może zapobiec ich zniszczeniu i zabezpieczeniu drogocennych genów!

Idealne warunki – przechowywanie nasion marihuany

Nasiona, niezależnie jakiej rośliny, są “żywe”. Zanim proces kiełkowania się rozpocznie ziarna mają naturalnie wstrzymany ten proces. Jest to tak zwany stan spoczynku nasion (podobnie jak stan zimowego snu u zwierząt nazywany jest stanem hibernacji).

Optymalne warunki przechowywania nasion konopi indyjskiej

Aby nie uśmiercić nasion należy zapewnić im odpowiednie warunki przechowywania do momentu, w którym hodowca podejmie decyzję o wykiełkowaniu ich i posadzeniu. Oczywiście w przypadku nasion marihuany należy dowiedzieć się, czy w danym kraju nie ma sankcji karnych nakładanych na hodowców z tytułu hodowli konopi.

Niesprzymierzeńcy nasion marihuany to:

Ziarna marihuany

  1. wilgotność

  2. duże natężenie światła

  3. zmiany temperatury

Idealne warunki do przechowywania nasion marihuany to miejsca chłodne, suche i ciemne.  Każdy producent nasion marihuany dostarcza pestki w oryginalnych opakowaniach, często idealnie nadających się do ich przechowywania. Warto z tego skorzystać.

Zagrożenia przy nieprawidłowym przechowywaniem nasion marihuany

Jeżeli narazisz swoje nasiona konopi na gwałtowne zmiany temperatury, czy też duże nasłonecznienie, zaczną one proces zużywania własnych wewnętrznych składników pokarmowych. Spada wówczas szansa na wykiełkowanie takiego nasiona w przyszłości. Duża wilgotność natomiast może skutkować pojawieniem się pleśni na pestkach – należy tego unikać bo zgniłe nasiona również nie wykiełkują.

przechowywanie nasion marihuanyPrzechowywanie nasion marihuany – to gdzie najlepiej?

Wszystko zależy ile czasu po otrzymaniu swoich nasion zamierzasz z nich skorzystać. Jeżeli czas ten jest nieznaczny wystarczy szuflada, lub zacieniona szafa w domu, w pomieszczeniu, w której panuje stabilna temperatura. Warto pamiętać by unikać miejsc narażonych np. na przeciągi czy wietrzenie, oraz takich miejsc jak garaż czy warsztat.

Natomiast jeżeli chodzi o dłuższe przechowywanie nasion marihuany to najodpowiedniejsza będzie lodówka, a najlepiej ta rzadziej używana (jak jest taka możliwość).

Holenderskie nasiona marihuany

Same nasiona marihuany, jak już wcześniej było napisane, najlepiej przechowywać w oryginalnych opakowaniach producenta. Jeżeli z opakowania np. 100 sztuk zostało Ci kilka, można dodatkowo skorzystać z woreczka strunowego, usuwając całe powietrze z jego wnętrza. Całość warto jeszcze zabezpieczyć  od światła wkładając np. do ciemnego pudełka bądź reklamówki. Można również użyć zamrażarki – im niższa temperatura tym lepiej. Nie jest to jednak koniecznym krokiem. Patent z lodówką w zupełności pozwoli nasionom konopi zachować kiełkowalność na kilka dobrych lat.

Zapraszamy serdecznie do naszego sklepu konopnego. Dobrze przechowujemy nasiona marihuany więc masz zawsze pewność, że dostaniesz towar najwyższej próby. Znajdź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik). Tam mnóstwo nowości, konkursów, artykułów i wiele niespodzianek. Nie czekaj – klikaj!

JAK PRZECHOWYWAĆ NASIONA MARIHUANY | PRZECHOWYWANIE NASION MARIHUANY