Kiełkowanie nasion konopi

Proces kiełkowania nasion marihuany jest bardzo ważny dla każdego kolekcjonera. Należy pamiętać, że proces ten nie jest legalny w każdym państwie, dlatego warto zapoznać się z literą prawa obowiązującą w kraju, w których chcesz to zrobić. Kiełkowanie nasion marihuany to proces, a przed nim należy dokładnie przyjrzeć się nasionom. Można w ten sposób wyselekcjonować te, które mają uszkodzoną łuskę. Łuska ta chroni delikatne wnętrze nasiona, w którym zawarta jest cała genetyka. Jeżeli łuska jest uszkodzona takie nasiona nie nadaje się do dalszego przechowywania (o przechowywaniu pestek konopi możecie przeczytać tutaj).

Najlepsi producenci nasion konopi, których pestki możecie kupić w naszym sklepie, bardzo dbają o jakość swoich produktów. Dlatego przed zapakowaniem nasion przeprowadzana jest szczegółowa kontrola jakości. Jeżeli zauważysz uszkodzenia swoich nasion napisz do nas. Pamiętaj, że kiełkowanie nasion marihuany w niektórych krajach na świecie jest nielegalne i grożą za to sankcje prawne.Nasiono konopi kiełkowanie

Nasz sklep oraz ten opis nie namawia nikogo do łamania prawa. Jest napisany jedynie w celach informacyjnych i naukowych.

Jak wykiełkować stare nasiono marihuany w 4 prostych krokach

Jeżeli jakimś cudem znajdziesz na dnie szuflady kilka starych ziaren konopi, zanim cokolwiek z nimi zrobisz, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

  • Wstępne namaczanie we wzbogaconej wodzie gazowanej

Przed rozpoczęciem kiełkowania starych nasion spróbuj namoczyć je w wodzie gazowanej wzbogaconej kwasem fulwowym, przyspieszaczem kiełkowania, nadtlenkiem wodoru lub kwasem giberelinowym. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj wody o temperaturze pokojowej i mocz nasiona przez 12 godzin w ciemnym miejscu.

  • Lekkie ścieranie

Starsze nasiona często posiadają twardszą łupinę. Delikatne otarcie jej papierem ściernym może pomóc wilgoci i ciepłu przedostać się do nasion w momencie kiełkowania. Spróbuj delikatnie otrzeć nasiona konopi tuż przed namoczeniem, aby pomóc im wykiełkować.

  • Usuń grzbiet nasiona

Grzbiet to ta lekko podwyższona strona nasiona. Podobnie jak inne części łupiny, grzbiet może z czasem stać się wyjątkowo twardy. Delikatne usunięcie go z pomocą ostrego noża również może pomóc w wykiełkowaniu.

  • Delikatnie natnij nasiono

Jako ostatnią próbę, pomocne może okazać się niewielkie nacięcie łupiny nasiona. Nie jest to jednak cudowne lekarstwo i musisz naprawdę uważać, aby nie uszkodzić wnętrza pestki.

Pamiętaj, że niektóre stare nasiona po prostu nigdy nie wykiełkują, bez względu na to, jak bardzo będziesz się starać. O ile to możliwe, unikaj kupowania większej ilości nasion niż planujesz zasadzić, aby uniknąć problemów w czasie kiełkowania.

kiełkowanie nasion marihuany