Kiełkowanie nasion marihuany

Proces kiełkowania nasion konopi jest bardzo ważny dla każdego kolekcjonera. Należy pamiętać, że kiełkowanie nasion marihuany nie jest legalne w każdym państwie, dlatego warto zapoznać się z literą prawa obowiązującą w kraju, w którym chcesz to zrobić. Kiełkowanie nasion marihuany to proces, a przed nim należy dokładnie przyjrzeć się nasionom. Można w ten sposób wyselekcjonować te, które mają uszkodzoną łuskę. Łuska ta chroni delikatne wnętrze nasiona, w którym zawarta jest cała genetyka. Jeżeli łuska jest uszkodzona takie nasiona nie nadaje się do dalszego przechowywania (o przechowywaniu pestek konopi możecie przeczytać tutaj).

Kiełkowanie nasion marihuany – na co zwrócić uwagę

Nasiono konopi kiełkowanie

Kiełkowanie nasion marihuany – proces zrzucania łupiny.

Najlepsi producenci nasion konopi, których pestki możecie kupić w naszym sklepie, bardzo dbają o jakość swoich produktów. Dlatego przed zapakowaniem nasion przeprowadzana jest szczegółowa kontrola jakości. Jeżeli zauważysz uszkodzenia swoich nasion napisz do nas. Pamiętaj, że kiełkowanie nasion marihuany w niektórych krajach na świecie jest nielegalne i grożą za to sankcje prawne.

Nasz sklep oraz ten opis nie namawia nikogo do łamania prawa. Jest napisany jedynie w celach informacyjnych i naukowych. Kiełkowanie nasion marihuany w Polsce jest nielegalne, a kupując nasiona konopi w naszym sklepie oświadczasz automatycznie, że masz powyżej osiemnastu lat i nie zamierzasz wykorzystywać pestek niezgodnie z prawem. 

Jak wykiełkować stare nasiono marihuany w 4 prostych krokach

Jeżeli jakimś cudem znajdziesz na dnie szuflady kilka starych ziaren konopi, zanim cokolwiek z nimi zrobisz, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

  • Wstępne namaczanie we wzbogaconej wodzie gazowanej

Przed rozpoczęciem kiełkowania starych nasion spróbuj namoczyć je w wodzie gazowanej wzbogaconej kwasem fulwowym, przyspieszaczem kiełkowania, nadtlenkiem wodoru lub kwasem giberelinowym. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj wody o temperaturze pokojowej i mocz nasiona przez 12 godzin w ciemnym miejscu.

  • Lekkie ścieranie

Starsze nasiona często posiadają twardszą łupinę. Delikatne otarcie jej papierem ściernym może pomóc wilgoci i ciepłu przedostać się do nasion w momencie kiełkowania. Spróbuj delikatnie otrzeć nasiona konopi tuż przed namoczeniem, aby pomóc im wykiełkować.

  • Usuń grzbiet nasiona

Grzbiet to ta lekko podwyższona strona nasiona. Podobnie jak inne części łupiny, grzbiet może z czasem stać się wyjątkowo twardy. Delikatne usunięcie go z pomocą ostrego noża również może pomóc w wykiełkowaniu.

  • Delikatnie natnij nasiono

Jako ostatnią próbę, pomocne może okazać się niewielkie nacięcie łupiny nasiona. Nie jest to jednak cudowne lekarstwo i musisz naprawdę uważać, aby nie uszkodzić wnętrza pestki.

Pamiętaj, że niektóre stare nasiona po prostu nigdy nie wykiełkują, bez względu na to, jak bardzo będziesz się starać. O ile to możliwe, unikaj kupowania większej ilości nasion niż planujesz zasadzić, aby uniknąć problemów w czasie kiełkowania.

kiełkowanie nasion marihuany

Kiełkowanie nasion marihuany

Więcej informacji

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku – klik – by być na bieżąco z nowościami, konkursami, promocjami i informacjami ze świata marihuany. Polub nas a nie pożałujesz :)

Kiełkowanie nasion marihuany | Kiełkowanie | nasiona konopi