Kiełkowanie nasion konopi

Proces kiełkowania nasion marihuany jest bardzo ważny dla każdego kolekcjonera. Należy pamiętać że proces ten nie jest legalny w każdym kraju, dlatego warto zapoznać się z literą prawa obowiązującą w kraju, w których chcesz to zrobić. Kiełkowanie nasion marihuany to proces, a przed nim należy dokładnie obejrzeć każde z nich. Można w ten sposób wyselekcjonować te, które mają uszkodzoną łuskę. Łupina ta ochrania delikatne wnętrze nasiona, w którym zawarta jest cała genetyka. Jeżeli łuska jest uszkodzona takie nasiona nie nadaje się do dalszego przechowywania. O przechowywaniu pestek konopi możecie przeczytać tutaj.

Najlepsi producenci nasion konopi, których nasiona możecie kupić w naszym sklepie bardzo dbają o jakość swoich produktów. Dlatego przed zapakowaniem nasion przeprowadza jest szczegółowa kontrola jakości. Jeżeli zauważysz uszkodzenia swoich nasion napisz do nas. Pamiętaj, że kiełkowanie nasion marihuany w niektórych krajach na świecie jest nielegalne i grożą za to sankcje prawne. Nasz sklep oraz ten opis nie namawia nikogo do tego. Jest napisany jedynie w celach informacyjnych.

Jak wykiełkować stare nasiono marihuany w 4 prostych krokach

Jeżeli jakimś cudem znajdziesz na dnie szuflady klika starych ziaren konopi, zobacz cztery wskazówki

Każdy kiedyś znalazł jakieś nasionko na dnie starej szuflady lub szafki. Oto kilka wskazówek dotyczących kiełkowania starych nasion konopi.

  • Wstępne namaczanie we wzbogaconej wodzie gazowanej

Przed rozpoczęciem kiełkowania starych nasion spróbuj namoczyć je w wodzie gazowanej wzbogaconej kwasem fulwowym, przyspieszaczem kiełkowania, nadtlenkiem wodoru lub kwasem giberelinowym. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj wody o temperaturze pokojowej i mocz nasiona przez 12 godzin w ciemnym miejscu.

  • Lekkie ścieranie

Starsze nasiona często posiadają twardszą łupinę. Delikatne otarcie jej papierem ściernym może pomóc wilgoci i ciepłu przedostać się do nasion w momencie kiełkowania. Spróbuj delikatnie otrzeć nasiona konopi tuż przed namoczeniem, aby pomóc im wykiełkować.

  • Usuń grzbiet nasiona

Grzbiet to ta lekko podwyższona strona nasiona. Podobnie jak inne części łupiny, grzbiet może z czasem stać się wyjątkowo twardy. Delikatne usunięcie go z pomocą ostrego noża również może pomóc w wykiełkowaniu.

  • Delikatnie natnij nasiono

Jako ostatnią próbę, pomocne może okazać się niewielkie nacięcie łupiny nasiona. Nie jest to jednak cudowne lekarstwo i musisz naprawdę uważać, aby nie uszkodzić wnętrza nasiona.

Pamiętaj, że niektóre stare nasiona po prostu nigdy nie wykiełkują, bez względu na to, jak bardzo będziesz się starać. O ile to możliwe, unikaj kupowania większej ilości nasion niż planujesz zasadzić, aby uniknąć problemów w czasie kiełkowania.

Nasiono marihuany