Kiełkowanie nasion marihuany

Proces kiełkowania nasion konopi jest bardzo ważny dla każdego kolekcjonera. Należy pamiętać, że kiełkowanie nasion marihuany nie jest legalne w każdym państwie, dlatego warto zapoznać się z literą prawa obowiązującą w kraju, w którym chcesz to zrobić. Kiełkowanie nasion marihuany to proces, przed którym warto dokładnie przyjrzeć się nasionom. Można w ten sposób wyselekcjonować te, które mają uszkodzoną łuskę. Łuska ta chroni delikatne wnętrze nasiona, w którym zawarta jest cała genetyka. Jeżeli łuska jest uszkodzona takie nasiono nie nadaje się do dalszego przechowywania. Odpowiednie przechowywanie nasion marihuany jest bardzo istotne dla zachowania genetyki ukrytej w pestkach.

Na co zwrócić uwagę podczas kiełkowania nasion konopi indyjskich?

Nasiono konopi kiełkowanie

Kiełkowanie nasion marihuany – proces zrzucania łupiny.

Najlepsi producenci nasion konopi, których pestki możecie kupić w naszym sklepie, bardzo dbają o jakość swoich produktów. Dlatego przed zapakowaniem nasion przeprowadzana jest szczegółowa kontrola jakości. Jeżeli zauważysz uszkodzenia swoich nasion napisz do nas. Pamiętaj, że kiełkowanie nasion marihuany w niektórych krajach na świecie jest nielegalne i grożą za to sankcje prawne.

Nasz sklep oraz ten opis nie namawia nikogo do łamania prawa. Jest napisany jedynie w celach informacyjnych i naukowych. Kiełkowanie nasion marihuany w Polsce jest nielegalne, a kupując nasiona konopi w naszym sklepie oświadczasz, że masz powyżej osiemnastu lat i nie zamierzasz wykorzystywać pestek niezgodnie z prawem. 

Jak wykiełkować stare nasiono marihuany w 4 prostych krokach, czyli co zrobić aby nasiona wykiełkowały?

Jeżeli jakimś cudem znajdziesz na dnie szuflady kilka starych ziaren konopi, zanim cokolwiek z nimi zrobisz, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

  • Wstępne namaczanie we wzbogaconej wodzie gazowanej

Przed rozpoczęciem kiełkowania starych nasion spróbuj namoczyć je w wodzie gazowanej wzbogaconej kwasem fulwowym, przyspieszaczem kiełkowania, nadtlenkiem wodoru lub kwasem giberelinowym. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj wody o temperaturze pokojowej i mocz nasiona przez 12 godzin w ciemnym miejscu.

  • Lekkie ścieranie

Starsze nasiona często posiadają twardszą łupinę. Delikatne otarcie jej papierem ściernym może pomóc wilgoci i ciepłu przedostać się do nasion w momencie kiełkowania. Spróbuj delikatnie otrzeć nasiona konopi tuż przed namoczeniem, aby pomóc im wykiełkować.

  • Usuń grzbiet nasiona

Grzbiet to ta lekko podwyższona strona nasiona. Podobnie jak inne części łupiny, grzbiet może z czasem stać się wyjątkowo twardy. Delikatne usunięcie go z pomocą ostrego noża również może pomóc w wykiełkowaniu.

  • Delikatnie natnij nasiono

Jako ostatnią próbę, pomocne może okazać się niewielkie nacięcie łupiny nasiona. Nie jest to jednak cudowne lekarstwo i musisz naprawdę uważać, aby nie uszkodzić wnętrza pestki.

Pamiętaj, że niektóre stare nasiona po prostu nigdy nie wykiełkują, bez względu na to, jak bardzo będziesz się starać. O ile to możliwe, unikaj kupowania większej ilości nasion niż planujesz zasadzić, aby uniknąć problemów w czasie kiełkowania.

Ile czasu trwa kiełkowanie nasion?

Kiełkowanie marihuany ile trwa – to pytanie bardzo często pada, szczególnie wśród początkujących hodowców? Proces kiełkowania nasion marihuany trwa do około dwóch – trzech dni, Po tym czasie widoczny będzie kiełek, mierzący około 1 centymetra, który może trafić już bezpośrednio do ziemi.

Jak aktywować nasiona? 

Ogólnie jest kilka szkół kiełkowania. Jedni bawią się w gaziki spryskiwanie itp. Inni wkładają nasiona bezpośrednio do kieliszka z wodą i czekają. Są też tacy, którzy od razu wkładają ziarno do ziemi, dbając o jej stałe nawilżenie. Ostatnia metoda to tzw. naturalna metoda wysiewu konopi, bo przecież w warunkach naturalnych, bez ingerencji człowieka roślina wydaje nasiona, które spadają bezpośrednio na ziemię, by tam zacząć samoistnie kiełkować.

kiełkowanie nasion marihuany

Kiełkowanie nasion marihuany

Zmieniający się trend prawny

Obserwujemy obecnie zmiany prawa na świecie idące w stronę liberalizacji w dostępie do marihuany, zarówno tej medycznej jak i rekreacyjnej. Wiele procedowanych projektów ustaw zakłada możliwość uprawy kilku sztuk roślin na własny użytek. Jeżeli uprawomocnią się takie przepisy będzie można kiełkować nasiona marihuany na outdoor i indoor bez konsekwencji prawnych. W polskim sejmie też składane są sukcesywnie takie ustawy, jednak nasz rząd w najbliższym roku – 2022 nie zakłada niestety ich wprowadzenia w życie. Wielka szkoda, bo to prężnie działająca gałąź gospodarki, która mogłaby z powodzeniem zasilić budżet państwa.

Więcej informacji

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) – by być na bieżąco z nowościami, konkursami, promocjami i informacjami ze świata marihuany. Polub nas a nie pożałujesz :)

Kiełkowanie nasion marihuany | Kiełkowanie | nasiona konopi

A poniżej znajdziecie wybrane kolekcjonerskie nasiona marihuany, których niestety w Polsce kiełkować nie można jeszcze.