Kiełkowanie nasion marihuany

Proces kiełkowania nasion konopi jest bardzo ważny dla każdego kolekcjonera. Należy pamiętać, że kiełkowanie nasion marihuany nie jest legalne w każdym państwie, dlatego warto zapoznać się z literą prawa obowiązującą w kraju, w którym chcesz to zrobić. Kiełkowanie nasion marihuany to proces, a przed nim należy dokładnie przyjrzeć się nasionom. Można w ten sposób wyselekcjonować te, które mają uszkodzoną łuskę. Łuska ta chroni delikatne wnętrze nasiona, w którym zawarta jest cała genetyka. Jeżeli łuska jest uszkodzona takie nasiona nie nadaje się do dalszego przechowywania. Odpowiednie przechowywanie nasion marihuany jest bardzo istotne dla zachowania genetyki ukrytej w pestkach.

Na co zwrócić uwagę podczas kiełkowania nasion konopi indyjskich?

Nasiono konopi kiełkowanie

Kiełkowanie nasion marihuany – proces zrzucania łupiny.

Najlepsi producenci nasion konopi, których pestki możecie kupić w naszym sklepie, bardzo dbają o jakość swoich produktów. Dlatego przed zapakowaniem nasion przeprowadzana jest szczegółowa kontrola jakości. Jeżeli zauważysz uszkodzenia swoich nasion napisz do nas. Pamiętaj, że kiełkowanie nasion marihuany w niektórych krajach na świecie jest nielegalne i grożą za to sankcje prawne.

Nasz sklep oraz ten opis nie namawia nikogo do łamania prawa. Jest napisany jedynie w celach informacyjnych i naukowych. Kiełkowanie nasion marihuany w Polsce jest nielegalne, a kupując nasiona konopi w naszym sklepie oświadczasz automatycznie, że masz powyżej osiemnastu lat i nie zamierzasz wykorzystywać pestek niezgodnie z prawem. 

Jak wykiełkować stare nasiono marihuany w 4 prostych krokach, czyli co zrobić aby nasiona wykiełkowały?

Jeżeli jakimś cudem znajdziesz na dnie szuflady kilka starych ziaren konopi, zanim cokolwiek z nimi zrobisz, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

  • Wstępne namaczanie we wzbogaconej wodzie gazowanej

Przed rozpoczęciem kiełkowania starych nasion spróbuj namoczyć je w wodzie gazowanej wzbogaconej kwasem fulwowym, przyspieszaczem kiełkowania, nadtlenkiem wodoru lub kwasem giberelinowym. Aby uzyskać najlepsze wyniki, używaj wody o temperaturze pokojowej i mocz nasiona przez 12 godzin w ciemnym miejscu.

  • Lekkie ścieranie

Starsze nasiona często posiadają twardszą łupinę. Delikatne otarcie jej papierem ściernym może pomóc wilgoci i ciepłu przedostać się do nasion w momencie kiełkowania. Spróbuj delikatnie otrzeć nasiona konopi tuż przed namoczeniem, aby pomóc im wykiełkować.

  • Usuń grzbiet nasiona

Grzbiet to ta lekko podwyższona strona nasiona. Podobnie jak inne części łupiny, grzbiet może z czasem stać się wyjątkowo twardy. Delikatne usunięcie go z pomocą ostrego noża również może pomóc w wykiełkowaniu.

  • Delikatnie natnij nasiono

Jako ostatnią próbę, pomocne może okazać się niewielkie nacięcie łupiny nasiona. Nie jest to jednak cudowne lekarstwo i musisz naprawdę uważać, aby nie uszkodzić wnętrza pestki.

Pamiętaj, że niektóre stare nasiona po prostu nigdy nie wykiełkują, bez względu na to, jak bardzo będziesz się starać. O ile to możliwe, unikaj kupowania większej ilości nasion niż planujesz zasadzić, aby uniknąć problemów w czasie kiełkowania.

Ile czasu trwa kiełkowanie nasion?

Proces kiełkowania nasion trwa do około dwóch – trzech dni, Po tym czasie widoczny będzie kiełek, mierzący około 1 centymetra, który może trafić już bezpośrednio do ziemi.

Jak aktywować nasiona? 

Ogólnie jest kilka szkół kiełkowania. Jedni bawią się w gaziki spryskiwanie itp. Inni wkładają nasiona bezpośrednio do kieliszka i czekają. Są też tacy, którzy bezpośrednio od razu wkładają ziarno do ziemi zwilżając ją. Ci ostatni tłumaczą się, że tak odbywa się to naturalnie – roślina wydaje nasiona, które spadają bezpośrednio na ziemię, by tam zacząć samoistnie kiełkować.

kiełkowanie nasion marihuany

Kiełkowanie nasion marihuany

Zmieniający się trend prawny

Obserwujemy obecnie zmiany prawa na świecie idące w stronę liberalizacji w dostępie do marihuany, zarówno tej medycznej jak i rekreacyjnej. Wiele projektów ustaw, będących procesowanych zakłada możliwość uprawy kilku sztuk roślin. Jeżeli uprawomocnią się takie przepisy będzie można kiełkować nasiona marihuany na outdoor i indoor bez konsekwencji prawnych. W polskim sejmie też składane są sukcesywnie takie ustawy, jednak nasz rząd na roku 2022 nie zakłada niestety ich wprowadzenia w życie – a szkoda bo to prężnie działająca gałąź gospodarki, która mogłaby z powodzeniem zasilić

Więcej informacji

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) – by być na bieżąco z nowościami, konkursami, promocjami i informacjami ze świata marihuany. Polub nas a nie pożałujesz :)

Kiełkowanie nasion marihuany | Kiełkowanie | nasiona konopi
NASIONA MARIHUANY SKLEP

A poniżej znajdziecie wybrane kolekcjonerskie nasiona marihuany, których niestety w Polsce kiełkować nie można jeszcze.

  • 16.00 

  • 91.00 

  • 65.00 

  • 22.00 

  • 31.00 

  • 66.00