Legendarne odmiany marihuany

Odmian konopi czy to indyjskich czy włóknistych jest mnóstwo, a co roku przybywa nowych. W tym wpisie skupimy się na odmianach konopi indyjskich, których, jak zdążyliście zauważyć przemierzając naszą wirtualną półkę sklepową, jest tak dużo, że nie wiadomo na jaką się zdecydować.  Ta ogromna ilość wynika z pracy i z pasji doświadczonych growerów – botaników, których celem jest stworzenie jeszcze piękniejszych, jeszcze wydajniejszych i jeszcze mocniejszych odmian konopi indyjskich. Aby stworzyć naprawdę dobrą odmianę marihuany po pierwsze trzeba się na tym znać. Niezbędna jest umiejętność stabilizacji genów, ale także znajomość i dostęp do sztandarowych odmian konopi. Tych, powiedzmy, najbardziej pierwotnych, stabilnych, na których można bazować podczas tworzenia nowych perełek konopnych, które zachwycą najbardziej wybrednych growerów i kolekcjonerów.

Jakie odmiany konopi indyjskich można nazwać tzw. klasykami? Na jakich genach najczęściej bazują nowo powstałe krzyżówki? W tym i w kolejnych wpisach przybliżymy Wam największe legendy i klasyki konopi indyjskich.

SKUNK #1

Skunk #1 Sensi Seeds

Legendarne odmiany marihuany: Skunk #1 Sensi Seeds

Skunk#1 to legendarna hybryda, która jako jedna z pierwszych wywarła duży wpływ na rynek konopny. Ponoć właśnie od nazwy tej odmiany wzięło się znane wszystkim określenie na zioło – „skun”. Pierwszy Skunk#1 powstał z krzyżówki trzech dzikich szczepów marihuany: Acapulco Gold, Afghani i Columbian Gold. Taka mieszanka doprowadziła do powstania hybrydy Sativa/Indica, z mocnym, charakterystycznym aromatem skunka, czyli słodko ziemistym. Kolejne cechy typowe dla Skunk#1 to wysoka zawartość THC (nawet do 20%), spore plony z dużą ilością żywicy, niewielkie wymagania hodowlane oraz stosunkowo krótki czas kwitnienia.

Cała Historia Skunka rozpoczęła się we wczesnych latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych. Ponoć pierwszą stabilną  hybrydę udało się otrzymać grupie hippisów, której członkiem był Sam Skunkman (David Watson). Z krążących w sieci informacji wynika, że to właśnie on, jako jedyny uniknął odsiadki w więzieniu, dzięki czemu udało mu się owego skunka przewieźć do Holandii. To tam Skunkman z pomocą innych doświadczonych growerów jeszcze bardziej ulepszył legendarną hybrydę. To co powstało było na tyle dobre i przede wszystkim mocne, że wyparło dotychczas królujące na rynku odmiany.

Pierwszą nagrodę odmiana Skunk #1 zdobyła na festiwalu konopnych High Times Cannabis Cup w 1988 roku w Amsterdamie. W kolejnych latach zwyciężały głównie krzyżówki, powstałe z odmiany Skunk#1, co dowodzi naprawdę dobrej genetyki. Do dzisiaj growerzy i kolekcjonerzy cenią sobie odmiany marihuany oparte o genetykę Skunka. Obecnie odmianę Skunk#1 w swojej ofercie ma wielu światowych producentów, a od różnego rodzaju krzyżówek roi się w wielu znanych seedbankach.

Amnesia Haze

Amnesia haze automatic

Amnesia Haze Auto – Royal Queen Seeds

Amnesia Haze to klasyk, który do dzisiaj króluje we wszystkich holenderskich Coffe Shopach.  Słynie ze swojego energetyzującego haju, który zawdzięcza przewadze genów Sativa nad Indicą. To kolejna odmiana marihuany, którą według rozpowszechnianej historii przywieziono do Holandii ze Stanów Zjednoczonych. Nie wiadomo kto dokładnie tego dokonał, pewniejszą informacją natomiast jest ta, iż hybryda Haze powstała w latach 70-tych z połączenia odmian przeważających w geny Sativy tj. odmian marihuany z Tajlandii (Thai), Hawajów (Hawaiian) oraz odmian z przewagą indica pochodzących z Afganistanu (Afghani). Wyjątkowo energetyzująca genetyka haze po pojawieniu się w Amsterdamie została wykorzystania do stworzenia kolejnych hybryd. W taki sposób miała powstać słynna Amnesia Haze, która już w 2004 roku zdobyła pierwszą nagrodę na festiwalu Cannabis Cup, a w 2012 roku została uznana za najlepszą sativę również na tym samym festiwalu. Oprócz tego zdobywała nagrody i wyróżnienia na Emerald Cup czy Spannabis, a w magazynie HighTimes została uplasowana na liście najlepszych odmian marihuany w historii.

Czym charakteryzują się geny Amnesia Haze? Przede wszystkim mocnym i energetycznym hajem. Amnesie zazwyczaj produkują sporą ilość THC nawet powyżej 20%. Amnesia Haze jest wydajna i bardzo szybko się rozrasta przez co potrzebuje sporo przestrzeni. Cytrusowo kwiatowe nuty zapachowe w połączeniu z gorzkimi korzennymi nutami typowymi dla genetyki haze rozbudzają zmysły. Najczęściej opisywane efekty jakie wywołuje ta odmiana marihuany to pobudzenie i euforia, ale również lepsza koncentracja i  relaks. Oryginalne nasiona odmian opartych o genetykę klasycznej Amnesi Haze znajdziecie w ofercie naszego sklepu.

Jack Herer

Jack Herer Auto Fast Buds

Jack Herer Auto Fast Buds

Legendarne odmiany marihuany nie sposób wyliczać i nie uwzględnić Jack’a Herer’a. Jest to kolejna królowa konopnych konkursów, tym razem pochodząca z Holandii. Wielokrotnie nagradzana na festiwalach High Times Cannabis Cup przede wszystkim ze względu za swoją jakość i siłę! Pojawiła się w latach 90-tych i od tamtej pory zbierała coraz większą ilość fanów, co trwa do dzisiaj. Jack Herer i jego przeróżne wariacje znajdziecie w każdym amsterdamskim coffe shopie. Jako pierwsza Jacka Herera doceniła ekipa Sensi Seeds, zaraz po nich kolejni producenci nasion włączyli do Swoich ofert szczepy tej konopi. Prawdopodobnie odmiana pierwotna powstała z krzyżówki Haze oraz Northern Lights, niektórzy piszą także o Shiva Skunk Cross, ale dokładny „przepis” na Jacka oczywiście nie jest znany. Nazwa tej marihuany, jak się domyślacie, nie wzięła się przypadkiem. Jack Herer to imię i nazwisko najbardziej znanego konopnego aktywisty ze Stanów Zjednoczonych, który większość swojego życia poświęcił na uświadamianiu ludzi o wartości konopi indyjskich i konopi przemysłowych. Kolejnym sukcesem odmiany Jack Herer, jest fakt, że ze względu na swoje właściwości lecznicze i niesamowity aromat, szczep ten został uznany za marihuanę medyczną i jest sprzedawany w wielu aptekach na świecie pod nazwą Bedrocan.

Podsumujmy! Jack Herer to odmiana z dominacją Sativy o niezwykłym aromacie oraz właściwościach leczniczych. Charakteryzuje się dużą mocą, którą determinuje spora ilość THC. Ta marihuana zapewnia długotrwały i mocny efekt. W przypadku zastosowań medycznych pomaga przy depresji, wszelkiego rodzaju bólach, rekreacyjnie doda radości i poprawi humor. W uprawie jest stosunkowo prosta, ze względu na odporność na pleśnie i sporą wydajność nawet w mniej sprzyjających warunkach.
Nic dziwnego, że to właśnie Jack Herer stał się klasykiem, znanym przez wszystkich zarówno koneserów jak i początkujących fanów konopi indyjskich. Zapraszamy Cię do zapoznania się z odmianami Jack Herer najlepszych producentów na Świecie.

Zapraszamy Was do śledzenia nas na Facebooku (klik) oraz Instagramie (klik) by być na bieżąco z informacjami prosto ze świata marihuany!

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz