Nasiona marihuany NOWOŚCi 2023 od Dutch Passion!

Holenderski producent przygotował nowe wyjątkowe genetyki konopi indyjskich na rok 2023! Jeśli jesteś ciekaw jakie nasiona zasługują na Twoją uwagę w tym roku to zapraszamy do przeczytania wpisu.

Dwie super genetyki marihuany w postaci nasion feminizowanych zostały wyłonione przez zespół Dutch Passion spośród wielu równie ciekawych odmian.

Pierwsza propozycja to mocno fioletowa odmiana automatyczna – Auto Forbidden Cherry®. Piękne kolory, wysoka zawartość THC, a także bardzo dobre zbiory i odporność przy uprawie indoor, outdoor czy w szklarni.

Propozycja pełnoseznowa to egzotyczna Tropical Tangie, wyposażona w soczyste, cytrusowe terpeny, a także zapewniająca spore zbiory i bardzo mocny haj!

 • Tropical Tangie / Dutch Passion
 • Feminizowane: Tak
 • Czas kwitnienia: Średni (9 tyg.)
 • Typ: Sativa
 • Przeznaczenie: Indoor / Outdoor
 • Smak i aromat:  cytrusy, diesel, owocowy, mandarynka, pomarańcza
 • Plon: XXL (450-550 g/m²)
 • Medyczna Marihuana: Tak
 • Wysokość: Niska/Średnia (75-125 cm)
 • Genetyka: Elite Tangie Selection (Tangie x Tangie)
 • Poziom THC: Bardzo wysoki (15-20+%)
 • Efekt: hybrydowy, euforyczny, relaksujący, długotrwały
tropical-tangie nasiona marihuany nowość 2023 Dutch Passion

Szczegóły odmiany Tropical Tangie

Tropical Tangie to pełnoseznowa roślina o genotypie z przewagą SATIVA. Różni się jednak od typowych Sativ tym, że nie potrzebuje aż tak dużo czasu by dojrzeć i wcale nie jest trudniejsza w uprawie. Ta fotoperiodyczna odmiana może być określona jako szybka i  łatwa. Tropical Tangie pochodzi od dużej rodziny roślin z oryginalnym fenotypem Tangie. Ekipa Dutch Passion wybrała klon, który wyróżniał się praktycznie pod każdym względem. Ponadczasowy aromat Tangie plus bardzo dobry smak, moc i efekt działania klony był na bardzo wysokim poziomie.

Jak wygląda i rośnie krzak marihuany Tropical Tangie?

Ta niezwykle egzotyczna genetyka rośnie w strukturę choinki, produkując duże żywiczne pąki. Krzaki osiągają niskie i średnie wysokości w granicach 75 do 125 cm. Wizualnie ta marihuana zachwyci i z pewnością ozdobi każdy zielony teren lub parapet  w krajach przyjaźnie do niej nastawionych. Tropical Tangie produkuje smukłe liście i długie kwiaty, które wydzielają bardzo przyjemny zapach. Struktura tej odmiany sprawia, że jest ona idealna pod topping i fimming. Te techniki uprawy konopi są nawet zalecane, gdy chce się ograniczyć wzrost rośliny, np. w ograniczonej przestrzeni uprawy. Oprócz tego nowa Tangie nadaje się do wszystkich rodzajów i metod uprawy, takich jak supercropping, mainlining i scrogging i inne. Kwiaty w porównaniu do innych typowych sativ nie są lekkie i puszyste tylko twarde i zwarte. Pojawia się na nich mnóstwo lepkich trichomów. Ze względu na swoją strukturę pąki tej odmiany są bardziej odporne na wilgoć.

Wydajność i czas kwitnienia Tropical Tangie

Tropical Tangie kwitnie w przyzwoitym czasie wynoszącym około 8-9 tygodni. Tangie, jak to fotoperiod, rozpoczyna swój cykl kwitnienia, gdy zapewni się jej 12 godzin światła i 12 ciemności. Czas kwitnienia może być nieco dłuższy lub krótszy w zależności od panujących warunków. Dzięki dużym i twardym pąkom ta genetyka może zaskoczyć naprawdę dużymi zbiorami, szczególnie gdy ma do tego odpowiednie warunki.

W uprawie wewnętrznej możliwe są plony rzędu 450-550 g/m2, zwłaszcza gdy wykorzysta się metodę uprawy SCROG. W przypadku outdoora producent zaleca, aby zapewnić roślinom schronienie na gorsza pogodę. Ta wskazówka tyczy się upraw w klimacie m.in. umiarkowanym. W przypadku ciepłego klimatu śródziemnomorskiego, nie ma się o co martwić.

Pamiętaj, że uprawa w wielu krajach pozostaje nielegalna, hoduj swoje rośliny tylko w bezpiecznych dla Ciebie, legalnych miejscach.

Co ważne – zawsze wybieraj miejsca z dobrym przepływem powietrza, to bardzo istotne, aby dostarczyć do każdej części rośliny czyste, nowe powietrze. Lekkie wiatry na powietrzu lub wiatraki indoor zminimalizują ryzyko pleśni i zapewnią odpowiedni obieg zużytego powietrza.

Aromat i działania Tropical Tangie

Ta genetyka nasion konopi indyjskich łączy w sobie klasyczny aromat benzynowy ze słodko-kwaśnymi aromatami cytryn, mandarynek i pomarańczy. Zdecydowana propozycja dla miłośników owocowych i lekko kwaśnych odmian. Zapach suszu również będzie bardzo intensywny, egzotyczny. Efekt działania Tropical Tangie to typowe połączenie genów indica i sativa – daje wszystko co najlepsze. Silny efekt mózgowy z lekkim efektem na ciało. Działanie może być jednocześnie relaksujące, euforyczne, stymulujące. Co ważne takie efekty mogą utrzymać się nawet wiele godzin. Te nasiona marihuany spodobają się również użytkownikom medycznym. Tetrahydrokannabinol jest na bardzo wysokim poziomie. Tropical Tangie może łagodzić stres i poprawić nastrój, bez odczucia przytłoczenia.

 • Auto Forbidden Cherry / Dutch Passion
 • Feminizowane: Tak
 • Czas kwitnienia:  Średni (9-10 tyg)
 • Typ: Hybryda
 • Przeznaczenie: Indoor / Outdoor / Szklarnia
 • Smak i aromat: ziemiste, lawenda, cytrusy, owoce leśne, kush
 • Plon: Duży (400-450 g/m2)
 • Medyczna Marihuana: Tak
 • Wysokość: Niska (75 cm)
 • Genetyka: Purple #1 x (Auto Forbidden Fruit x Cherry Pie)
 • Poziom THC: Wysokie (15-20%)
 • Efekt: uspokajający, kojący, relaks, podnoszący na duchy
auto-forbidden-cherry nowa odmiana marihuany ziarno zycia dutch passion

Stabilna i silna odmiana AUTO

Auto Forbidden Cherry to szybki  i silny automat, który zawsze sobie poradzi. Swoją stabilność zawdzięcza selektywnej hodowli. Ekipa Dutch-a chciała otrzymać automatyczną, fioletową piękność, która poradzi sobie w każdych warunkach. W efekcie Forbidden Cherry poradzi sobie zarówno na indoorze, outdoorze, jak i w szklarni. Co ważne również żaden klimat nie jest jej straszny. Poradzi sobie w klimacie, suchym i ciepłym, zimnym i umiarkowanym.

Odmiana marihuany dla początkujących 

Auto Forbidden Cherry jest idealny dla początkujących growerów. Do jej stworzenia wykorzystano krzyżówkę Purple #1 z Auto Forbidden Fruit x Cherry Pie. Jeśli szukasz łatwego, fioletowego automatu, odpornego na każde warunki to właśnie znalazłeś!

Czas kwitnienia i wydajność

Ta Nowość 2023  uprawiana Indoor w cyklu świetlnym 20/4, potrzebuje średnio 63-70 dni. Już po 10 tygodniach roślina tworzy średniej wielkości choinkę o wysokości około 75 cm. Oczywiście różne warunki uprawy mogą ten wynik zmienić. W warunkach outdoor całkowity czas kwitnienia może zająć nieco dłużej.  Ten czas wydłuża się zazwyczaj, gdy temperatura w nocy jest dużo niższa niż w dzień. Jednak ten spadek temperatury sprawi, że roślina przybierze bardziej intensywne odcienie fioletowego.

Wydajność F. Cherry podana przez producenta mieści się w granicach 25-100 gramów z jednej rośliny. W klimatach umiarkowanych lub chłodnych będzie to około 30-50 g z rośliny, a w klimacie gorącym i suchym nawet 150 gram! Jest to wysoka wydajność dla nasion automatycznych. W pomieszczeniu zbiory mogą wynieść nawet 400-450 g z metra kwadratowego uprawy. Krzaki tej odmiany marihuany zazwyczaj są zwarte i osiągają średnie, kompaktowe rozmiary. Kwiaty są zwarte, fioletowe i mają sporo przestrzeni wokół siebie, dzięki czemu mają lepszy dostęp świeżego powietrza i światła, co chroni je przed powstaniem pleśni.

Efekty działania i smak 

Intensywny, owocowy i ziemisty – taki jest profil terpenowy Auto Forbidden Cherry. Dymek pachnie cytrusami, owocami leśnymi, a nawet lawendą i przyprawami. Smak natomiast to tradycyjny Kush i owoce. Pod koniec swojego kwitnienia ta odmiana może wydzielać bardzo intensywny zapach. Cytrusowy i lawenda mogą być wtedy wyczuwane. Istnieją również fenotypy o bardziej ostrym zapachu sosny i cytrusów.

Efekt Auto Forbidden Cherry jest zdecydowanie typowy dla Indici – silnie uspokajający, relaksujący, a nawet kojący. Dlatego będzie idealny dla użytkowników medycznej marihuany. Dzięki temu, że jest to hybryda, czyli łączy w sobie również geny sativa, działanie nie blokuje na poziomie fizycznym. Czasami efekt przeradza się również w podnoszący na duchu i lekko stymulujący. Działanie nie jest zbyt trwałe, ale odpręża umysł.  Ze względu na wyważone działanie nadaje się również dla początkujących użytkowników.

Zapraszamy Cię do naszego sklepu po więcej wyjątkowych odmian nasion kolekcjonerskich marihuany!

Przypominamy, że w Polsce prawo zabrania uprawy konopi innych niż włókniste, a wszystkie informacje odnośnie uprawy służą celom edukacyjnym. W krajach, gdzie uprawa jest legalna, zawartą we wpisie wiedzę, można traktować jako cenne wskazówki, natomiast w pozostałych miejscach na mapie świata, wszystkie informacje należy traktować jako ciekawostkę.

Jeżeli podobał Ci się wpis zostaw komentarz. Śledź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąco.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz