Automaty dla początkujących

Automatyczne odmiany nasion marihuany dla poczatkujących – czym są i które wybrać? Jeśli jesteś początkującym growerem i mieszkasz w kraju, w którym możesz legalnie uprawiać krzak marihuany to ten wpis jest dla Ciebie. Sprawdź:
– Dlaczego automaty będą dobrym wyborem na początek przygody z konopiami?
– Jakie cechy konopi będą dobre dla amatorów uprawy?
– Które odmiany nasion marihuany dla początkujących polecają światowi producenci?

Najłatwiejsze w uprawie nasiona marihuany

Zacznijmy od tego, że nawet najbardziej odporne i bezobsługowe genetyki potrzebują minimum uwagi swojego hodowcy. Jeżeli jednak dobrze wybierzesz swoją pierwszą odmianę, będzie ona w stanie wybaczyć Ci  drobne błędy i brak wiedzy.

najłatwiejsze automaty dla początkujących

Wielu początkujących growerów sądzi, że to właśnie automaty są najmniej wymagające i mało skomplikowane w uprawie. Z tego też względu nasiona automatyczne są polecane mniej doświadczonym hodowcom. Nadają się one do uprawy zarówno w warunkach indoor (zazwyczaj z 20-stoma godzinami światła w ciągu doby), jak i w warunkach outdoor. Automaty z reguły są szybsze w uprawie, osiągają niższe rozmiary, a obecnie potrafią także dorównać poziomem THC mocnym odmianom fotoperiodycznym. Sam wybór nasion automatycznie kwitnących to nie wszystko. Warto także zwrócić uwagę na cechy najlepszej odmiany dla początkujących.

Po pierwsze – nasiona feminizowane!

To akurat żadna nowość, ale jednak warto przypomnieć, że nasiona feminizowane marihuany powstały właśnie po to, by ułatwić uprawę konopi w celach uzyskania żeńskich kwiatów. Hodując konopie z nasion regularnych trzeba znać się na rzeczy, by odpowiednio wcześnie odseparować osobniki męskie od tych żeńskich. W przypadku nasion feminizowanych nie ma tego problemu, wszystkie rośliny powinny wydać wyłącznie żeńskie kwiaty, bez obaw o ich zapylenie i utworzenie się nasion. Dlatego początkującym hodowcom przede wszystkim poleca się nasiona feminizowane.

Po drugie – mierz siły na zamiary, czyli dobór genetyki do warunków.

nasiona marihuany dla początkujących

Przed zakupem nasion marihuany należy określić czego się oczekuje. Ważne jest również jakim budżetem, a także jakim miejscem do uprawy się dysponuje. W przypadku uprawy outdoor ważne będzie dobranie genetyki do panującego klimatu i warunków pogodowych. W przypadku uprawy pod dachem konieczne będzie sprawdzenie jaką wysokość osiągnie roślina, tak by zagwarantować jej wystarczająco dużo przestrzeni na rozwój.

Tanie nasiona marihuany dla początkujących

Jak już wspomnieliśmy kolejną, dosyć istotną rzeczą dla osób początkujących, jest koszt nasion. Na rynku znajdziemy nasiona w bardzo różnych cenach. Jedna sztuka bardzo dobrej stabilnej genetyki w postaci ziarenka potrafi kosztować nawet ponad 100 zł. Ale czy to znaczy, że tańsze nasiona w cenie np. 20 zł na sztukę są słabe? Otóż nie! Wiele tańszych marek cieszy się dużym powodzeniem i zadowoleniem swoich klientów.

Tanie nasiona marihuany będą dobrym wyborem dla osób niedoświadczonych w uprawie. W sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak, strata mniej boli. Tańsze nasiona to również mniejsza presja podczas pierwszej uprawy, a jak wiadomo, w stresie i napięciu zazwyczaj popełnia się więcej błędów. W sklepie Ziarno Życia znajdziesz tanie nasiona marihuany bardzo dobrej jakości!

Tanie odmiany marihuany dla początkujących hodowców – przykłady

Quick One Auto / Royal Queen Seeds
Feminizowane: Tak
Czas kwitnienia: Krótki (5-6 tyg.)
Typ: Sativa 10% Indica 60% Ruderalis 30%
Przeznaczenie: Indoor / Outdoor
Smak i aromat: cytrusowy, owocowy
Plon: Średni (275-325 g)
Wysokość: Niska (50-60 cm)
Genetyka: Lowryder 1 x Old School Indica
Poziom THC: Średni (13)%
Efekt: fizyczny

CENY: 1 szt. – 28.00 zł, 3 szt. – 69.00 zł, 5 szt. -115.00 zł, 10 szt. -205.00 zł

Szybkie automaty dla początkujących
Tanie nasiona marihuany automaty dla początkujących

Auto LowRyder 2 / Ziarno Życia
Feminizowane: Tak
Czas kwitnienia: Krótki (6-8 tyg.)
Typ:  Indica
Przeznaczenie: Indoor / Outdoor
Smak i aromat: cytrusowy, egzotyczny
Plon: Duży (300-350 g/m2)
Wysokość: Niska (40 – 80 cm)
Genetyka: Santa Maria x Lowryder
Poziom THC: Wysokie (15-16%)
Efekt: relaks, odprężenie, kreacja, chill

CENY: 1 szt. – 20.00 zł, 3 szt. – 47.00 zł, 5 szt. -75.00 zł, 10 szt. -140.00 zł

Odporne nasiona marihuany automaty dla początkujących

Marihuana ogólnie jest bardzo silną i odporną rośliną, jednak producenci nasion tworzą coraz lepsze geny dodatkowo odporne np. na pleśń, przędziorki, szkodniki czy niską temperaturę. Takie odporne odmiany konopi zdecydowanie powinny zainteresować amatorów uprawy.


Przykłady odmian Auto odpornych dla początkujących:

Glue Gelato Auto nasiona automaty dla początkujących Barney's Farm

Glue Gelato Auto / Barney’s Farm

Nasiona marihuany automaty dla początkujących Auto Desfran Dutch Passion

Auto Desfran / Dutch Passion

Nasiona konopi automaty dla początkujących Auto Ak Fast buds

Auto Ak / Fast Buds

Niskie odmiany marihuany

Niskie genetyki będą bardziej kompaktowe i dyskretne. Początkujący hodowcy zazwyczaj nie dysponują dużą ilością miejsca pod uprawę, niskie odmiany marihuany będą w takim przypadku dobrym rozwiązaniem. Dodatkowo mniejszą roślinką łatwiej się zaopiekować, większe odmiany zużywają też więcej związków odżywczych z gleby.

Niskie automaty dla początkujących:

niskie nasiona marihuany automaty dla początkujących Dutch Passion Auto Blackberry Kush

Auto Blackberry Kush / Dutch Passion

niski automat dla początkujacych Pineapple express Auto Fast Buds

Pineapple Express Auto / Fast Buds

Nasiona dla początkujacych konopi niskie Chemdawg Auto / Fast Buds

Chemdawg Auto / Fast Buds

Jeżeli należysz nie tylko do początkujących hodowców, ale również do początkujących użytkowników marihuany, wybierz odmiany o małej lub średniej zawartości THC. Nie znasz swojej wrażliwości na ten kannabinoid, więc nie ryzykuj bardzo mocnymi odmianami konopi.

Przypominamy, że w Polsce prawo zabrania uprawy konopi innych niż włókniste, a wszystkie informacje odnośnie uprawy służą celom edukacyjnym. W krajach, gdzie uprawa jest legalna, zawartą we wpisie wiedzę, można traktować jako cenne wskazówki, natomiast w pozostałych miejscach na mapie świata, wszystkie informacje należy traktować jako ciekawostkę.

Jeżeli podobał Ci się wpis zostaw komentarz. Śledź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąco.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz