Nasiona marihuany 60 DNI 70 DNI

Wielu hodowców i kolekcjonerów szuka nasion, które rosną, dojrzewają i kwitną bardzo szybko. Ze względów kolekcjonerskich każda genetyka o charakterystycznych cechach taki jak np. szybki wzrost w 60 lub 70 dni, będzie cenna i warta przechowywania w celu jej przetrwania.

Czasami okazuje się, że krótki czas cyklu życia marihuany to najważniejszy czynnik, jakim kierują się growerzy. Dzieję się tak np. wtedy, gdy hodowca przespał odpowiednią porę i musi się pospieszyć, ze względu na pogodę lub wtedy, gdy chciałby w jeden sezon zebrać większą ilość plonów niż pozwala mu na to wielkość miejsca pod uprawę. (UWAGA! Przeczytaj NOTĘ PRAWNĄ na końcu wpisu)

Nasiona marihuany 60 dni 

Dlaczego nasiona automaty 60 dni są tak popularne?

Dlaczego to właśnie automaty poleca się tym, którzy szukają szybkich odmian marihuany? Odmiany automatycznie kwitnące słyną ze stosunkowo krótkiego cyklu wzrostu konopi w porównaniu do odmian fotoperiodycznych. Te drugie wymagają określonej długości dnia i nocy (lub inaczej światła i ciemności), aby przejść z fazy wegetatywnej w fazę kwitnienia. Konopie automatyczne zakwitają po określonym genetycznie czasie, bez względu na ilość światła. Jest to również duże ułatwienie dla osób początkujących.

nasiona marihuany 60 dni 70 dni

Kolejne plusy Automatów 60 – 70 dni

Szybki czas kwitnienia oraz automatyczne wejście w fazę kwitnienia to nie wszystkie plusy nasion automatycznych marihuany. Takie nasiona wydają na świat zazwyczaj kompaktowe rośliny, idealne np. do ograniczonej przestrzeni uprawowej. Dzięki wieloletniej pracy profesjonalnych hodowców, a także producentów najlepszych genetyk na świecie, obecne odmiany automatyczne mogą być nie tylko szybkie, ale jednocześnie: wydajne, mocne, odporne i efektowne wizualnie.

Nasiona marihuany 60 dni – przykłady

Czy można uzyskać zbiory w zaledwie 60dni? Tak, istnieją takie genetyki. Jest ich stosunkowo niewiele na rynku, jednak dla bardzo niecierpliwych osób będzie to idealna opcja, dostępna w prawie każdym banku nasion.

Auto Speed Bud / Female Seeds

Auto Speed Bud / Female Seeds

To pierwsza z propozycji w kategorii “nasiona automaty 60 dni”. Ta odmiana bije rekordy, ponieważ daje zbiory nawet po ok 53 dniach, a sam okres kwitnienia wynosi jedynie 35 dni. Auto Speed Bud to kompaktowa roślina, której wysokość  indoor to około 40 – 60 cm, ze średnimi zbiorami z 1 m2 na poziomie 150 – 300 gram. Ten szybki automat nie potrzebuje wiele uwagi, ważne jednak, aby nie było mu za zimno. kolejnym atutem jest mało intensywny zapach. Efekt działania może być różny, jedni poczują euforię i pobudzenie, inni relaks i chęć kontemplacji.

Quick One Auto / Royal Queen Seeds

Jak sama nazwa wskazuje ten automat jest szybki. Quick One to jeden z pierwszych automatycznych szczepów marihuany, jaki powstał na świecie. Royal Queen Seeds stworzył tę genetykę na bazie oryginalnych genów Lowryder z Kanady. Czas od ziarna do zbioru zajmie zaledwie 8 tygodni, czyli około 56 dni! Krzaki Quick One są niskie, bujne, a zbiory przyzwoite. Rośliny Indoor osiągną maksymalnie 60 cm. Zbiory to średnio 275-325 g/m2. Gotowe topy powinny zawierać około 13 % THC. Taka ilość tehace w połączenie z genotypem Indica, daje mocny efekt cielesny, objawiający się relaksem. Dymek to cytrynowa świeżość.

Quick One AUTO RQS
Pineapple Express Auto Barneys Farm

Pineapple Express Auto / Barney’s Farm

To Autofloweringowa wersja wielokrotnie nagrodzonej Pineapple Chunk. Cykl od ziarna do zbiotu wynosi zaledwie 9 tygodni, a dokładniej między 55, a 65 dni. To odporna roślina, mało wymagająca, dobrze odnajdzie się w warunkach Indoor i Outdoor. Te szybkie automaty osiągają najwyżej 110 cm wysokości, a zbiory podane przez producenta to około 60-100 gram z rośliny outdoor oraz około 650 g/m2 indoor. Wszystko jednak zależy od warunków! Aromat topów przypomina mieszankę tropikalnych owoców, w tym ananasa. Efekt uspokaja i odpręża ciało, a także wyostrza zmysły, gwarantując wspaniałe doznania.

Nasiona automaty około 70 dni – przykłady

Zdecydowanie więcej znajdziemy genetyk, których cykl od ziarna do zbioru jest bliski 70 dni. Szybkość to jedno, ale pamiętajmy, że to właśnie dodatkowy czas dany roślinie, sprawia, że jest ona bogatsza w kannabinoidy i terpeny, a nie rzadko także w większą ilość plonów.

Auto Blueberry / Dutch Passion

To szybka i bestsellerowa odmiana automatyczna. Szczep ten odpowiedni jest do uprawy outdoor i indoor. Osiąga niewielkie rozmiary – maksymalnie 1 metr. Auto Blueberry to idealny wybór dla osób szukających kompaktowych genów. Co ciekawe, mimo krótkiego cyklu życia i niewielkich rozmiarów, plon jaki można wykrzesać z jednego metra kwadratowego może wynieść nawet do 500 gram. Czas od ziarno do zbioru wynosi zaledwie 56-70 dni. Zawartość THC jest na średnim poziomie około 15%, jednak sam efekt powinien być odczuwalny jaki silny haj z relaksem ciała. Takie cechy Auto Blueberry w połączeniu z jagodowymi aromatami sprawiają, że jest to często wybierana pozycja!

auto blueberry nasiona marihuany Dutch Passion
LSD Auto Barneys Farm

LSD Auto / Barney Farm

Kultowa odmiana LSD w wersji auto. Krzyżówka Mazara i Skunka połączona z automatycznymi genami BF stworzyła szybką, solidną i mocną odmianę. Odporność tej genetyki jest tak duża, że nawet przy kiepskiej pogodzie ciężko o niepowodzenie. Od ziarna do zbiorów ten szczep potrzebuje zaledwie 70 dni, zapewniając przy tym (w najlepszych warunkach) do 400 g z rośliny uprawianej Outdoor i do 650 g/m² w uprawie Indoor. LSD Auto zwykle nie przekraczają metra wysokości. W 70% geny INDICA oraz nawet 23% THC powodują fizyczne ukojenie i odprężenie oraz wysoką energię, euforię i pomysłowość.

Auto Forbidden Cherry / Dutch Passion

To szybki, stabilny i odporny automat. Radzi sobie zarówno indoor, outdoor, w szklarni, a także w klimacie, suchym, ciepłym, zimnym i umiarkowanym. Do stworzenia Auto Forbidden Cherry wykorzystano krzyżówkę Purple #1 z Auto Forbidden Fruit x Cherry Pie. W cyklu 20h światła do 4h ciemności, potrzebuje średnio 63-70 dni, aby utworzyć dojrzały krzak o wysokości okolo 75cm.

W warunkach Outdoor czas od ziarna do zbioru trochę się wydłuży do około 77-84 dni. Dzieje się tak wtedy, gdy noce są znacznie chłodniejsze.Wydajność tego automatu waha się w granicach 25-100 gramów z jednej rośliny w zależności od warunków. Pod dachem zbiory mogą wynieść nawet 400-450 g/m2. Profil zapachowy jest intensywny, owocowo-ziemisty. Działanie jest typowo indicowe tzn. silnie uspokaja, koi i relaksuje. Czasami efekt objawia się jako podnoszący na duchu i lekko stymulujący.

auto-forbidden-cherry nowa odmiana marihuany ziarno zycia dutch passion

Nasiona automaty 60 dni i 70 dni – podsumowanie

Szukając najszybszych nasion marihuany postaraj się, oprócz szybkości, określić pozostałe, najważniejsze dla ciebie cechy, jakie powinna posiadać poszukiwana genetyka. Wybierając szybki automat poczytaj o zaleceniach producenta, sprawdź czy potrzebujesz odmiany odpornej na szkodniki i warunki atmosferyczne lub mocnej konopi indyjskiej, która np. nie przekroczy 60 cm wysokości. Koniecznie dobierz najlepszy Automat 60 dni lub 70 dni, który spełni twoje oczekiwania, wtedy, gdy ty spełnisz jego warunki ;)

Jeżeli podobał Ci się wpis “Nasiona automaty 60 dni i 70 dni” zostaw komentarz. Śledź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąco.

Nota Prawna
UWAGA! W Polsce prawo zabrania uprawy konopi innych niż włókniste. Ten wpis nie ma na celu namawiania do łamania prawa. Wszystkie treści związane z uprawą oraz obróbką marihuany służą wyłącznie celom edukacyjnym i ciekawostkowym. Obecnie coraz więcej państw na świecie pozwala swoim obywatelom uprawiać krzak marihuany na własny użytek, jednak Polska jeszcze do tych państw nie należy.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz