Niesamowite nasiona – Automaty outdoor

Prezentujemy wyselekcjonowane odmiany nasion konopi indyjskich autoflowering, które bardzo dobrze odnajdą się w uprawie na zewnątrz outdoor. Wskazane przez nas szczepy zostały docenione przez użytkowników, dlatego nie sposób nie posiadać ich w swoich klaserach.

Nasiona automaty outdoor charakteryzują się dużą szybkością, wysoką odpornością oraz łatwością w uprawie, przez co przypadną do gustu początkującym growerom.

Istnieje wiele opinii, że automaty outodoor faktycznie rosną szybko ale nie przekłada się to kompletnie na ich moc. Nie jest to prawdą, gdyż współczesna genetyka pozwala na jednoczesne utrzymanie szybkiego czasu kwitnienia przy zachowaniu wysokiego poziomu Tetrahydrokannabinolu w marihuanie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z każdą automatyczną odmianą outdoor, gdyż piękno marihuany ukryte w genach pozwoli wybrać taką odmianę, która najlepiej i najpełniej spełni oczekiwania przyszłego kolekcjonera. Zapraszamy!

Najlepsze automaty outdoor:

Pestki auto na outdoor od najlepszych producentów

Czołowi światowi producenci nasion marihuany posiadają w swojej gamie automaty outdoor, gdyż w krajach w których uprawa nie jest zakazana, miłośnicy marihuany chętnie wybierają takie ziarna do swoich ogrodów. Wysokiej jakości automaty outdoor mają w swojej kolekcji tacy producenci nasion jak Royal Queen Seeds, Geen House Seed, Fast Buds, Barney’s Seeds itp. Wybierz swoje ulubione nasiona automaty outdoor już dziś.

Automaty outdoor

Automaty outdoor – plantacja marihuany w szklarni.

Kultowe automaty outdoor

Oczywistą sprawą jest, że każdy szanujący się kolekcjoner musi posiadać w swoim klaserze takie perełki jak Amnesia Haze, Jack Herer, White Widow czy NYC Diesel. Oczywiście lista obowiązkowych pozycji nasion marihuany jest bardzo długa, a wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Dlatego specjalnie dla nawet najwybredniejszych growerów przygotowaliśmy same smakołyki, w tym kultowe i legendarne odmiany konopi indyjskich.

Płynne przejście z fazy wzrostu do fazy kwitnienia – szybko i obficie

Najbardziej charakterystyczną i poszukiwaną cechą automatycznych nasion marihuany jest ich samoczynne, niezależne od cyklu światła, płynne przejście z fazy wzrostu do fazy kwitnienia. Zarówno te klasyczne jak i egzotyczne odmiany konopi indyjskich potrafią dostarczyć miłośnikowi marihuany pokaźne plony w stosunkowo krótkim czasie. Jest to opcja dla niecierpliwych entuzjastów konopi indyjskich. W odpowiednich warunkach, np. w Kalifornii, można w jeden sezon dokonać nawet 3-4 ścinki!

Automaty outdoor a polskie prawo

Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, nasiona marihuany nie są uznawana za prekursora do produkcji narkotyków, więc ich posiadanie oraz handel jest w Polsce akceptowalna przez prawo. Należy jednak pamiętać że polskie prawo zabrania hodowli nasion marihuany, a za ten proceder grozi odpowiedzialność karna. Wszelkie informacje zawarte na naszej stronie nie mają na celu namawiania nikogo do łamania prawa. A więcej o prawie w kontekście nasion marihuany przeczytacie tutaj – LEGALNE NASIONA MARIHUANY.

Automatyczne nasiona – dlaczego są uważane za szybkie?

Nasiona auto – jak powszechnie są nazywane automatyczne nasiona marihuany – charakteryzują się tym, iż same przechodzą z fazy wzrostu do fazy kwitnienia bez względu na panującą długość naświetlania. Współczesna genetyka wprowadzając do roślin gen Cannabis Ruderalis zapoczątkowała całą rodzinę automatów. Dziś niemal wszystkie odmiany pełnosezonowe mają swoje warianty automatycznie kwitnące. Sam Cannabis Ruderalis występuje w syberyjskim klimacie, który nie należy do najłatwiejszych. Mało światła, niskie temperatury, niekorzystny poziom wilgotności – to tylko niektóre z niesprzyjających warunków w jakich poradziła sobie ta odmiana. A jak powszechnie wiadomo, konopie uwielbiają światło, dlatego growerzy nie mogli nie wykorzystać tych cudownych genów jakim jest Cannabis Ruderalis. Jego geny są obecne niemal w każdej automatycznej odmianie marihuany.

Kiedy sadzić automaty outdoor?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak dobrze wiemy marihuana uwielbia światło oraz wysokie temperatury. Tego najwięcej jest w okolicach czerwca czy nawet początku lipca – gdzie nasłonecznienie jest naprawdę dobrze a panujące temperatury bardzo spodobają się małym sadzonką. Sugerowany przez growerów letni termin na start sezonu na automaty outdoor wynika z tego, iż automatyczne odmiany konopi indyjskich posiadają krótki czas wzrostu około od czterech do pięciu tygodni.  Dlatego bardzo ważnym jest by zapewnić maleństwom możliwie jak najwięcej dostępu do światła by roślina mogła w pełni wykorzystać swój genetyczny potencjał.

Start sezonu na automaty outdoor w maju?

Teoretycznie można. Wielu rolników decyduje się na taki ruch. Należy jednak pamiętać, że pogoda w maju bywa jeszcze kapryśna, a występujące przymrozki, deszcze może ograniczyć potencjał rośliny. Wielu growerów radzi, by przed wysadzeniem na dworze potrzymać w boxie automaty tak minimum dwa tygodnie i dopiero podrośnięte rośliny wysadzić na outdoorze.

automatyczne sadzonki w boxie

Warto przytrzymać do dwóch tygodni sadzonki w boxie zanim wysadzimy automaty outdoor.

Jakich błędów należy się wystrzegać?

W krajach w których legalna jest uprawa nasion marihuany, growrzey bardzo chętnie dzielą się zdobytym doświadczeniem z innymi miłośnikami konopi indyjskich. Dzięki czemu możemy uniknąć niepotrzebnych działań. A do tych należą:

  • Zbyty wczesne wsadzenie sadzonek do ziemi np. na początku maja gdzie warunki atmosferyczne mogą być jeszcze niesprzyjające (mało światła, dużo deszczu, możliwe przymrozki).
  • Miejsce w ogródku słabo nasłonecznione, czyli zbyt mało świtała dostanie się do konopi indyjskich, np. gdy inne krzaki, drzewa zasłaniają dostęp do światełka – automaty z reguły wyrosną małe, karłowate czyli nie wykorzystają w pełni swojego genetycznego potencjału.
  • Brak ochrony przed zwierzętami różnego typu: dziki, sarny ale również ślimaki i inne szkodniki potrafią zaprzepaścić nasze starania.
  • Niestosowanie nawozów – brak odpowiednich składników przez co roślina ma niedobory niezbędnych substancji co również wpływa na jej wzrost i płodność.
  • Za duże dawki nawozów – dochodzi do tzw. przenawożenia roślin.
  • Zbyt późne posadzenie roślin – koniec sierpnia czy wrzesień może okazać się za późną porą na automaty outdoor. Jeszcze koniec sierpnia może okazać się w porządku – rośliny zdąża zakwitnąć ale plon może nie być okazały. Późne wysadzenie sprawi że roślina kalendarzowo będzie dochodzić w październiku gdzie nasłonecznienie jest małe, występują opady deszczu a nawet możliwe są przymrozki. W październiku rośliny narażone są na pleśń.

Jak widać wpływ na końcowy efekt naszej pracy nad roślinką ma wiele czynników. Przybliżony czas od ziarna do zbioru dla nasion automatycznych outdoor wynosi około 3 miesięcy. Dlatego należy starannie podejść do tematu i z wyprzedzeniem reagować i eliminować niekorzystne czynniki wtedy dopiero sukces jest gwarantowany.

Bądź na bieżąco!

Zapraszamy do śledzenia nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik). Na mediach społecznościowych informujemy o nowościach, rabatach, gratisach, konkursach oraz przekazujemy newsy prosto ze świata marihuany, który tak wszyscy kochamy.

AUTOMATY OUTDOOR | NASIONA AUTO NA ZEWNĄTRZ