Kultowe odmiany marihuany

Kultowe odmiany marihuany – White Widow, Critical, OG Kush, Ak 47, Northern Light

Odmian konopi indyjskich i włóknistych stale przybywa. Nowe gatunki  najczęściej powstają na bazie tak zwanych „klasyków, czyli kultowych odmian marihuany, które później ze sobą krzyżowano. Warto pamiętać, że hodowanie marihuany w Polce jest karalne. Można natomiast kolekcjonować nasiona ze względu na ich wyjątkowe cechy oraz geny. Poznaj legendarne odmiany marihuany. Ta wiedza z pewnością przyda Ci się, kiedy również w Polsce uprawa zostanie zalegalizowana.

White Widow

White Widow kiedyś została okrzyknięta najpopularniejszą odmianą marihuany w Europie. Wytwarza duże ilości żywicy, która pokrywa kwiatostan tak gęsto, że jest praktycznie biały, co niezwykle cieszy oko growerów. Zaczyna kwitnąć około 8-10 tygodnia i składa się głównie z genów Indica. Część jej genetyki pochodzi od szczepu Brazilian. White Widow można  hodować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Cechuje się wysokim poziomem THC, ale sama roślina jest dosyć niska (do 100 cm). Jest bogata w kannabinoidy oraz złożone związki terpenowe. Ma charakterystyczny intensywny zapach i ostry aromat pieprzu oraz drzewa cedrowego. Przez długie lata White Widow cieszyła się mianem jednej z najmocniejszych odmian.

 

Critical

Rośnie krótko – już po siedmiu tygodniach można otrzymać duże plony. Co ważne, jest prosta w uprawie, dlatego spełni wymagania początkujących hodowców. Geny Critical wykazują właściwości medyczne (łagodzi ból, bezsenność, poczucie niepokoju), mają niepowtarzalny aromat i smak. Zazwyczaj szczepy skłaniają się bardziej w kierunku Indica, co oznacza szybkie działanie i dość lepie pąki. Co ciekawe linia genów Critical jest doceniana przez wielu growerów na całym świecie, dlatego warto mieć te nasiona marihuany w swojej kolekcji.

 

OG Kush 

OG Kush jest jedną z popularniejszych odmian marihuany. Czas wzrostu to około dziewięć tygodni i jest przeznaczona do hodowli zarówno indoor jak i outdoor. Składa się z Sativa 20% i Indica 80%. Zawartość THC może wynieść nawet 23%. Osiąga około 70-110 cm wysokości. Nie wymaga również stosowania specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych poza stosowaniem odżywek. Smak i aromat sosny oraz pieprzu z pewnością zachwyci niejednego hodowcę. OG Kush nie należy do odmian medycznych, ale wykazuje właściwości, które pozwalają walczyć z bezsennością.

 

Ak 47 

Ten szczep swój początek miał w latach 70-tych, ale dopiero w latach 90-tych uzyskano modyfikację, która była w stanie wytworzyć nasiona. AK 47 to jedna z bardziej odpornych odmian zaliczanych do automatycznych. Jest stosunkowo łatwa w uprawie, przeznaczona do hodowli zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Okres wzrostu wynosi około 9 tygodni. Będzie miała długie i gęste topy. Ma moc THC do 21% i dość intensywny zapach. Nie jest odmianą medyczną, ale przynosi spokój i odprężenie. AK 47 jest mieszanką aż czterech odmian – South American (Sativa), Mexican (Sativa), Thai (Sativa) i Afghani (Indica). Takie połączenie sprawia, że ma kwaśny, ziemisty smak z nutami słodkimi i kwiatowymi.

 

Northern Light

Northern Light swoją genezę ma w latach 70-tych z genów Afgańskich. Pochodzi z Ameryki. Dopiero dekadę później trafiła do Holandii, gdzie zyskała sympatię wielu użytkowników. Okres wzrostu może wynosić od 5 do 7 tygodni, co sprawia, że w krótkim czasie można cieszyć się pięknymi plonami. Osiąga wysokość w granicach 80-120 cm. Northern Light jest typem Indica 80% Ruderalis 20%, przeznaczonym do uprawi indoor i outdoor. W smaku jest delikatnie słodka, a mniejsza zawartość THC (14%) sprawia, że jest chętnie wykorzystywana w celach medycznych.

Teraz już wiesz, jakie są najpopularniejsze oraz kultowe odmiany marihuany. Koniecznie zajrzyj również tutaj: https://ziarnozycia.pl/legendarne-odmiany-marihuany/. Znajdziesz tam pierwszą część charakterystyki legendarnych odmian. Wszystkie nasiona możesz znaleźć w naszym sklepie. Zamów produkty do swojej prywatnej kolekcji!

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik).

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz