Liść marihuany

liść marihuany

Liść marihuany staje się coraz bardziej wszechobecny, gdyż symbolizuje produkty, które w mniejszym bądź większym stopniu powiązane są z konopiami.

Liść marihuany jest charakterystyczny i zapadający w pamięć, bo przecież kto z nas w swoim życiu nie widział “motywu liścia konopi” na różnego rodzaju koszulkach, kubkach, fifkach, bongach, plakatach, felgach itp. itd. My też z tego rozpoznawalnego znaku chętnie korzystamy, jako miłośnicy marihuany. Nasze logo zawiera przecież liść konopi.

Liść marihuany może mieć od trzech do dziesięciu naprzeciwległych, dłoniastosiecznych i krótkoogonkowych odcinków, które mogą osiągać, w zależności od odmiany, nawet powyżej 10 centymetrów długości i 3 centymetrów szerokości. Na liściach zauważalne jest szorstkie owłosienie, gęste głownie na spodzie i nerwach. Włoski są proste, pojedyncze rozszerzające się u nasady, gdzie również występują przylistki osiągające do jednego centymetra długości. Konopie żeńskie tzw. feminizowane posiadają znacznie gęstsze ulistnienie, w porównaniu do męskiego odpowiednika konopi.

Czy liść marihuany się pali?  Obalamy mit o paleniu liści konopi

Istnieje stereotyp, błędny zresztą, że to właśnie liście konopi są tymi które służą do palenia i to przez nie jest ta cała ogólnopowszechna “afera”. Nic bardziej mylnego, gdyż to właśnie kwiatostany żeńskiej marihuany “spożywają” użytkownicy. Ale żarty na bok. Poniżej ciągle rozbudowywana galeria liści konopi indyjskich. Miłego oglądania :)

Liść marihuany galeria:

Ziarno Życia – konopny sklep z szerokim asortymentem

Zapraszamy do naszego sklepu (link znajdziecie poniżej), do zakupu oryginalnych nasion marihuany, kosmetyków, olejków i suszu CBD. Specjalnie dla Was wyselekcjonowaliśmy tylko najlepsze produkty od najlepszych światowych i polskich producentów. Rynek konopny stale się rozszerza, a wszechstronność marihuany jest ciągle wykorzystywana na najróżniejsze sposoby, dlatego też nasz asortyment stale się powiększa. Już niedługo znajdziecie u nas oryginalne gadżety takie jak bletki, bonga, fifki, koszulki i wiele wiele innych – oczywiście z motywem liścia marihuany. Śledźcie nasz funpage na Facebooku – klik – oraz nasz Instagram – klik – by być na bieżąco z najnowszymi informacjami oraz produktami z marihuany czyli najsłynniejszej rośliny na świecie.

SKLEP ZIARNO ŻYCIA

Oryginalne nasiona marihuany:

 • 64.35 

  35% Off

 • 128.00 

 • 41.00 

 • 43.00 

 • 40.00 

 • 60.00 

 • 90.35 

  35% Off

 • 85.00 

  16% Off

 • 119.00 

Liść marihuany gdzie jeszcze może być wykorzystywany?

Przez ostatnie lata można zauważyć odradzające się zainteresowanie produktami konopnymi. Dzieje się tak z powodu zmiany w prawie, także w polskim, gdzie dopuszczane są produkty konopne, których zawartość THC – tetrahydrokannabinolu – nie przekracza 0.2%. Konopie jak coraz powszechniej wiadomo posiadają szereg właściwości medycznych, dzięki czemu wielu ludzi decyduje się na stosowanie produktów wytwarzanych z konopi, bądź zawierające składowe np. olej z konopi. Wiele z produktów konopnych zawierają również liście marihuany.

liść konopi indyjskich

Liść marihuany a w tle uprawa marihuany indoor w growboxie.

Konopne liście z kannabidiolem (CBD)

Cannabis sativa czyli konopie siewne jak pisaliśmy powyżej nie zawierają THC czyli są pozbawione działania psychoaktywnego. W obecnych czasach coraz bardziej kładziemy nacisk na to co spożywamy, jakim kosmetykami pielęgnujemy swoje ciało. Dlatego prozdrowotne właściwości cannabis sativa docenia coraz więcej ludzi ceniących sobie naturalne występujące w roślinach związki. Dlatego właśnie konopie siewne wykorzystywane są zarówno w branży kosmetycznej jak i spożywczej. Nic dziwnego – wiele badań potwierdza korzystny wpływ na człowieka. Z konopi wykorzystuje się ziarna, kwiaty oraz właśnie liście.  Aby wykorzystać jak najlepiej potencjał zawarty w liściach konopi należy je zebrać w odpowiednim czasie, by następnie ususzone przechowywać w specjalnych, odpornych na wilgoć opakowaniach. Tak przetworzone liście marihuany są później wykorzystywane właśnie do wyrobu min. kosmetyków, herbat, naparów itp. Jednym słowem zamieniają się w produkty, które bardzo pozytywnie wpływają na różnego rodzaju schorzenia i choroby u ludzi i zwierząt.

Napar z suszu i liści konopnych – przykład prozdrowotnego wykorzystania cannabis sativa

Jednym z przykładów prozdrowotnego wykorzystania suszu i liści konopi jest tzw. napar konopny. Aby go przygotować potrzebujemy suszone liście konopi i gorącą (ale nie wrzącą) wodę. Zalany susz i liście zaparzamy od 10 do 25 minut nie mieszając – gotowe.

Trymowanie liści marihuany

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najcenniejszych elementów rośliny, jaką jest marihuana, jest jej kwiat. Po okresie kwitnienia następuje ścinka, a następnie kwiatostany są trymowane – czyli strzyżone. Oprócz pąków, przy takim trymowaniu, często zostawiany jest niewielki liść marihuany, który mnogo występuje w okolicy kwiatostanu. Więcej o trymowaniu przeczytacie tutaj.

LIŚĆ MARIHUANY | LIŚĆ KONOPI | LIŚCIE MARIHUANY