Nasiona w topachNasiona w topach

Susz marihuany to najcenniejsza część tej rośliny. Zdarza się, że możemy trafić w takich pąkach nasiona. Nasiona w topach nie są ani dobre, ani złe. Dlaczego nasiona są w topach? Ponieważ zwyczajnie są wynikiem zapylania podczas wzrostu pąków. Pamiętajcie, że kilka nasion tu i tam nie zrobi dużej różnicy w mocy samego suszu, choć ta może być niższa, jeśli pąki są bardzo obskurne.

Znalazłem nasiona w topach – czy mogą dać nam roślinę?

Oczywiście że tak. Jednak należy pamiętać że nie zawsze wyrośnie nam dziewczyna. Nasiona w topach są zazwyczaj regularne – co oznacza że rośliny, które otrzymamy po ich zasadzeniu mogą być zarówno męskie jak i żeńskie. Na te pierwsze zazwyczaj szkoda czasu, bo jak powszechnie wiadomo o tym czy roślina będzie męska czy żeńska dowiadujemy się długo po wykiełkowaniu. Bardzo często zdarza się, że roślina z takich nasion może być zdeformowana, dziwna, zniekształcona, co również przemawia za tym by nasiona w topach po prostu wywalić, albo dodać do posiłku, gdyż te posiadają dużo wartości odżywczych i witamin.

Czy ziarna znalezione w pąkach takie mają jakąś wartość?

Oczywiście że mają, choć nie zawsze taką jak byśmy chcieli. Same nasiona nie zawierają związków THC, czy CBD. Są natomiast bogate w witaminy (z grupy B, C, D, oraz E), stanowią bogate źródło fosforu, cynku, żelaza i magnezu, oraz uzupełniają dietę w aminokwasy, kwasy omega-6 i omega-3. Nasiona są wartościowym źródłem błonnika i białka i przysmakiem ptaków, głównie papug. Więcej o zastosowaniu nasion marihuany dowiecie się tutaj.

czy można palić nasiona marihuany

Czy można palić nasiona marihuany? Palenie nasion marihuany

Ogólnie można palić nasiona marihuany. Palenie nasion konopi nie jest szkodliwe dla zdrowia. Jednak same nasiona marihuany nie zawierają właściwości psychoaktywnych, więc jeżeli szukasz odurzenia to paląc nasiona marihuany go nie znajdziesz. Nasiona konopi pozbawione są THC, więc jeżeli znajdziesz nasiona w topach i je spalisz to po pierwsze smak i aromat może znacznie odbiegać od ideału a po drugie możesz się czasami przestraszyć. Dlaczego? Nasiona wystawione na wysoką temperaturę, towarzyszącą podczas procesu spalania, mają tendencje do nagłego pękania, czemu towarzyszy trzask.

Dlatego mała rada. Jeżeli np. kupisz na receptę susz w aptece, przed zapaleniem poświęć chwilę by wybrać znajdujące się w topach nasiona. Unikniesz dzięki temu niekontrolowanych wybuchów ziaren i otrzymasz idealny smak i aromat palenia.

Czy można legalnie uprawiać znalezione nasiona w topach?

Tutaj polskie prawo jest nadal bezwzględne i takie znalezione nasiona w topach nadal legalnie nie mogą być uprawiane w naszym kraju. Oczywiście mówimy o nasiona konopi indyjskich – bo nasiona konopi siewnej, po uprzednim załatwieniu sobie stosownych pozwoleń mogą być wysiane.

Poniżej znajdziesz topowe, feminizowane nasiona marihuany:

Zapraszamy do komentowania, znalezienia nas w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie i śledzenia naszych profili, dzięki temu będziecie na bieżąco z ciekawostkami, konkursami czy promocjami!

UWAGA! W Polsce prawo zabrania uprawy konopi innych niż włókniste. Ten wpis nie ma na celu namawiania do łamania prawa. Wszystkie treści związane z uprawą oraz obróbką marihuany służą wyłącznie celom edukacyjnym i ciekawostkowym. Obecnie coraz więcej państw na świecie pozwala swoim obywatelom uprawiać krzak marihuany na własny użytek, jednak Polska jeszcze do tych państw nie należy.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz