prawo marihuana Holandia

Marihuana w Holandii

Czy marihuana jest legalna w Holandii?
Ile gram marihuany można mieć przy sobie w Holandii?
Ile krzaków można mieć w Holandii?
Coffe Shopy w Holandii.

Marihuana to roślina, która najczęściej kojarzy nam się z Amsterdamem – stolicą Holandii i słynnymi holenderskimi coffe shopami. Chyba każdy pełnoletni turysta, który odwiedził to miejsce zaplanował sobie wizytę w takiej konopnej kawiarni. Czy to znaczy, że Holandia jest krajem wyznającym pełną wolność dla konopi indyjskich? Niestety nie! Jest to błędne przekonanie, krążące wśród opinii publicznej. Warto zapoznać się z obowiązującym prawem w Holandii, żeby uniknąć niepotrzebnych problemów podczas wizyty w tym Państwie!

Czy marihuana w Holandii jest legalna?

Temat legalności marihuany w Niderlandach nie jest do końca jasny dla każdego. Należy wiedzieć, że w Holandii posiadanie, sprzedawanie lub produkowanie narkotyków jest niezgodne z prawem. Czy w holandii jest legalne ziolo? Marihuana uznawana jest tam za narkotyk miękki. Miękkie narkotyki są w Holandii tolerowane, dlatego kawiarnie mogą sprzedawać zioło pod pewnymi, jednak dosyć surowymi, warunkami.

Ile gram marihuany można mieć przy sobie w Holandii?

Tolerancja ze strony rządu i prokuratury polega na tym, że mimo iż sprzedaż marihuany w Coffe shopach nie jest legalna, nie są oni za to ścigani. Obywatele również nie są karani za posiadanie niewielkich ilości marihuany. Przyjmuje się, że mogą oni bez konsekwencji posiadać do 5 gram suszu konopi przy sobie i hodować do 5 roślin na własny użytek. Sama uprawa marihuany w Holandii jest niezgodna z prawem. W momencie, gdy policja znajdzie u kogoś do 5 roślin uprawianych na własne potrzeby, zazwyczaj kończy się ich zajęciem. W przypadku większej liczby najprawdopodobniej zostanie wniesione oskarżenie do prokuratury.

coffe shop Holandia

Coffe shopy w Holandii 

Coffe shopy w Amsterdamie są nielegalne, jednak od 1992 roku zapisy w prawie holenderskim czynią je tolerowanymi. Dzięki czemu sprzedaż suszu konopi indyjskich oraz haszyszu w Coffe Shopach jest tolerowana, jednak właściciele muszą przestrzegać pewnych zasad.

– nie mogą one sprzedawać twardych narkotyków
– nie mogą sprzedawać marihuany nieletnim
– nie wolno reklamować narkotyków
– nie wolno sprzedawać powyżej 5g konopi podczas jednej transakcji
– obecność takiego coffe shopu nie może być uciążliwa dla obywateli

Dane Gminy mogą ustalić dodatkowe zasady jakie ma spełniać kawiarnia znajdujące się na ich terenie. Gminy podejmują również decyzję czy na ich terenie może powstać coffe shop.

Holenderskie Coffe shopy zamknięte dla turystów

Czy obcokrajowiec może kupić marihuanę w Holandii? Marihuana w Holandii wydaje się być ogólno i łatwo dostępna dla wszystkich. Jednak krążą informacje jakby miało się to zmienić.

Już w 2013 roku Rząd Niderlandów podjął działania ograniczenia ilości coffe shopów oraz postanowił zamknąć je dla przyjezdnych. Od tamtej pory Coffe shopy miały być przeznaczone tylko dla mieszkańców, czyli osób zamieszkujących daną gminę, w której znajduje się kawiarnia. Jednak ten i podobne pomysły zamknięcia coffe shopów dla turystów nie doszły do skutku. Pod koniec roku 2021 znowu pojawiły się oświadczenia burmistrz Amsterdamu Femke Halsema, jakoby od 2022 roku od dawna zapowiadane zamknięcie coffe shopów dla cudzoziemców dojdą do skutku. Do dzisiaj nie znaleźliśmy oficjalnych informacji na ten temat. Ponoć takie miasta w Holandii jak Rotterdam i Maastricht już wprowadziły taki zakaz. Z pewnością zakaz wstępu do coffe shopów wprowadzony na terenie całej Holandii zepsuł by cały urok tych miejsc, które z założenie mają być bezpieczne i klimatyczne dla ludzi różnych kultur i narodowości mających ochotę bez strachu zapalić skręta i zjeść ciastko konopne w dobrym wesołym towarzystwie.

Źródła: edition.cnn.com; government.nl; 

Jeżeli podobał Ci się wpis zostaw komentarz. Śledź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąco.

Zapraszamy również do naszego konopnego sklepu Ziarno Życia, gdzie znajdziecie holenderskie nasiona marihuany, olejki konopne, susze i kosmetyki konopne najlepszej jakości!

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz