Nasiona Odmian konopi z THC

Projekt bez tytulu 21

Nasiona odmian konopi różnią się od siebie nie tylko warunkami uprawy, szybkością wzrostu czy wysokością rośliny, ale także zawartością THC. W ofercie naszego sklepu dostępne są nasiona odmian o umiarkowanej jak i wysokiej zawartości THC. W naszym sklepie online  znajdziesz najwyższej jakości ziarna od renomowanych producentów. Nasiona marihuany przedstawione w naszej ofercie przeznaczone są wyłącznie do celów kolekcjonerskich, gdyż uprawa konopi w Polsce jest nielegalna.

Co to jest THC?

THC, czyli tetrahydrokannabinol to związek chemiczny z grupy kannabinoidów, odpowiadający efekty psychotropowych marihuany. Największe ilości tego składnika występują w substancji żywicznej produkowanej przez żeńskie kwiaty konopi indyjskiej, co oznacza, że w liściach jest mniej THC niż w kwiatach. THC jest substancją nierozpuszczalną w wodzie, natomiast z powodzeniem rozpuszcza się w rozpuszczalnikach organicznych np. w tłuszczach. Warto wspomnieć, że THC ulega rozkładowi w wątrobie, nerkach, a także w tkance tłuszczowej.

Projekt bez tytulu 19

Zastosowanie THC

Ze względu na wysoką zawartość THC to właśnie konopie indyjskie są najczęściej stosowaną nielegalną używką na świecie. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej mówi się o zastosowaniu kannabinoidów zawartych w konopi indyjskich do celów medycznych. Kannabinoidy są coraz częściej przepisywane przez lekarzy, niemniej warto zwrócić się do specjalnych klinik leczących marihuaną medyczną. Związek ten może być wykorzystywany w leczeniu m.in. takich dolegliwości jak przewlekły ból, niepokój, nudności związane z chemioterapią przeciwnowotworową czy utrata apetytu. Dlatego też w ostatnich latach wzrosła liczba krajów, które zalegalizowały konopie terapeutyczne. To właśnie odmiany nasion zawierających wysokie stężenie THC są pożądane pod kątem wykorzystania do celów leczniczych. W Polsce, w produktach konopnych, dozwolona ilość stężenia THC wynosi 0,2%. Produkty, które nie przekraczają tego stężenia można legalnie wprowadzać do obiegu oraz legalnie z nich korzystać. Produkty konopne do spożycia w ogólnie nie mogą zawierać THC.

Projekt bez tytulu 10

Wpływ THC na organizm człowieka

Każdy człowiek ma zupełnie inny organizm, a więc krótkoterminowe efekty użycia THC, mogą się różnić w zależności od osoby. Doskonałym przykładem jest fakt, iż u niektórych THC wywołuje atak paniki i paranoje, podczas gdy dla innych ludzi to właśnie THC jest najlepszym lekiem na tego typu dolegliwości. Psychotropowe działanie marihuany sprawia, że często stosowana jest w celach czysto rekreacyjnych. Najczęściej występującym i pożądanym działaniem tej substancji jest rozluźnienie i uczucie spokoju. Receptory kannabinoidowe skupiają  się w obszarach mózgu związanych z myśleniem, pamięcią, odczuwaniem przyjemności, koordynacją i percepcją czasu.  THC przywiązuje się do tych receptorów, aktywuje je i wpływa na pamięć, euforię, spowalnia ruchy, koncentrację, koordynację i zmienia postrzeganie otaczającego świata. Jednak niektóre skutki stosowania THC nie są pożądane przez człowieka. Uczucie głodu jest jednym z najczęstszych skutków dostarczenia do organizmu THC. W dłuższej perspektywie może to skutkować przejadaniem się, co prowadzi do otyłości. Krótkoterminowym skutkiem użycia THC jest również spadek energii i wolniejszy czas reakcji na bodźce. Dochodzi także do niepokojących, choć występujących bardzo rzadko, halucynacji czy ataków paniki. Nie są one jednak spowodowane bezpośrednio przez THC. Zazwyczaj jest to wynik wyostrzenia niektórych receptorów w mózgu, w których już wcześniej wystąpił  problem. Efekty dostarczenia do organizmu THC pojawiają w ciągu kilku minut od rozpoczęcia palenia, a w przypadku zjedzenia potrawy przyrządzonej z marihuaną – do godziny. Uczucie trwa od dwóch do sześciu godzin, w zależności od ilości przyjętej substancji.

Projekt bez tytulu 22

Odmiany konopi bogate w THC

Występuje kilka różnych gatunków konopi, które różnią się nie tylko cechami fizycznymi, ale również zawartością poszczególnych kannabinoidów. Konopie indyjskie opisuje się ogólnie jako niską roślinę z szerokimi, ciemnozielonymi liśćmi i wysoką zawartością THC. Natomiast konopia siewna jest zwykle wyższa i ma cienkie, jasnozielone liście oraz charakteryzuje się bardzo niską zawartością THC. Wiadomo jednak, że odmian konopi w tym momencie jest tak dużo, że ich wygląd również jest bardzo zróżnicowany.

Projekt bez tytulu 20

Należy pamiętać, że zawartość THC uzależniona jest od poszczególnych odmian konopi. W naszym sklepie dysponujemy pokaźną ofertą nasion marihuany. Odmiany o bardzo dużej (20+%), dużej (15-20%), średniej (5-15%), małej ( do 5%)  i znikomej (do 1%) zawartości THC.
Zapraszamy Was do zapoznania się z ofertą i oczywiście do zakupu nasion kolekcjonerskich konopi indyjskich!

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz