Ciemne odmiany marihuany

Czy istnieją ciemne odmiany marihuany? Oczywiście, że tak. Części roślin mogą przybierać różne kolory, zarówno kwiaty, liście, pąki, słupki, czy włoski wydzielnicze. Prawdziwych fanów marihuany, czyli konopi indyjskich nie dziwi już to, że istnieją odmiany o przeróżnych aromatach i smakach, a tym bardziej o różnych kolorach. Wielu z nich wie także jak wydobyć z konopi podczas uprawy bardziej intensywne i egzotyczne kolory! Po co to robić? Na przykład dla efektów wizualnych.

Czarne odmiany marihuany

Oprócz znanych wszystkim zielonych, pomarańczowych, czerwonych czy fioletowych odmian konopi istnieją także czarne genetyki marihuany. W naszym sklepie z nasionami kolekcjonerskimi znajdziesz nasiona czarnej marihuany. Taka genetyka będzie z pewnością wartościowa dla każdego kolekcjonera, a dla hodowców, którzy mogą uprawiać konopie w swoim kraju, będzie to widowiskowa roślina zdobiąca ogródek lub parapet w domu!

Bubba island Kush feminizowane Nasiona marihuany

Czarne topy marihuany

Co sprawia, że konopie indyjskie mogą w naturalny sposób przybierać, aż tak ciemne, że aż czarne kolory? Za wszelkie odcienie jakie przyjmują części roślin odpowiadają fitochemkalia, czy inaczej barwniki roślinne. W większej ilości roślin najliczniej występującym barwnikiem jest chlorofil, który odpowiada za kolor zielony. Ciemne topy marihuany prawdopodobnie powstają w wyniku obecności w roślinie antocyjanów. Te flawonoidy występują w takich owocach jak borówki czy jeżyny, ale także w warzywach np. bakłażanie. Antocyjany przybierają różne barwy w zależności o ph i temperatury, dlatego w niektórych przypadkach można manipulować kolorem marihuany podczas jej uprawy.

Czy zawsze ciemne topy marihuany zwiastują coś dobrego? Niestety musimy odróżnić ciemną, ale naturalną barwę ususzonych kwiatów konopnych od ciemnego, zepsutego suszu. Najlepszą metodą jest wykorzystanie naszego węchu jako wskaźnika jakości. Jeżeli zioło nie pachnie, tzn. nie czujesz terpenów, to w połączeniu z ciemnym, brązowym odcieniem jest to znak, że masz niskiej jakości susz.
Więcej o tym jak sprawdzić jakość suszu przeczytaj TUTAJ.

ciemne topy marihuany czy są mocniejsze thc

Ciemne odmiany marihuany – większa moc?

Wiemy już, że kolor marihuany nie ma nic wspólnego z jej mocą. Zawartość kannabinoidów psychotropowych takich jak THC nie zależy od zawartości barwników roślinnych. Można znaleźć mocne, jasne odmiany konopi, jak i mocne ciemne, i odwrotnie.

Czarne liście marihuany

Czarne liście, ale także kwiaty mogą być wybawieniem dla hodowców, którzy zmagają się ze szkodnikami czy dzikimi zwierzętami w miejscu swojej legalnej uprawy! Taki kolor zazwyczaj odstrasza zwierzęta i owady, dzięki temu, nie trzeba martwić się o ogrodzenie lub szkodliwe dla zdrowia człowieka środki owadobójcze.

Bubba island Kush Nasiona marihuany Dutch Passion

Jeśli szukasz nasion marihuany o nietypowych, egzotycznych kolorach u nas znajdziesz wszystko! Przykładowe genetyki podajemy w naszych wpisie o kolorowych odmianach marihuany.

Jeżeli podobał Ci się wpis zostaw komentarz. Śledź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąc

UWAGA! W Polsce prawo zabrania uprawy konopi innych niż włókniste. Ten wpis nie ma na celu namawiania do łamania prawa. Wszystkie treści związane z uprawą oraz obróbką marihuany służą wyłącznie celom edukacyjnym i ciekawostkowym. Obecnie coraz więcej państw na świecie pozwala swoim obywatelom uprawiać krzak marihuany na własny użytek, jednak Polska jeszcze do tych państw nie należy.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz