Produkcje filmowe o marihuanie

filmy o marihuanie

Marihuanę kojarzy się z różnymi aspektami, w tym również kulturą filmową. Wiele filmów zawiera wątki związane z tą niesamowitą rośliną, a filmy o marihuanie stały się bardzo popularne wśród miłośników kina. Powstały filmy o marihuanie z różnych gatunków: dokumentalne, komedie, filmy akcji, gangsterskie czy seriale. Kultura marihuany jest bardzo zróżnicowana, obejmująca wiele dziedzin naszego życia, dlatego wiele filmów o marihuanie przedstawiają konopie właśnie jako element stylu życia. Ponieważ konopie są dość popularną używką na całym świecie, to filmy o marihuanie stały się bardzo popularne.

Kultura marihuany w filmach

Kultura marihuany w filmach rozwija się od lat 60. i 70. XX wieku, kiedy to marihuana zaczęła zyskiwać popularność w Stanach Zjednoczonych. Wtedy też powstały pierwsze filmy o marihuanie, które poruszały tematykę jej spożycia. Wraz z upływem lat marihuana stała się jednym z motywów przewodnich w filmach, a filmy o marihuanie stały się popularne wśród miłośników kina.

W tym artykule przedstawiamy najlepsze filmy o marihuanie, które koniecznie musisz zobaczyć.

Top 6 – Filmy o marihuanie

1. The Gentelmen – coś dla miłośników gangsterki

The Gentelmen filmy o marihuanie

Nasze zestawienie TOP 6 – Filmy o marihuany zaczynamy z przytupem. “The Gentlemen” to film kryminalny z 2019 roku, wyreżyserowany przez Guya Ritchiego. Główne role w filmie grają m.in. Matthew McConaughey, Charlie Hunnam i Hugh Grant. Film opowiada historię amerykańskiego bossa narkotykowego, który chce sprzedać swoje imperium w Londynie.

Film zaczyna się bardzo interesująco, wprowadzając widza w świat gangsterski, ale niestety traci na intensywności w kolejnych scenach. Akcja jest rozwlekła i momentami nudna, a całość trudno było skojarzyć z klasycznymi dziełami kina gangsterskiego.

Na plus należy zaliczyć świetną obsadę, która stara się ratować ten film, szczególnie Hugh Grant w roli detektywa i Charlie Hunnam jako prawą rękę Matthew McConaugheya. Sceny akcji i walk są dobrze zrealizowane, ale nie stanowią mocnej strony filmu.

Mimo wszystko, “The Gentlemen” to film, który z pewnością przyciągnie fanów kina kryminalnego, ale nie spełnia oczekiwań jako całość. Z jednej strony to przyjemna rozrywka, z drugiej – coś, co łatwo można pominąć i zapomnieć.

Podsumowując, “The Gentlemen” to film, który nie spełnia oczekiwań, ale mimo to z pewnością przyciągnie widzów, którzy lubią kino gangsterskie. Natomiast jeżeli lubisz filmy o marihuanie, jesteś miłośnikiem twórczości Guya Ritchiego i gangsterskie klimaty nie są Ci obojętne – będziesz wniebowzięty.

2. Harold & Kumar – 3 filmy o marihuanie

Harold & Kumar – go to The White Castle

Harold Kumar go to The White Castle filmy o marihuanie

Jest tto amerykańska komedia z 2004 roku, która szybko zyskała kultowy status wśród fanów tego gatunku. Film opowiada historię dwóch przyjaciół – Harolda Lee i Kumara Patel, którzy po zjedzeniu marihuany postanawiają zjeść hamburgery w popularnej sieciowej restauracji White Castle.

Głównymi bohaterami w filmie są John Cho i Kal Penn, którzy wcielają się odpowiednio w Harolda i Kumara. Oboje aktorów prezentują się bardzo dobrze i w sposób przekonujący oddają charakter swoich postaci.

Film jest pełen absurdalnego humoru, a scenariusz często wplata w fabułę kontrowersyjne tematy, takie jak rasizm, seksualność czy ksenofobia. Choć film jest wyraźnie ukierunkowany na młodszych widzów, to niektóre żarty i dowcipy są dosyć wyrafinowane i mogą przemówić do starszych widzów. Jednym z największych atutów filmu jest również jego reżyseria, którą odpowiedzialny był Danny Leiner. Leiner zdołał stworzyć film, który jest jednocześnie zabawny i pełen znaczenia.

Podsumowując, “Harold i Kumar” to komedia, która z pewnością przypadnie do gustu fanom absurdu i humoru kontrowersyjnego. Choć nie jest to film dla każdego, to z pewnością warto zobaczyć go dla niesamowitej chemii między głównymi bohaterami i wielu zabawnych momentów.

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay filmy o marihuanie

“Harold i Kumar uciekają z Guantanamo” to kontynuacja kultowej komedii “Harold i Kumar”, która pojawiła się na ekranach kin w 2008 roku. W filmie Harold i Kumar zostają uwięzieni w obozie Guantanamo, po tym jak zostali błędnie zidentyfikowani jako terroryści.

Film przynosi nowe przygody dwóch nieodłącznie ze sobą związanych przyjaciół. John Cho ponownie wciela się w postać Harolda Lee, podczas gdy Kal Penn wciela się w Kumara Patela. Oboje aktorów wykonują dobrą robotę, wnosząc nieco świeżości do swoich postaci.

Podobnie jak w poprzednim filmie, “Harold i Kumar uciekają z Guantanamo” pełen jest absurdalnego humoru i kontrowersyjnych tematów. Film podejmuje tematy takie jak rasizm, homofobia, terroryzm i ksenofobia w sposób zabawny i nieco przesadzony. Jednym z największych atutów filmu jest jego reżyseria, którą ponownie odpowiadał Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg. Reżyserzy stworzyli film, który jest równie zabawny i szalony jak oryginał.

Mimo to, “Harold i Kumar uciekają z Guantanamo” nie jest dla każdego. Film wymaga pewnej dozy tolerancji na humor kontrowersyjny i często bardzo absurdalny. Jednak dla fanów poprzedniego filmu lub dla osób, które po prostu szukają filmu pełnego szalonych przygód, warto dać tej produkcji szansę.

A Very Harold & Kumar 3D Christmas

A Very Harold & Kumar 3D Christmas filmy o marihuanie

“Harold i Kumar: Spalone święta” to trzeci film z serii komediowej, którego akcja rozgrywa się podczas świąt Bożego Narodzenia. W rolach głównych ponownie pojawiają się John Cho jako Harold Lee i Kal Penn jako Kumar Patel.

Film rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach z poprzedniego filmu, kiedy to Harold i Kumar, po nieudanej próbie zjedzenia burgera, zostali osadzeni w więzieniu Guantanamo. Teraz, po wielu latach, para ponownie się spotyka i zaczyna planować swój kolejny szalony wyjazd.

W “Spalonych świętach” Harold i Kumar znowu znaleźli się w kłopotach, kiedy to w wigilijny wieczór zaczynają poszukiwać choinki, a ich misja staje się bardziej skomplikowana, niż pierwotnie zakładali. Na swojej drodze napotykają wiele zabawnych i szalonych postaci, włącznie z dumnym Rosjaninem i raperem Neil Patrickiem Harrisem, który gra samego siebie.

Film jest pełen absurdalnego humoru i kontrowersyjnych żartów, ale przede wszystkim pokazuje silną przyjaźń między Haroldem i Kumar. Aktorzy ponownie wykonują dobrą robotę, a ich chemia na ekranie jest wciąż widoczna. Warto również wspomnieć o udziale aktorki Danneel Harris, która wciela się w postać Marii, miłości życia Harolda.

Reżyseria filmu tym razem powierzona została Toddowi Straussowi-Schulsonowi, który świetnie radził sobie z reżyserią innych komedii. Jego styl reżyserii dodaje do filmu jeszcze więcej humoru i szaleństwa.

“Harold i Kumar: Spalone święta” to zabawna, kontrowersyjna i nieco szalona komedia, która na pewno zadowoli fanów poprzednich filmów. Jest to idealny film, który pomaga się odprężyć w okresie świątecznym i z pewnością będzie rozśmieszał widzów na długo po seansie. Zestawienie filmy o marihuanie bez Harolda i Kumara byłoby zwyczajnie niekompletne.

3. How High – komedia dla miłośników konopi

How High filmy o marihuanie

“How High” to amerykańska komedia z 2001 roku, wyreżyserowana przez Jesse’ego Dylana. Główne role w filmie grają Method Man i Redman, dwóch przyjaciół, którzy po zjedzeniu magicznych herbat zaczynają studia na uniwersytecie Harvarda. Film w dużej mierze opiera się na stereotypach dotyczących kultury hip-hopowej i marihuany. Choć początek jest dość obiecujący i momentami zabawny, to niestety z czasem staje się coraz bardziej nudny i przewidywalny.

Aktorzy, którzy sami są raperami, prezentują się w filmie całkiem dobrze, ale niestety nie są w stanie uratować słabej scenariusza i niskiej jakości humoru. Film nie ma dobrego rytmu i wiele scen wydaje się po prostu niepotrzebnych.

Z drugiej strony, “How High” jest filmem, który z pewnością zadowoli fanów hip-hopu i kultury narkotykowej. Sceny, w których bohaterowie eksperymentują z marihuaną, mogą wywołać uśmiech na twarzy, ale poza tym nie ma w tym filmie wiele więcej do zaoferowania.

Podsumowując, “How High” to film, który może zainteresować tylko wąską grupę odbiorców. Choć ma kilka zabawnych momentów, to ogólnie rzecz biorąc, jest to produkcja słaba, która nie trafia w gusta szerszej publiczności. Mimo swoich wad, filmy o marihuanie zdecydowanej większości miłośników konopi będą właśnie się kojarzyć niemal w pierwszej kolejności z How High.

4. Paulette – Babcia Gandzia

Paulette Babcia ganja filmy o konopiach

Kontynuując wpis: “Filmy o marihuanie” nie sposób nie zaproponować filmu Babcia Gandzia. “Paulette” – bo tak brzmi oryginalny tytuł – to francuska komedia kryminalna z 2012 roku, która opowiada historię starszej pani, Paulette, która postanawia zacząć handlować narkotykami, konkretnie haszyszem, aby zarobić na swoje utrzymanie.

Fabuła filmu jest niesamowicie oryginalna i świeża, a zarazem pełna humoru i emocji. Główna bohaterka, zagrana przez Bernadette Lafont, zaskakuje swoją determinacją i odwagą, co sprawia, że trudno jest nie polubić tej postaci.

W “Paulette” mamy do czynienia z typową opowieścią o biedzie i walki o przetrwanie, jednak dodanie do tego wątku narkotykowego i komediowego sprawia, że film nabiera zupełnie innego wymiaru.

Reżyseria filmu powierzona została Jérôme’owi Enrile, który świetnie poradził sobie z prowadzeniem fabuły przez cały film. Scenariusz jest bardzo dobrze napisany i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, co sprawia, że film jest wciągający i trzyma w napięciu do samego końca.

“Babcia Gandzia” to film, który z pewnością przypadnie do gustu fanom nietypowych komedii kryminalnych. Świetnie zagrane postacie, dobra muzyka i klimatyczne zdjęcia sprawiają, że oglądanie “Paulette” to czysta przyjemność.

5. Ananas Express

Ananas Express produkcja filmowa o maryśce

“Ananas Express” to amerykańska komedia kryminalna z 2008 roku, której głównymi bohaterami są Dale Denton (Seth Rogen) i Saul Silver (James Franco), dwóch dilerów marihuany.

Fabuła filmu skupia się na perypetiach, jakie spotykają Dale’a i Saula, gdy przypadkowo zostają wciągnięci w walkę dwóch gangów. Historia ta została opowiedziana w lekki i zabawny sposób, co czyni z “Ananas Express” idealną rozrywkę dla fanów komedii kryminalnych.

Film został wyreżyserowany przez Davida Gordona Greena, a jego scenariusz został napisany przez Setha Rogena i Evana Goldberga. Współpraca ta zaowocowała bardzo zabawną i oryginalną opowieścią, która łączy w sobie elementy komedii, kryminału i akcji.

Seth Rogen i James Franco świetnie odnaleźli się w swoich rolach, co wpłynęło na całą jakość filmu. Ich chemia na ekranie jest niesamowita i sprawia, że oglądanie “Ananas Express” to czysta przyjemność. Film ten jest pełen zabawnych dialogów, absurdalnych sytuacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji, co sprawia, że jest to produkcja, którą warto zobaczyć nie tylko dla samej zabawy, ale również dla jej artystycznej wartości.

“Ananas Express” to świetnie zrealizowana i zabawna komedia kryminalna, która z pewnością przypadnie do gustu fanom tego gatunku. Oryginalna fabuła, dobrej jakości aktorstwo oraz świetny humor czynią z tego filmu pozycję obowiązkową dla każdego, kto lubi się rozbawić.

6. Half Baked

Half Baked

“Half Baked” to komedia z 1998 roku, która zdążyła już zyskać status kultowego filmu wśród fanów kultury konopnej. W reżyserii Tamara Frankenberga film opowiada historię trzech przyjaciół, którzy postanawiają zebrać pieniądze na kaucję dla swojego przyjaciela, który trafił do więzienia za sprzedawanie marihuany.

Fabuła nie jest zbyt skomplikowana, ale to właśnie dzięki temu film zyskał taką popularność wśród widzów. Wszystko to dzięki specyficznemu poczuciu humoru, które charakteryzuje “Half Baked”. W filmie pojawiają się różne postacie, które w zabawny sposób odzwierciedlają kulturę konopną, a sami bohaterowie są pełni luzu i niefrasobliwości.

Jednym z największych atutów filmu jest również obsada aktorska. W rolach głównych wystąpili m.in. Dave Chappelle, który jest jednym z największych komików w Stanach Zjednoczonych, Jim Breuer oraz Harland Williams. Ich występy są pełne energii i humory, co tylko dodaje uroku całemu filmowi.

Nie można nie wspomnieć również o udanym soundtracku, w którym znajdują się piosenki takich wykonawców jak Cypress Hill, The Notorious B.I.G czy Bob Marley. Muzyka dodaje jeszcze więcej klimatu do już i tak bardzo humorystycznej fabuły.

Podsumowując, “Half Baked” to komedia, która z pewnością przypadnie do gustu fanom kultury konopnej, a także wszystkim, którzy szukają po prostu dobrej zabawy. To film pełen humoru, energetycznych występów aktorskich oraz świetnej muzyki.

Więcej produkcji

Oczywiście filmy o marihuanie to nie tylko pozycje wymienione powyżej. Motywów konopi naprawdę jest dużo. Jeżeli macie swoje ulubione filmy o marihuanie piszcie w komentarzach tytuły, chętnie zobaczymy co w trawie piszczy. Zapraszamy Was również do naszego sklepu, gdzie kupicie oryginalne, feminizowane nasiona marihuany. Śledźcie nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąco.

źródła: https://www.filmweb.pl/

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz