Kiełkowanie nasion konopi włóknistych.

Jeżeli trafiłeś na ten wpis, to z pewnością posiadasz już zezwolenie na uprawię konopi włóknistych na użytek własny!

Konopie włókniste to te konopie, które w swoim składzie zawierają jedynie śladowe ilości psychoaktywnego THC. Na ten moment w Polsce, mamy możliwość korzystania z własnoręcznie wyhodowanych konopi bogatych m.in. w kannabinoidy  CBD czy CBG. Oczywiście jeśli uzyskaliśmy stosowane pozwolenie, o którym była mowa wyżej.

Ten wpis ma na celu podpowiedzieć  początkującym pasjonatom konopi od czego zacząć, czyli jak wykiełkować nasiona konopi? Każdy kto zaczynał zabawę z tą niezwykłą rośliną, zadawał sobie m.in. takie pytanie- jaka jest najlepsza metoda kiełkowania? Co służy nasionom konopi? Jak obchodzić się z nasionami konopi?

Kiełkowanie nasion konopi włóknistych

Kiełkowanie nasion konopi włóknistych – zrzucanie skorupki.

Główne metody kiełkowanie nasion konopi włóknistych

Istnieje wiele metod kiełkowania nasion, my skupimy się na 3 najbardziej znanych. Wybierz metodą, która najbardziej Ci odpowiada.

Kiełkowanie nasion konopi w ziemi

Ta metoda kiełkowania polega na umieszczeniu nasion w wilgotnej glebie i przykryciu ich lekką jej warstwą, tak by roślinka miała siłę się przez nią wybić. Należy pamiętać o regularnych spryskiwaniu gleby wodą (najlepiej źródlaną wodą o niskiej zawartości sodu). Ta metoda kiełkowania ma tę zaletę, że po pierwsze- nasionko jest chronione przez niekorzystną zmianą warunków zewnętrznych ( zmiany temperatury, wilgotności), a  po drugie, eliminuje się ewentualne uszkodzenia wykiełkowanych nasion podczas ich przenoszenia do gleby.

Kiełkowanie nasion konopi w glebie wydaje się być najbardziej oczywistą metodą wydobycia roślinki ze skorupki. Przecież żaden rolnik nie kiełkuje nasion przed włożeniem ich do gleby. Zajęłoby mu to chyba wieki. Inaczej patrzą na to domowi ogrodnicy konopni , którzy chcą wykorzystać zaledwie kilka lub kilkanaście sztuk nasion i z każdego chcą uzyskać piękną i silną roślinkę!

Kiełkowanie nasion na wilgotnym podłożu

Jeżeli lubisz mieć wszystko pod kontrolą, postaw na tę metodę, a będziesz mógł obserwować, czy wszystko idzie zgodnie z planem! Aby stworzyć nasionkom wilgotne podłoże, skorzystaj ze spryskanego wodą ręcznika papierowego lub np. wacika. Osobiście polecamy ręcznik papierowy, ze względu na gładszą strukturę, w którą korzonek się nie zapląta, a także mniejszą zawartość chemii ( ciężko jest znaleźć bezzapachowe waciki).  Umieść nasiona konopi na przygotowanym podłożu tak, by każde miało przyzwoite miejsce dla siebie, a następnie przykryj kolejną warstwą wilgotnego ręcznika papierowego, tak by miały ciemno i by nie wyschły. Tutaj ważne jest, aby nie zapomnieć o zwilżaniu ręcznika, który w suchych pomieszczeniach wysycha bardzo szybko!
Kiedy kiełek będzie gotowy do umieszczenia w glebie? Gdy tylko zobaczysz kilku milimetrowe korzonki już możesz wsadzić je do gleby, ale zrób to bardzo delikatnie, by ich nie uszkodzić. Pamiętaj, że od momentu umieszczenia wykiełkowanych nasion w ziemi, znowu musisz dbać o to, by nie była ona zbyt sucha. Używaj spryskiwacza, to wzbroni Cię od przelania.

Kiełkowanie nasion poprzez moczenie w wodzie

seed germination 8099 768x512 1

Kiełkowanie nasion konopi włóknistych – słoik z wodą jako metoda

To raczej metoda dla leniwych lub zapominalskich. Nie ma tutaj żadnej filozofii oprócz tego że woda powinna być w temperaturze pokojowej. Umieszczamy nasionka w szklance lub misce z wodą i czekamy. Dalej obowiązują te same zasady co przy poprzedniej metodzie.

Nasiona wykiełkowały co dalej? Widzisz  kilku milimetrowy kiełek? Przenieś go ostrożnie do wilgotnej gleby i czekaj na małą roślinkę!

Pamiętaj, że w Polsce możliwa jest uprawa i kiełkowanie jedynie nasion konopi włóknistych i to tylko po otrzymaniu odpowiednich zezwoleń! Ten wpis nie ma na celu namawiania do łamania prawa.

Certyfikowane nasiona konopi do uprawy znajdziesz tutaj
Nasiona kolekcjonerskie, których uprawa jest w Polsce zabroniona, znajdziesz tutaj

Zapraszamy Was również do śledzenia nas na mediach społecznościowych np. na Facebooku (klik) by być na bieżąco z promocjami, konkursami i aktualnościami ze świata konopi.

Nasiona marihuany certyfikowane:

Kiełkowanie nasion konopi włóknistych | kiełki | kompletny poradnik kiełkowania

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz