Wysyłamy paczki do Niemiec. Jeżeli masz jakieś pytania napisz do nas (kontakt@ziarnozycia.pl) lub zadzwoń (504-550-331) a odpowiemy na Twoje pytania. Tymaczem…

Legalizacja marihuany w Niemczech

Doczekaliśmy się czasów, w których nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy, chcą legalizować marihuanę. Na bazie umowy koalicyjnej, która już została opublikowana, na stronie 88 jest omawiany temat „polityki antynarkotykowej”. To tam, w tłumaczeniu na polski, możemy przeczytać:

“Wprowadzimy kontrolowaną dystrybucję marihuany osobom dorosłym do celów konsumpcyjnych w licencjonowanych sklepach. Dzięki temu będzie kontrolowana jakość konopi, zapobiegnie to rozprowadzaniu substancji skażonych, a także zapewni to ochronę nieletnich.  Po czterech latach odpowiednia ustawa będzie oceniona pod kątem jej wpływu na społeczeństwo. Umożliwimy tworzenie modeli kontroli narkotyków i środków redukcji szkód, i rozszerzymy je.”

“Wir führen die kontrollierte Abgabe von Cannabis an Erwachsene zu Genusszwecken in lizenzierten Geschäften ein. Dadurch wird die Qualität kontrolliert, die Weitergabe verunreinigter Substanzen verhindert und der Jugendschutz gewährleistet. Das Gesetz evaluieren wir nach vier Jahren auf gesellschaftliche Auswirkungen. Modelle zum Drugchecking und Maßnahmen der Schadensminderung ermöglichen und bauen wir aus.”

Źródło: Umowa Koalicyjna / 24.11.2021 / spd.de. Link do oryginalnej niemieckiej wersji znajdziecie tutaj
Niemcy legalizują marihuanę

Co obejmie proces legalizacji marihuany w Niemczech?

Jak czytamy w przedstawionej umowie koalicja planuje kontrolować jakość wprowadzanego do obiegu suszu by wprowadzać na rynek niezanieczyszczone substancje oraz rozwiązania, które mają gwarantować ochronę niepełnoletnich obywateli Niemiec. Projekt zakłada, że po czterech latach zostanie przeprowadzony przegląd tej ustawy pod kątem jej wpływu na społeczeństwo.

Niemcy to pierwszy duży kraj europejski, który decyduje się na legalizację

Celowo piszemy “największy”,  gdyż Luksemburg może zyskać miano pierwszego europejskiego kraju, który zalegalizuje marihuanę. W Niemczech natomiast, wyżej opisywane porozumienie jest wynikiem prac nowej, rządowej koalicji – Wolnej Partii Demokratycznej, Zielonych oraz Socjaldemokratycznej Partii Niemiec.  Uzgodniono, że posiadanie, sprzedaż oraz spożywanie marihuany będą akceptowane przez niemieckie prawo.

Niemieckie media już potwierdzają – marihuana będzie zalegalizowana

Der Spiegel, jedne z największych niemieckich mediów, poinformowało 18 listopada, że trwają prace nowego rządu nad legalizacją marihuany. Sprzedaż oraz posiadanie konopi do celów rekreacyjnych będzie niedługo legalne. W Niemczech od 2017 roku legalna jest jedynie medyczna marihuana, dostępna na receptę. Natomiast media już rozpisują się o nowelizacji ustawy, która pozwoli w kontrolowany sposób dystrybuować konopie wśród dorosłych ludzi. Oczywiście sama sprzedaż będzie odbywać się tylko i wyłączenie w licencjonowanych sklepach. Założeniem tego typu ustaw jest w dużej mierze ograniczenie wpływów czarnego rynku przy jednoczesnym przekierowaniu tego kapitału do skarbu państwa. Nie brakuje przy tym różnego rodzaju szacunków z owym wpływem związanych. Niemcy spekulują, że dzięki legalizacji marihuany w zakresie opisanym w ustawie, nawet ponad jeden miliard euro rocznie będzie wpływać do niemieckiej kasy państwowej.

Niemcy legalizacja marihuany

Zmiana patrzenia na konsumentów marihuany

Zwiększone ostatnimi czasy zainteresowanie legalizacją marihuany pokazuje, że zmienia się patrzenie na użytkownika konopi indyjskich. Przestaje on być postrzegany jako przestępca. W końcu coraz więcej osób zauważa, że palenie suszu konopi indyjskich to nie przestępstwo, oraz, że osoby które to praktykują nie są szkodliwi dla społeczeństwa tak jak np. ludzie nadużywający alkoholu. U naszych zachodnich sąsiadów zdali sobie z tego sprawę, dlatego proces legalizacji w Niemczech wchodzi na naszych oczach w życie. Kiedy podobnych prawnych posunięć doczekamy się na własnym podwórku? Tego póki co nie wiemy.

Czytaj więcej o nasionach marihuany po niemiecku!

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz