Luksemburg marihuana we własnym domu

Luksemburg marihuana

Luksemburg marihuana będzie legalnie uprawiana w domach?

Luksemburg jest na dobrej drodze do legalizacji uprawy marihuany na własny użytek – jak informuje „The Guardian” – brytyjski dziennik. Luksemburskie ministerstwo sprawiedliwości podaje, że takie kroki podyktowane są chęcią liberalizacji konsumpcji i uprawy roślin „we własnych czterech ścianach”. Jeżeli dojdzie do prawomocnego uchwalenia takich praw, Luksemburg stanie się automatycznie pierwszym takim państwem na starym kontynencie.

Kto będzie mógł uprawiać marihuanę w Luksemburgu?

Luksemburskie nowe prawo wskakuje osoby pełnoletnie, czyli powyżej osiemnastego roku życia, jako te które będą mogły uprawiać do czterech krzaków marihuany na jedno domostwo. Marihuana będzie mogła być legalnie konsumowana jedynie w domu, poza domem nadal nie będzie można legalnie „przyjmować” konopi.

Akt prawy ma łagodzić również kary dotyczące samego posiadania marihuany. Górny próg przewidywany w regulacji prawnej ma wynosić trzy gramy, a w przypadku zatrzymania fakt ten będzie traktowany jako wykroczenie a nie przestępstwo – jak poinformował w miniony piątek dziennik luksemburski „L’essentiel”. Powyżej tego górnego, trzygramowego limitu, nic się nie zmienia – oznajmia minister  sprawiedliwości Sam Tanson – osoba taka będzie traktowana jako handlarz narkotykowy. Pani minister dodaje również, że w kwestii prowadzenia pojazdów po spożyciu środków odurzających również nic się nie zmienia – zero tolerancji dla takiego zachowania.

Nasiona marihuany – handel legalny w Luksemburgu

Nasiona konopi

Sprzedaż nasiona marihuany w Luksemburgu pozostaje legalna

Bez limitów ma być dozwolony handel nasionami marihuany – podaje brytyjska gazeta, natomiast handel samą marihuaną nadal pozostaje nielegalny.

Kiedy ma być złożony projekt? Wszystko wskazuje na to że stanie się to na początku przyszłego roku. Minister sprawiedliwości pozostaje na stanowisku, że ustawa ta to „etap” w procesie normalizacji kwestii podejścia do marihuany w Luksemburgu.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik).

Oryginalne nasiona marihuany, można legalnie kupić w Polsce w naszym sklepie:

Luksemburg marihuana | Legalizacja | Domowa uprawa |

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz