Konopie indyjskie pomagają przywracać populacje pszczół

MARIHUANA I PSZCZOŁY TO DOSKONAŁE POŁĄCZENIE – do takich wniosków doszli naukowcy, którzy opublikowali swoją pracę na łamach czasopisma Environmental Entomology.

Marihuana i pszczoły? O co chodzi?

Marihuana i pszczoły mają ze sobą wiele wspólnego. Owady te to jedne z najważniejszych, najbardziej pracowitych i niezbędnych jak się okazuje insektów na świecie. Jako najważniejsze zapylacze, pszczółki są obiektem badań wielu naukowców, którzy próbują znaleźć rozwiązanie dla obecnie występującego zjawiska jakim jest zmniejszanie populacji tych niezwykle cennych insektów. Mówi się, że ich ewentualne wyginięcie jest jednoznaczne z wygniciem innych zwierząt czy nawet ludzi. W odwróceniu tego niepokojącego trendu ma pomóc właśnie marihuana.

Marihuana a pszczoły

Czy marihuana ma wpływ na populacje pszczół? Okazuje się że marihuana i pszczoły to bardzo korzystne połączenie dla naszej planety jak i dla samych pszczółek.

Najnowsze badania miały na celu znalezienie roślin , które pszczoły jedzą i pomagają w ich ochronie czy nawet zwiększeniu ich populacji. Badania przeprowadzano w Stanach Zjednoczonych. W czasopiśmie Environmental Entomology, opublikowano, że pszczoły szczególną sympatią darzą trzy rośliny – ślazówkę z Oregonu, groszek górski i właśnie konopie indyjskie. Właściwości marihuany, jej szybki wzrost jak również brak potrzeby oprysku tych chwastów prowadzi do odpowiedniego wzrostu ilości pyłku. Konopie po raz kolejny zaskakują i to bardzo pozytywnie.

Obserwacja pszczół

Badania przeprowadzane były przez Plumas National Forest w Kalifornii. Jest to obszar pełen różnorodności, z licznymi źródłami bieżącej wody, gdzie występuje wiele pszczół. Naukowcy przyglądali się pszczołom w miesiącach letnich 2015 i 2016 roku. Badacze wyłapali pszczółki, które “penetrowały” kilka gatunków roślin na terenie 400-stu działek obecnych w tamtejszym lesie. Pierwsza grupa obejmowała 14 roślin, z których wybrano trzy najlepsze.

Marihuana nie wymaga oprysku

Jak wiadomo pszczoły pomagają w zapyleniu wielu roślin, które służą ludziom do produkcji pożywnej żywności. Pszczelarze w Stanach Zjednoczonych zgłosili znaczny, bo dochodzący nawet do 44%, spadek liczebności kolonii swoich pszczół. Okazuje się że marihuana jest w stanie stanowić bardzo dobre źródło pożywienia dla tych bezcennych owadów.  Do podobnych wniosków doszli badacze z Nowego Jorku, którzy potwierdzają nieocenioną rolę konopi indyjskich jako źródła pokarmu dla pszczół.

Jako roślina zapylana wyłącznie przez wiatr konopie nie mają nektaru, ale wytwarzają obfite ilości pyłku w okresie niedoboru kwiatów w krajobrazach rolniczych”, wskazuje raport opublikowany w Oxford University Press.

źródło: tokingtimes.com

pszczółka konopie indyjskie

Marihuana i pszczoły mogą pomóc sobie wzajemnie.

Okazuje się, że marihuana i pszczoły mogą pomóc sobie na wzajem, przy jednoczesnej pomocy ludzkości. Zwierzęta swoją mądrością pokazują po raz kolejny, że człowiek wykazuje się delikatnie mówiąc głupotom, banując konopie i zakazując jej uprawy. Nie wymagająca oprysku marihuana może pomóc tym wspaniałym owadom odwrócić niepokojący trend spadku ilości pszczół na świecie, gdyż trzmiele (jak wynika z badań) po prostu ją uwielbiają, Podobnie zresztą jak ludzie, którzy niestety dostęp do niej często mają ograniczony czy wręcz zakazany. Na całe szczęście świadomość na temat konopi indyjskich rośnie.

Jeżeli podobał Ci się artykuł i chcesz wiedzieć więcej śledź nas na Facebooku – klik – i Instagramie – klik. Dzięki śledzeniu naszych mediów społecznościowych będziecie na bieżąco z promocjami, konkursami, rabatami i innymi ciekawostkami ze świata marihuany. Jeżeli chcecie kupić oryginalne nasiona marihuany thc, olejki, susze, kosmetyki cbd – odwiedźcie koniecznie nasz sklep: www.ziarnozycia.pl/sklep. Zapraszamy gwarancja jakości i dyskrecji przesyłki gwarantowana.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz