Medyczna marihuana w Polsce – obecny stan w aptekach

medyczna marihuana w aptekach

Brak medycznej marihuany w aptekach

Nie od dziś wiadomo, że marihuana posiada właściwości lecznicze. Tak zwaną medyczną marihuanę pozyskuje się z dwóch podgatunków konopi – konopi indyjskiej i konopi siewnej. Różnią się one między sobą zawartością aktywnych substancji, kannabinoidów – THC i CBD.

W związku z rosnącym zainteresowaniem pacjentów, decydujących się na rozpoczęcie terapii właśnie medyczną marihuaną w Polsce, popyt na ten lek jest tak duży, że apteki nie są w stanie zapewnić odpowiedniej ilości suszu. Ciągle jako kraj mamy problemy z zapewnieniem odpowiedniej ilości leku dla najbardziej potrzebujących, a jest to związane z obowiązującym prawem, które zabrania produkowania  medycznej marihuany przez polskie firmy, więc niestety musi być ona sprowadzana zza granicy.

Medyczna marihuana w Polsce: gdzie utknął surowiec, przeznaczony na nasz rynek?

Jak informuje portal – GdziePoLek – zajmujący się monitorowaniem dostępności leków na naszym rynku, w oparciu o dane z aptek współpracujących z portalem, obecnie praktycznie nie ma medycznej marihuany w polskich aptekach.

Dodatkowo portal – pulsmedycyny.pl – ukazuje, że Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych jest w trakcie wyjaśniania procedur rejestracyjnych z jednym z  producentów suszu. Jeżeli URPL zaakceptuje specyfikacje opakowania, to susz trafi do polskich aptek jeszcze w tym miesiącu. Jak podaje portal GdziePoLek w Niemczech czeka 120kg surowca, który dopiero po uzyskaniu zgody trafi na rynek polski.

Mamy nadzieje, że procedura zostanie przeprowadzona sprawnie i lek trafi jak najszybciej do pacjentów. Medyczna marihuana w Polsce jak i na świecie pomaga  m.in.  przy stwardnieniem rozsianym czy padaczce lekoopornej, tutaj nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek przestoje w przyjmowaniu leku.

Źródło: Puls Medycyny, GdziePoLek

Jeżeli szukasz najlepszych kolekcjonerskich nasion marihuany medycznej, suszu CBD, olejków CBD lub kosmetyków znajdziesz je w naszym sklepie.

Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik), by być na bieżąco z informacjami, newsami, rabatami itp prosto ze świata marihuany.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz