W poszukiwaniu demonów prędkości czyli najszybciej rosnące odmiany marihuany

Najszybciej rosnące odmiany marihuany

Najszybciej rosnące odmiany marihuany

Marihuana to niesamowita roślina pod wieloma względami. Posiada niesamowite właściwości medyczne, walory zapachowe i smakowe, ciekawe działanie a jak na jednosezonową roślinę potrafi osiągać niebotyczne rozmiary. Konopie potrafią sięgając nawet do kilku metrów wysokości w odpowiednich warunkach i przy odpowiednim doświadczeniu hodowcy. Jednak które odmiany rosną najszybciej? W tym artykule przyjrzymy się kilku takim szczepom, które bardzo szybko osiągają dojrzałość, a oprócz tego charakteryzują się innymi ciekawymi cechami.

Nasiona marihuany szybko rosnące

Na początek szybki automat od Barney’s Farm

Do Si Dos Auto bo to o niej mowa należy do najszybciej rosnących odmian marihuany, jakie dostępne są obecnie na rynku. Czas od ziarna do zbioru w przypadku tej odmiany wynosi zaledwie około 75 dni! Istny ekspres. Mieszanka amerykańskich genów jest głównie odpowiedzialna za cechy tego szczepu. Do Si Dos Auto powstała z krzyżówki Face OG Kush x Girl Scout Cookies x BF Super Auto. Odmiana ta jest pokazem sił holenderskiego producenta w dziedzinie najnowszej genetyki oraz hodowli marihuany. Growerzy z Bareny’s Farm stworzyli szczep który nie tylko szybko rośnie, ale przy tym osiąga pokaźny plon, który może dochodzić nawet do 800 gram z metra kwadratowego! To nie wszystko! Poziom THC szacowany jest na 20% a to wszystko na około metrowej roślinie. No coś niesamowitego. Szybko, mocno i wydajnie! Do tego pysznie ale to już musicie przekonać się sami – bo żadne słowa tego nie oddadzą.

Szybki gigant od Green House Seed

Najszybciej rosnące odmiany marihuany po stronie GHS w tym zestawieniu reprezentuje szczep Big Bang Auto. Jest to lecznicza indica, której potrzeba zaledwie od 6 do 7 tygodni kwitnienia, by wydać na świat bardzo pokaźny plon, oscylujący w granicy 500 gram z m2. To wszystko dostępne jest nawet dla początkujących, gdyż odmiana ta jest stosunkowo łatwa w uprawie.  Samo kwitnienie samoczynnie rozpocznie się około 5 tygodnia od wysadzenia (indoor). Odmiana ta jest znana ze swoich właściwości leczniczych: łagodzi ból, stany zapalne, pomaga w walce z brakiem apetytu i bezsennością. Wyczuwalne aromaty ziołowe wymieszane z cytrusami. Podsumowując z Big Bang Auto jest dużo, szybko i mega przyjemnie.

Pomarańczowe uderzenie od Dutch Passion

Z kategorii najszybciej rosnące odmiany marihuany holenderski producent Dutch Passion ma w swojej ofercie bardzo ciekawą pozycją, mianowicie Auto Critical Orange Punch. Jest to hybryda (stosunek indica do sativa to 50:50), która potrzebuje zaledwie do 100 dni by można było dokonać ścinki i cieszyć się pokaźnymi plonami. Roślina osiąga do metra wysokości, a skunkowo-cytrusowy plon może osiągać (przy odpowiednich warunkach i w rękach doświadczonego growera) nawet do 700 gram z m2. Ogólnie z tą odmianą powinien poradzić sobie każdy, przez co nasiona tej odmiany marihuany są tak pożądane przez kolekcjonerów. Jak widać szybkość wzrostu to nie jedyny atut i argument przemawiający za tym, by posiadać w swojej kolekcji pestki Auto Critical Orange Punch od Dutch Passion.

Najszybciej rosnące odmiany marihuany – czy są jeszcze inne?

Oczywiście, powyższa lista to tylko wstęp do długiej listy odmian konopi indyjskich, które nie potrzebują dużo czasu by w pełni pokazać swoje piękno. Należy pamiętać, że hodowla w takim kraju jak Polska nie jest dozowana przez prawo, a już samo kiełkowanie nasion może spotkać się z przykrymi konsekwencjami. Niniejszy wpis ma charakter jedynie informacyjny i nie jest namową do łamania prawa. Zapraszamy serdecznie do śledzenia nas na Facebooku i Instagramie, gdzie będziecie na bieżąco z promocjami, konkursami czy rabatami!

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz