Dla początkujących kolekcjonerów mnogość odmian konopi indyjskich może być przytłaczająca. Postępująca na świecie dekryminalizacja i legalizacja tej rośliny, sprawiają jednak, że producenci tworzą odmiany, które najbardziej przypadną do gustu klientom. Branża nieustannie się rozrasta i jak każda inna przygotowuje swoje zgrupowania, konferencje i rankingi. Poznaj konkursy, jakie organizują kolekcjonerzy oraz sprawdź, jakie walory marihuany cieszą się szczególną popularnością.

Czym wyróżniają się nagradzane odmiany marihuany?

Najlepsze odmiany konopi to dość elitarne grono, które obejmuje szczególnie wyróżniające się rośliny, doceniane przez kolekcjonerów. Oceny dokonuje się pod kątem wybranej cechy, jedną z nich może być czas kwitnienia, a dokładnie szybkość tego procesu. Do wyróżnionych odmian należy Seni Seeds o słodko-ziemistym aromacie z nutą jagody i sosny, której czas średni czas kwitnienia kształtuje się na poziomie 7-9 tygodni. Wyróżnia się także najlepsze feminizowane odmiany, czyli takie, które nie posiadają męskich roślin, dzięki czemu plon jest znacznie większy. Nasionami, z których plon może osiągnąć wysokość ponad 2 metrów (!) jest Durban Poison o aromatycznym zapachu cytrusów, lukrecji i przypraw korzennych. Jest to stuprocentowa odmiana Sativy, dzięki czemu zapewnia kreatywny i podnoszący na duchu efekt. Zgodnie z rynkowymi trendami za najlepsze feminizowane odmiany należy także uznać Royal Gorilla czy Green Crack Punch. Kryterium oceny może stanowić procentów zawartość THC, czyli substancji odpowiedzialnej za działania psychoaktywne. Inne zestawienia obejmują sprawdzone odmiany konopi, które docenią zarówno początkujący, jak i zaawansowani kolekcjonerzy. Do tego grona należy zaliczyć Blue Dream, która świetnie sprawdzi się wśród początkujących kolekcjonerów oraz Jack Herer Auto, czyli roślina, która stanowi zbilansowaną kompozycję trzech typów marihuany z 50% dominacją Sativy, dzięki czemu pobudza kreatywność, a jednocześnie wprowadza odprężenie i radosny nastrój.

Prestiżowe konkurs dla konopi - na czym polegają?

Konkursy dla konopi

Nagradzane odmiany marihuany to gwarancja wysokiej jakości, sprawdzonej genetyki i zadowolenia kolekcjonera. Należy jednak podkreślić, że konkursy dla konopi nie dają jednoznacznej odpowiedzi na to, która odmiana jest najlepsza, każdy bowiem ceni w konopiach inną cechę. Jednym zależy na szybkości kwitnienia, innym na wyglądzie rośliny, a jeszcze inni szukają połączenia dużego plonu i wysokiej zawartości THC. Zdarza się jednak, że jakieś konopie indyjskie wielokrotnie wyróżniane są w różnych konkursach na najlepsze odmiany konopi, dlatego warto śledzić takie wydarzenia. Jednym z nich jest Cannabis Cup, czyli organizowany od lat 80. XX wieku amsterdamski festiwal, podczas którego przedstawiane i oceniane są nowe typy marihuany. Nagradzane odmiany marihuany mogą posiadać wysokie stężenie THC, dlatego sędziowie muszą charakteryzować się dużą odporność na tę substancję. Ziarno Życia w swojej ofercie posiada nasiona, których właściwości doceniają eksperci na całym świecie. Konkursy dla konopi wielokrotnie organizowane są podczas branżowych wydarzeń tak, jak w przypadku „Treating Yourself Expo”. W 2010 roku na tych targach wyróżniono odmianę Bubba Kush i przyznano jej pierwsze miejsce.  A Ty, jakie sprawdzone odmiany konopi wybrałbyś, gdyby w Polsce zalegalizowano marihuanę? W ofercie Ziarna życia znajdziesz szeroką ofertę nasion, które docenią zarówno Ci, którym zależy na szybkim plonie, jak i Ci, którzy stawiają na wysoką zawartość THC.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz