Czy mieszanie marihuany z tytoniem to dobry pomysł?

Mieszanie marihuany z tytoniem

Miłośnicy marihuany dzielą się na tych, którzy preferują skręty i na tych, którzy wolą spliffy. Choć obie formy wyglądają tak samo, to różni je to, co w środku. W Europie przyjęło się jednak używać tych nazw zamiennie, co jednak nie jest prawidłowe, ponieważ może wprowadzić w błąd osoby, które zażywają marihuanę. Sprawdź, czym jest spliff, a także jak działa na organizm.

Czym jest spliff?

Spliff to połączenie tytoniu i marihuany. Obie substancje miesza się i zawija w bibułki (bletki) tak, jak przy robieniu jointów. Właśnie dlatego spliff mylony jest z jointem – ten bowiem zawiera tylko skruszone topy konopi. Dlaczego nikotyna z THC to tak popularne połączenie? W krajach, w których konopie indyjskie są zakazane, a ich zdobycie trudniejsze robi się to ze względów ekonomicznych. Jeden gram marihuany kosztuje tyle, co 80 g tytoniu. Zatem mieszanie obu substancji wydaje się być formą oszczędności.

Jak działa joint z tytoniem i marihuaną?

Zawarta w tytoniu nikotyna działa odprężająco i uspokajająco, podobnie jak marihuana. Wydawać by się mogło zatem, że doznania po marihuanie z tytoniem powinny być spotęgowaną wersją relaksującego haju. Należy jednak pamiętać, że miejsce w bletce, które mogłaby wypełniać marihuana, zajmuje teraz tytoń, w którym próżno szukać CBD i THC. Na temat tego, czy spliff zapewnia większe, czy mniejsze doznania znajdziesz wiele sprzecznych publikacji. Jedni twierdzą, że efekt upalenia spliffem jest mniej spektakularny, natomiast badacze z University College London dowodzą, że poziom haju jest niezmienny. Tymczasem w 2009 roku przeprowadzono badania, z których wynika, że nikotyna z THC sprawia, że związek psychoaktywny jest lepiej przyswajalny, a tytoń zwiększa wydajność jego parowania nawet o 45%. Jak widać, nie ma jednoznacznego stanowiska w tej kwestii. To, co można powiedzieć na pewno, to że spliff smakuje zupełnie inaczej niż joint, ponieważ dominuje w nim ostry smak tytoniu.

Negatywne aspekty palenia spliffa

Palenie spliffa wiąże się z wadami, jakimi charakteryzuje się uzależnienie od nikotyny. Może bowiem wystąpić charakterystyczny kaszel, a przede wszystkim ryzyko nowotworu płuc, rozedmy, astmy, czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Należy jednak mieć na uwadze, że spliffy pali się w znacznie mniejszej ilości niż zwykłe papierosy, zatem prawdopodobieństwo wystąpienia tak poważnych skutków ubocznych jest znacznie niższe. Należy zadać sobie pytanie, dlaczego chcesz palić marihuanę? Jeśli dla samych efektów psychoaktywnych, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś pomieszał ją z tytoniem. Jeśli jednak zależy Ci głównie na zdrowotnych aspektach marihuany, to wybierz klasycznego jointa.

co zamiast tytoniu do jointa

Co zamiast tytoniu do jointa?

Jeśli lubisz zrobić „trochę zamieszania” w swoim skręcie, jest wiele zdrowszych alternatyw, którymi możesz zamienić tytoń w swoim skręcie. Możesz dodać susz konopny CBD, który nie wpłynie na smak, a ponadto posiada właściwości lecznicze – znajdziesz go w naszym sklepie. Dobrą alternatywą jest także orzeźwiająca mięta, chmiel, melisa czy ziele Damiana.

Feminizowane nasiona marihuany thc:

Mieszanie marihuany z tytoniem – czy to prawdziwe zagrożenie?

W ostatnich latach temat legalizacji marihuany stał się jednym z najbardziej dyskutowanych tematów na całym świecie. Wraz z legalizacją konopi indyjskich w wielu krajach (np. Stany Zjednoczone, Tajlandia), pojawiły się obawy, że połączenie z tytoniem może przynieść wiele szkód dla zdrowia. Marihuana to roślina, która zawiera psychoaktywną substancję THC, która może powodować euforię, zmiany nastroju, zaburzenia percepcji, a nawet paranoję. Tytoń natomiast zawiera nikotynę, która może prowadzić do uzależnienia, a także powodować wiele chorób, takich jak choroba płuc czy choroby serca.

Czy zatem połączenie tych dwóch substancji stanowi prawdziwe zagrożenie dla naszego zdrowia?

Badania wykazują, że połączenie marihuany z tytoniem może prowadzić do większego ryzyka wystąpienia chorób płuc, w tym raka płuc. Według badań, palenie marihuany z tytoniem prowadzi do większego uszkodzenia układu oddechowego niż palenie samego tytoniu. Jednakże równolegle istnieją także badania, które wykazują, że marihuana może mieć właściwości lecznicze i przynosić korzyści dla zdrowia. Marihuana może pomóc w łagodzeniu bólu, zmniejszeniu objawów stwardnienia rozsianego, a także redukować skutki uboczne związane z chemioterapią.

Przypominamy jednak, że zarówno konsumpcja, jak i posiadanie marihuany do celów rekreacyjnych jest w Polsce nielegalne. W naszej ofercie znajdziesz susz konopny oraz szeroki wybór nasion konopi – ich kolekcjonowanie jest bowiem dozwolone przez prawo, ponieważ nie posiadają one w swoim składzie substancji THC.

Zapraszamy do komentowania, znalezienia nas w mediach społecznościowych na Facebooku i Instagramie i śledzenia naszych profili, dzięki temu będziecie na bieżąco z ciekawostkami, konkursami czy promocjami!

UWAGA! W Polsce prawo zabrania uprawy konopi innych niż włókniste. Ten wpis nie ma na celu namawiania do łamania prawa. Wszystkie treści związane z uprawą oraz obróbką marihuany służą wyłącznie celom edukacyjnym i ciekawostkowym. Obecnie coraz więcej państw na świecie pozwala swoim obywatelom uprawiać krzak marihuany na własny użytek, jednak Polska jeszcze do tych państw nie należy.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz