Tajemniczy świat genetyczny konopi czyli najdziwniejsze odmiany marihuany:

Marihuana jest jednym z najpopularniejszych roślinnych produktów psychoaktywnych na świecie. Od lat fascynuje zarówno użytkowników rekreacyjnych, jak i medycznych. Jednak niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że świat konopi jest aż tak różnorodny. Istnieje tysiące odmian, z różnymi smakami, aromatami i efektami. W tym wpisie przyjrzymy się niezwykłym, oraz nietypowym szczepom konopi indyjskich, które zdobyły popularność w ostatnich latach. Najpopularniejsze z nich zebraliśmy w jeden zbiór zatytułowany NAJDZIWNIEJSZE ODMIANY MARIHUANY.

Niestety, obecnie nasiona feminizowane są dostępne tylko do pierwszej z niżej wymienionych, dziwnych odmian marihuany, w przypadku drugiej z kolei, występują jedynie nasiona regularne, a jeśli chodzi o ostatni dziwny szczep konopi, nie ma informacji nawet od światowego holenderskiego producenta Barney’s Farm, kiedy znów będzie można kupić pestki. Istnieje jednak możliwość, że ktoś jest posiadaczek pestek tych odmian marihuany, a na dodatek mieszka w kraju, w którym uprawa jest dozwolona przez prawo, wtedy ma szanse przyjrzeć się z blika i na żywo doświadczyć niesamowitości tych szczepów, szczególnie jeżeli chodzi o sam wygląd.

Najdziwniejsze odmiany marihuany Frisian Duck

Nietypowy kształt liści konopi – najdziwniejsze odmiany marihuany

Odmiana marihuany Frisian Duck od Dutch Passion – “kacza stopa” od holenderskiego producenta

Frisian Duck to fascynująca odmiana marihuany oferowana, w formie feminizowanych nasion, przez renomowanego holenderskiego producenta Dutch Passion. To roślina, która zaskakuje zarówno swoim oryginalny wyglądem, jak i silnym charakterem. Charakteryzuje się niezwykle nietypowymi liśćmi, które stanowczo odróżniają ją od tradycyjnego kształtu liścia konopi.

Dutch Passion Frisian Duck powstał w wyniku skrzyżowania szczepów Frisian Dew z Ducks Foot. Jedną z pierwszych rzeczy, które przyciągają uwagę, są niezwykłe liście przypominające kaczą stopę. To charakterystyczna cecha tej odmiany, choć warto zaznaczyć, że pod koniec procesu kwitnienia, głównie w szczytowej części rośliny, liście zaczynają nabierać bardziej typowego, konopnego wyglądu.

Frisian Duck, uprawiana na zewnątrz, potrafi osiągnąć imponującą wysokość nawet do 2.5 metra, natomiast w warunkach uprawy indoor, wysokość ta zwykle wynosi około 1.5 metra. Jeszcze ciekawsze i nietypowe jest to, że ta odmiana może przybierać piękne purpurowe odcienie, co dodatkowo zachwyca użytkowników marihuany i sprawia, że ten konkretny szczep zasłużył na miejsce w zestawieniu “najdziwniejsze odmiany marihuany”. Dodatkowo nasiona tej odmiany można kupić bez najmniejszego problemu i to w dodatku feminizowane.

Dlaczego warto rozważyć wypróbowanie Frisian Duck Dutch Passion? To odmiana, która wyróżnia się nie tylko swoim unikalnym wyglądem, ale także łagodnym i relaksującym działaniem. Co więcej, jest stosunkowo łatwa w uprawie i nie wymaga ogromnego nakładu pracy. Dlatego stanowi doskonały wybór zarówno dla początkujących hodowców, jak i dla osób, które cenią sobie dyskrecję. Frisian Duck Dutch Passion to również doskonała opcja dla tych, którzy poszukują subtelnych efektów i chcą cieszyć się przyjemnym relaksem bez intensywnego odurzenia. To odmiana, która łączy niezwykłą estetykę z przyjemnym doświadczeniem konsumenckim.

Australian Bastard Cannabis od Nomad Seed Bank – Fascynująca, Dziwna Odmiana Konopi

Australian Bastard Cannabis

To niezwykły szczep konopi pochodzący prosto z Australii, znany również jako ABC i Bindi Buds. Jeśli hodowcy zależy na zachowaniu dyskrecji podczas uprawy, to ta odmiana marihuany będzie wprost idealna. Krążą plotki, że ABC wywodzi się z lat 70-tych i jest wynikiem ewolucji lokalnych roślin australijskich, skrzyżowanych z odmianami wprowadzanymi na rynek w tamtym okresie.

ABC (Australian Bastard Cannabis) rozwija się do niewielkich rozmiarów, rośnie z klapowatymi liśćmi, zupełnie różnymi od tych “tradycyjnych” konopnych. Charakteryzuje się również brakiem intensywnego zapachu. Z bliska można wyczuć subtelne nuty cytryny i sosny, przeplatane nutą włoskiego koperku. Rośliny mają wysoki poziom THC i efekt podnoszący na duchu (typowy dla Sativy), a także marzycielski efekt mózgowy. Obecnie na rynku można dostać jedynie regularne nasiona tego szczepu. Z racji jej specyficznej, mutującej genetyki nikomu jeszcze nie udało się wytworzyć stabilnych, feminizowanych pestek odmiany ABC. Nie przeszkadza to jednak odmianie Australian Bastard Cannabis znaleźć się w naszym zestawieniu: najdziwniejsze odmiany marihuany – sami muście przyznać, że jest naprawdę niepozorna!

Jeżeli interesują Was mutacje marihuany kliknijcie w obrazek poniżej, by przenieść się do naszego wpisu przybliżającego temat.

mutacje marihuany

DR Grinspoon – odmiana na cześć aktywisty z Harvardu

Szczep konopi DR Grinspoon od Barney’s Farm zamyka na chwilę obecną nasze zestawienie zatytułowane najdziwniejsze odmiany marihuany. DR Grinspoon to niezwykła podróż w świat czystej Sativy. Ta niesamowita odmiana nazwana została na cześć wybitnego profesora psychiatrii z Harvardu, Lestera Grinspoona, który stał się ikoną badań nad konopiami i aktywizmu w tej dziedzinie.

Ta perła w postaci czystej Sativy jest stworzona do uprawy na zewnątrz (outdoor) w ciepłych i suchych warunkach klimatycznych. Dr Grinspoon może osiągnąć imponującą wysokość 160 cm, więc trzeba mieć odpowiednio dużo miejsca, ale dla hodowców z ograniczoną przestrzenią, techniki takie jak LST i ScrOG mogą okazać się nieocenione. Jednak z pewnością warto, bo nagroda za cierpliwość to niezapomniany plon. Pełna dojrzałość tej Sativy następuje po 95 dniach kwitnienia, co przekłada się na zbieranie plonów na zewnątrz w listopadzie.

najdziwniejsze odmiany marihuany

Dr Grinspoon prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Dojrzałe pąki są intensywnie zielone, pokryte błyszczącymi kryształkami THC i czerwono-brązowymi słupkami. Mają lekką, przewiewną strukturę, co odróżnia je od bardziej zbitych kwiatów Indica. Ich aromat to połączenie przyjemnego zapachu cytryny. Po skoncentrowanym suszeniu, dym oferuje gładkie doznania o bogatym posmaku owoców tropikalnych i miodu. Oczekiwane plony to około 350g/m2. W przypadku tego szczepu zwróciliśmy uwagę przede wszystkim na jego nietypową i niepowtarzalną budowę krzaka.

Co do działania, Dr Grinspoon to prawdziwa odmiana dzienna, zapewniająca mózgowy, energetyzujący haj. Użytkownicy zgłaszają wyostrzenie zmysłów, zwiększoną kreatywność, koncentrację i długotrwałe uczucie radosnego uniesienia, utrzymujące się nawet przez kilka godzin. Osoby z dolegliwościami takimi jak: depresja, zaburzenia nastroju czy przewlekły ból, mogą znaleźć w niej ulgę.

Historia samego Dr Grinspoona, czyli Lestera Grinspoona, jest równie fascynująca jak ta odmiana konopi. Początkowo sceptyk, przekształcił się w aktywistę, przekonany o korzyściach marihuany. Jego badania i działania na rzecz legalizacji wpłynęły pozytywnie na społeczeństwo, a odmiana ta, nazwana na jego cześć, stanowi swoisty hołd dla jego wkładu w rozwój świadomości konopnej.

Nic wiec dziwnego, że doczekał się swojego pomnika w postaci jednej z najdziwniejszych odmian konopi. Na chwilę obecną nie jest łatwo dostać nasiona tego szczepu, nawet na stronie producenta Barneys Farm.

Podsumowanie najdziwniejsze odmiany marihuany

Dziwny kształt liści czy też całej rośliny zazwyczaj wynika z pewnego rodzaju mutacji. Te charakterystyczne odmiany konopi oprócz specyficznego, dziwnego wyglądu nadal utrzymują swoją wartość, w postaci działania czy to relaksacyjnego czy medycznego. Biorąc pod uwagę fakt, iż ilość odmian marihuany jest niepoliczalna i co najlepsze, ciągle rośnie, to z pewnością długo nie będziemy musieli czekać, aż pojawi się kolejna zadziwiająca odmiana i dołączy do tego zestawienia.

Jeżeli podobał Ci się wpis “Najdziwniejsze odmiany marihuany” lub/i znasz inne dziwne szczepy konopi zostaw komentarz poniżej. Śledź nas na Facebooku (klik) i Instagramie (klik) by być na bieżąco.

Nota Prawna
UWAGA! W Polsce prawo zabrania uprawy konopi innych niż włókniste. Ten wpis nie ma na celu namawiania do łamania prawa. Wszystkie treści związane z uprawą oraz obróbką marihuany służą wyłącznie celom edukacyjnym i ciekawostkowym. Obecnie coraz więcej państw na świecie pozwala swoim obywatelom uprawiać krzak marihuany na własny użytek, jednak Polska jeszcze do tych państw nie należy.

Zostaw komentarz

Zostaw komentarz